Meerdere gewonden bij treinbotsing in Slowakije
BRATISLAVA (ANP/RTR/DPA) - In het oosten van Slowakije zijn twee hogesnelheidstreinen frontaal op elkaar gebotst. Volgens de minister van Binnenlandse Zaken raakten circa honderd mensen gewond, van wie zeker twee in kritieke toestand verkeren. Er zijn tot nu toe geen doden gemeld.
Op beelden bij lokale media is te zien dat een van de treinen boven een afgrond hangt. Hulpdiensten hebben helikopters en ambulances ingezet.
Volgens televisiezender TA3 zijn nabijgelegen ziekenhuizen voorbereid op de komst van slachtoffers.
De spoorwegmaatschappij zegt dat de prioriteit ligt bij "het redden en evacueren van passagiers en onze medewerkers". De oorzaak van de botsing wordt nog onderzocht, maar volgens de minister lijkt het om een menselijke fout te gaan.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft landen in de regio opgeroepen niet samen te werken met televisiezender Iran International. In een verklaring wordt gewaarschuwd dat infrastructuur waar de zender gebruik van maakt op de Iraanse lijst met doelwitten kan worden gezet.
17 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - De internationale luchthaven van Dubai hervat het vliegverkeer na een incident met een drone. "Vluchten van en naar DXB worden geleidelijk hervat naar geselecteerde bestemmingen, na de tijdelijke opschorting die als voorzorgsmaatregel was ingevoerd", meldt Dubai Airports in een verklaring.
42 minuten geledenBEIROET (ANP) - Israël meldt dat het "beperkte en gerichte" grondoperaties uitvoert in het zuiden van Libanon. Die zijn gericht tegen belangrijke bolwerken van de Hezbollah-beweging, stelt de Israëlische krijgsmacht op X.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van zondag op maandag 145 Oekraïense drones neergeschoten, meldt het Russische ministerie van Defensie in een verklaring. Er zouden 53 drones zijn neergeschoten boven de regio Moskou.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Er is tijdelijk geen vliegverkeer mogelijk van en naar de internationale luchthaven van Dubai, meldt de luchtvaartautoriteit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). De maatregel is tijdelijk en uit voorzorg vanwege veiligheidsoverwegingen, aldus de autoriteit.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De eerste ronde van de gemeenteraadsverkiezingen in Frankrijk heeft nog geen duidelijke winnaar voor het burgemeesterschap opgeleverd in grote steden, melden Franse media. In Parijs gaat een linkse kandidaat aan kop in de peilingen. In Marseille is er sprake van een nek-aan-nekrace tussen linkse en extreemrechtse kandidaten. Ook in andere grote steden is het nog spannend, meldt Le Monde.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De film One Battle After Another heeft in de nacht van zondag op maandag de Oscar voor beste film gewonnen. De zwarte komedie van regisseur Paul Thomas Anderson was met in totaal zes beeldjes de grote winnaar van de avond.
2 uur geleden