Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerdere steden weten niet hoeveel studenten nog een kamer zoeken

Meerdere steden weten niet hoeveel studenten nog een kamer zoeken

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam wordt zondag gedemonstreerd tegen het woningtekort. Met name buitenlandse studenten in verschillende steden hebben grote moeite om een kamer te vinden. Niet alle gemeenten weten hoeveel studenten op dit moment zonder vaste verblijfplaats studeren.

Zo geeft de gemeente Maastricht aan zelf niet te weten hoeveel studenten nog geen kamer hebben. Een medewerker van de afdeling studentenhuisvesting van Maastricht University verwijst naar het raadslid Alexander Lurvink. Hij heeft eind augustus een oproep gedaan aan studenten om zich bij hem te melden als ze nog geen woning hebben gevonden. Tot dusver meldden meer dan vierhonderd met name buitenlandse studenten zich bij hem. Hoeveel daarvan inmiddels een huis hebben gevonden weet hij niet. "Het is schrikbarend dat de gemeente en de universiteit hier geen zicht op hebben."

Ook de gemeente Amsterdam zegt geen overzicht te hebben van het aantal studenten dat op dit moment nog geen kamer heeft. De Universiteit van Amsterdam (UvA) laat weten dat het studenten heeft moeten huisvesten in onder meer hostels en een vakantiepark. Ze kunnen daarvoor een maandbedrag een paar maanden blijven.

Noodopvang

Jaarlijks regelt de universiteit zo'n 3000 woonplekken voor buitenlandse studenten. Hoeveel daarvan nu daadwerkelijk in gebruik worden genomen is volgens een woordvoerster lastig te zeggen, omdat studenten zich nog de hele maand september kunnen uitschrijven voor hun studie. Wel heeft de universiteit onlangs nog een extra hostel aan de noodopvang moeten toevoegen, met honderd plekken. "Er stonden nog ongeveer zestig mensen op de wachtlijst, dus we verwachten dat iedereen die dat wil nu een kamer heeft."

Ook de gemeente Rotterdam heeft geen "actuele cijfers" van het aantal studenten dat geen eigen woonruimte heeft. De gemeente Wageningen verwijst naar studentenhuisvester Idealis. Die laat weten tot dusver "nog geen paniektelefoontjes" te hebben ontvangen van studenten die op straat staan.

Voorzitter van de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) Ama Boahene noemt het "verontrustend" dat sommige gemeenten geen overzicht van de situatie hebben. Zelf heeft de vakbond een 'housing hotline' waar buitenlandse studenten problemen met huisvesting kunnen melden. Daar komen wekelijks zo'n vijftig meldingen binnen van studenten die geen woning kunnen vinden.

Groter aantal

De gemeente Eindhoven meldt dat "enkele tientallen studenten" nog geen permanente huisvesting hebben gevonden. "Dat aantal is groter dan in voorgaande jaren", aldus een woordvoerster. Net als in onder meer Utrecht heeft de gemeente een zogenoemd "convenant studentenhuisvesting" opgesteld, waarin staat afgesproken hoe het woningtekort komende jaren moet worden aangepakt. De TU Eindhoven bevestigt dat. Hogeschool Fontys in Eindhoven houdt niet bij hoeveel hbo'ers er nog geen huis hebben gevonden.

Eerder deze week bleek al dat in Enschede zo'n vier- tot vijfhonderd internationale studenten nog geen kamer hebben gevonden. Studenten in Groningen bezetten donderdag het Academiegebouw van de Rijksuniversiteit om aandacht te vragen voor het tekort aan woningen voor studenten in de stad.

Meer uit Binnenland

OM eist 9,5 jaar tegen vrouw (75) voor doden partner

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag een gevangenisstraf van 9,5 jaar geëist tegen een 75-jarige vrouw uit Oudenbosch (Noord-Brabant) voor het doden van haar 77-jarige partner in zijn woning in de Amsterdamse wijk Geuzenveld. Het OM vermoedt dat de vrouw haar vriend op 28 januari 2020 in zijn woning aan de Aalbersestraat heeft gewurgd.

1 uur geleden
Arrestaties bij duel Feyenoord-Ajax, merendeel voor discriminatie

ROTTERDAM (ANP) - Rondom de wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax in voetbalstadion De Kuip heeft de politie afgelopen zondag 24 mensen aangehouden. Zij zijn onder meer aangehouden voor belediging, baldadigheid, mishandeling, het afsteken van vuurwerk en in zestien gevallen voor discriminatie, waarbij het vooral ging om het roepen van leuzen.

2 uur geleden
Code geel in westen, midden en noorden van het land om mist

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft maandagochtend code geel afgekondigd voor provincies in het westen, midden en noorden van het land. De waarschuwing geldt voor plaatselijk dichte mist waar het verkeer last van kan hebben.

5 uur geleden
79 verdachten van oplichting en fraude herkenbaar getoond

DEN HAAG (ANP) - De politie publiceert vanaf maandag herkenbare beelden van 79 verdachten van oplichting en fraude. Dit gebeurt als onderdeel van een actie tegen nepagenten en bankhelpdeskfraude. Twee weken geleden is gestart met het tonen van honderd verdachten. Hun beeltenissen waren toen nog onherkenbaar. De verdachten kregen twee weken de tijd om zich te melden, anders zouden zij herkenbaar getoond worden. In eenentwintig gevallen weet de politie nu om wie het gaat.

6 uur geleden
Politie ontvangt zo'n tien tips over neerschieten Iraniër

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.

22 uur geleden
Honderden demonstreren in centrum Amsterdam tegen oorlog in Iran

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.

22 uur geleden
Ajaxbus kort stilgezet door groep met fakkels op snelweg A4

HOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.

1 dag geleden