Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerdere geïnteresseerden in overname failliet Scotch & Soda

Meerdere geïnteresseerden in overname failliet Scotch & Soda

HOOFDDORP (ANP) - Meerdere partijen hebben interesse getoond om de failliete kledingketen Scotch & Soda over te nemen. Dit meldt curator Michel Moeijes vrijdag, twee dagen na het faillissement. Het zijn er "een aantal, niet vreselijk veel", zegt hij.

Hoe serieus de interesse is, is volgens hem nog moeilijk te zeggen. "Dat kan ik pas aangeven als er bedragen zijn, maar daar zijn we nog niet." Om hoeveel geïnteresseerden het gaat, wil hij niet kwijt. Vrijdagmiddag zijn er weer gesprekken.

Een eventuele doorstart moet wat hem en medecurator Abslem Ourhris betreft volgende week rond zijn. "Anders wordt een doorstart steeds lastiger, want mensen zitten in onzekerheid. Hoe langer het duurt, hoe meer mensen ontslag nemen en ergens anders gaan werken", legt Moeijes uit. Hetzelfde zou gelden voor de leveranciers van Scotch & Soda.

Cadeaubonnen

Moeijes meldt dat alleen voor de winkels en de webwinkel in Nederland, Duitsland, België, Luxemburg en Oostenrijk faillissement is aangevraagd. Het gaat om de activiteiten die onder S&S Europe BV vallen. De winkels in andere landen, de groothandel van Scotch & Soda en het merk vallen buiten het bankroet. Zo valt het merk volgens de curator onder het Amerikaanse moederbedrijf Bluestar Alliance. Dat bedrijf nam Scotch & Soda ruim een jaar geleden over nadat de van oorsprong Nederlandse kledingketen ten onder was gegaan.

Dat Scotch & Soda niet overeind kon blijven, zou komen door logistieke problemen die na de eerdere doorstart waren ontstaan. Na de doorstart duurde het volgens Moeijes vrij lang voordat alle toeleveranciers weer gingen leveren. "Ze liepen steeds achter de seizoenen aan en als je geen nieuwe collectie in de winkels hebt, dan verkoop je die ook niet." De keten zou hierdoor last hebben gekregen van aanhoudende verliezen. Eerder liet hij weten dat de schulden sinds de doorstart vorig jaar in totaal tientallen miljoenen euro's bedragen.

Klanten kunnen hun geld niet meer terugkrijgen voor kleding en andere producten in de winkels en webshop. Ruilen in de winkels is nog wel mogelijk. Mensen kunnen nog cadeaubonnen gebruiken die voor woensdag zijn gekocht, maar het bedrijf verkoopt geen nieuwe meer.

Meer uit Financieel

Fashiongroep Omoda neemt onlinewinkel Wehkamp over

ZIERIKZEE (ANP) - Fashiongroep Omoda neemt de onlinewinkel Wehkamp over van de Britse investeringsmaatschappij Apax Partners. Daarmee komt Wehkamp na elf jaar weer in Nederlandse handen.

1 uur geleden
Eerste daling passagiers luchthavens Europa sinds coronaherstel

BRUSSEL (ANP) - Het aantal reizigers op Europese luchthavens is in april gedaald ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst dat het aantal passagiers is teruggelopen sinds de luchtvaartsector zich herstelde van de coronapandemie, meldt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. De daling is het gevolg van de Iranoorlog en een staking in Duitsland.

1 uur geleden
Muziekconcern UMG zakt op Damrak na verkoop belang door Ackman

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde donderdag tot de grote verliezers op het Damrak. De koersdaling van ruim 6 procent volgde op de aankondiging van investeringsfirma Pershing Square van miljardair Bill Ackman om zijn belang in het bedrijf te verkopen.

2 uur geleden
Adviesbureau: meer miljonairs in Nederland en wereldwijd

UTRECHT (ANP) - Nederland telt meer miljonairs en hun gezamenlijke vermogen is ook gegroeid. Dat blijkt uit een onderzoek van adviesbureau Capgemini naar miljonairs in Nederland en ruim twintig andere landen.

2 uur geleden
Krant: ING werkt aan bod op Spaanse vermogensbeheerder Singular

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - ING werkt aan een overnamebod op de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Dat meldt de Spaanse zakenkrant Cinco Días op basis van bronnen. Ook de grote Italiaanse bank Intesa Sanpaolo zou interesse hebben in een overname van Singular.

3 uur geleden
Vraag naar chips blijft groter dan aanbod door AI, zegt TSMC-baas

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De wereldwijde vraag naar chips die nodig zijn om toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) te laten draaien, is groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Dat zei topman C.C. Wei van het Taiwanese chipconcern TSMC donderdag op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in Hsinchu.

3 uur geleden
CPB: hogere inkomens beschikken vaker over zonnepanelen

DEN HAAG (ANP) - Zonnepanelenbezit in Nederland is ongelijk verdeeld over huishoudens. Dat blijkt uit een studie van het Centraal Planbureau (CPB). Huishoudens met een hoger inkomen en vermogen beschikken vaker over de duurzame manier van energie opwekken.

4 uur geleden