Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerdere geïnteresseerden in overname failliet Scotch & Soda

Meerdere geïnteresseerden in overname failliet Scotch & Soda

HOOFDDORP (ANP) - Meerdere partijen hebben interesse getoond om de failliete kledingketen Scotch & Soda over te nemen. Dit meldt curator Michel Moeijes vrijdag, twee dagen na het faillissement. Het zijn er "een aantal, niet vreselijk veel", zegt hij.

Hoe serieus de interesse is, is volgens hem nog moeilijk te zeggen. "Dat kan ik pas aangeven als er bedragen zijn, maar daar zijn we nog niet." Om hoeveel geïnteresseerden het gaat, wil hij niet kwijt. Vrijdagmiddag zijn er weer gesprekken.

Een eventuele doorstart moet wat hem en medecurator Abslem Ourhris betreft volgende week rond zijn. "Anders wordt een doorstart steeds lastiger, want mensen zitten in onzekerheid. Hoe langer het duurt, hoe meer mensen ontslag nemen en ergens anders gaan werken", legt Moeijes uit. Hetzelfde zou gelden voor de leveranciers van Scotch & Soda.

Cadeaubonnen

Moeijes meldt dat alleen voor de winkels en de webwinkel in Nederland, Duitsland, België, Luxemburg en Oostenrijk faillissement is aangevraagd. Het gaat om de activiteiten die onder S&S Europe BV vallen. De winkels in andere landen, de groothandel van Scotch & Soda en het merk vallen buiten het bankroet. Zo valt het merk volgens de curator onder het Amerikaanse moederbedrijf Bluestar Alliance. Dat bedrijf nam Scotch & Soda ruim een jaar geleden over nadat de van oorsprong Nederlandse kledingketen ten onder was gegaan.

Dat Scotch & Soda niet overeind kon blijven, zou komen door logistieke problemen die na de eerdere doorstart waren ontstaan. Na de doorstart duurde het volgens Moeijes vrij lang voordat alle toeleveranciers weer gingen leveren. "Ze liepen steeds achter de seizoenen aan en als je geen nieuwe collectie in de winkels hebt, dan verkoop je die ook niet." De keten zou hierdoor last hebben gekregen van aanhoudende verliezen. Eerder liet hij weten dat de schulden sinds de doorstart vorig jaar in totaal tientallen miljoenen euro's bedragen.

Klanten kunnen hun geld niet meer terugkrijgen voor kleding en andere producten in de winkels en webshop. Ruilen in de winkels is nog wel mogelijk. Mensen kunnen nog cadeaubonnen gebruiken die voor woensdag zijn gekocht, maar het bedrijf verkoopt geen nieuwe meer.

Meer uit Financieel

Nexperia China kan binnenkort chips lokaal produceren, meldt AFP

BEIJING (ANP) - De Chinese tak van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia kan binnenkort halfgeleiders in China produceren. Dat hebben twee bronnen bij het bedrijf volgens het Franse persbureau AFP gezegd. Daarmee zou Nexperia China de exportbeperkingen van zijn Europese fabrieken naar China kunnen omzeilen.

37 minuten geleden
Onderzoek: winkelstraten begin 2026 rustiger door slecht weer

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal bezoekers in de Nederlandse winkelstraten is in het eerste kwartaal afgenomen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat becijfert onderzoeksbureau RMC. Vooral het weer zorgde voor tegenvallende aantallen.

38 minuten geleden
Kansspelautoriteit waarschuwt organisator illegale bingo's

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft organisator van bingo-evenementen Legs Eleven gewaarschuwd. Evenementen onder de naam Bingo Loco, onder meer in de Maassilo in Rotterdam en Complex in Maastricht, vallen niet onder de wettelijke uitzondering van bingo's en zijn daardoor niet toegestaan.

1 uur geleden
Waakhond kijkt of scholen genoeg keuze in leermaterialen hebben

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat kijken of middelbare scholen wel genoeg keuze hebben bij de inkoop van digitale leermaterialen. De waakhond laat weten signalen te hebben ontvangen dat deze markt mogelijk niet goed werkt en dat scholen niet altijd genoeg keuzevrijheid ervaren.

1 uur geleden
Bloomberg: miljardair verkoopt huis voor record van 300 miljoen

LONDEN (ANP) - De Britse miljardair Nick Candy heeft zijn huis in de Londense wijk Chelsea verkocht voor meer dan 270 miljoen pond. Dat is omgerekend meer dan 300 miljoen euro. Volgens persbureau Bloomberg gaat het naar verluidt om het duurste verkochte huis ooit. Wie de koper is, is niet bekend.

2 uur geleden
Vattenfall: huishoudens verbruiken structureel minder gas

DEN HAAG (ANP) - Het gasverbruik van Nederlandse huishoudens is sinds de energiecrisis van 2022 structureel verminderd. Dat meldt energieleverancier Vattenfall. Volgens een analyse van het klantenverbruik werd afgelopen winter gemiddeld 14 procent minder verbruikt dan in de winter van 2021/2022. Vattenfall zegt dat deze ontwikkeling extra relevant is vanwege de onrust op de energiemarkt door de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Goudprijs daalt na tegenstrijdige signalen Trump over Iranoorlog

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs is donderdag gedaald na de toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump, die weinig duidelijkheid bood over een oplossing voor de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de prijs van zilver daalde fors.

2 uur geleden