
Meerdere doden en veel gewonden bij aanslag Turks defensiebedrijf
ANKARA (ANP/RTR/AFP) - Bij de terreuraanslag op een Turks defensiebedrijf in de buurt van de Turkse hoofdstad Ankara zijn zeker vier doden en veertien gewonden gevallen. President Recep Tayyip Erdogan heeft dat meegedeeld.
De Turkse minister van Binnenlandse Zaken meldde dat ook twee aanslagplegers, een man en een vrouw, zijn gedood. Het is onduidelijk of dat alle daders zijn. Drie gewonden zijn er volgens hem ernstig aan toe.
De aanslag was bij een fabriek van Turkish Aerospace Industries (TUSAS), een van de belangrijkste defensie- en luchtvaartbedrijven van Turkije. Wie erachter zit, is niet bekend.
Beelden van aanslag
Er waren meerdere explosies en schotenwisselingen te horen. Beelden in Turkse media toonden gewapende personen die over het terrein liepen. Nieuwszenders die live uitzonden werden gedwongen hun uitzendingen te stoppen nadat de Turkse mediawaakhond een verbod had opgelegd op het tonen van beelden van de locatie.
NAVO-chef Mark Rutte veroordeelde de aanslag en zei dat het militaire bondgenootschap de ontwikkelingen nauwgezet volgt. Erdogan is momenteel in het Russische Kazan voor een topconferentie. Daar sprak hij met de Russische president Vladimir Poetin, die zijn medeleven heeft betuigd.
Dronefabrikant
TUSAS maakt onder meer drones en het eerste in Turkije ontwikkelde gevechtsvliegtuig.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht meldt dat vijf vrachtwagens met noodhulp zijn aangekomen in de Gazastrook. Het is voor het eerst in 2,5 maand dat er humanitaire hulp binnenkomt in het gebied. Israël besloot op 2 maart om alle leveringen van noodhulp te blokkeren.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag heeft Equatoriaal-Guinea gelijk gegeven in een decennialange ruzie met Gabon over drie piepkleine eilandjes. Daar woont vrijwel niemand, maar omdat er mogelijk olie en gas te winnen valt in de omgeving maakten beide West-Afrikaanse landen aanspraak op de eilanden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de nieuwe paus Leo XIV uitgenodigd voor een bezoek aan het Witte Huis. Vicepresident JD Vance heeft de kerkleider maandagochtend een brief overhandigd met de invitatie.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël verwacht dat nieuwe distributiecentra voor de verdeling van hulpgoederen in de Gazastrook binnen enkele dagen in gebruik genomen kunnen worden. In de tussentijd worden vanaf maandag alvast weer vrachtwagens met hulpgoederen doorgelaten, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - De Spaanse premier Pedro Sánchez roept de European Broadcasting Union (EBU) op om Israël uit te sluiten van het Eurovisie Songfestival, net zoals eerder met Rusland gebeurde. Dat zei de premier op een persconferentie. "We kunnen niet met twee maten meten als het om cultuur gaat."
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Met de eerste EU-VK-top in Londen na de Brexit hopen de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk dat "een nieuw tijdperk is aangebroken" in de verhoudingen. Dat zeiden de Britse premier Keir Starmer, voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en voorzitter van de Europese Raad António Costa op een persconferentie. Ze kondigden aan dat er elk jaar een top tussen het VK en de EU komt.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De aankomend president van Roemenië zal ervoor zorgen dat zijn land een trouw lid van de NAVO blijft, heeft hij NAVO-topman Mark Rutte verzekerd. Ook gaat Roemenië investeren in defensie, belooft verkiezingswinnaar Nicusor Dan.
3 uur geleden