
Meerdere doden en tientallen gewonden na doorbraak stuwdam
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijf mensen zijn om het leven gekomen na de doorbraak van de Kachovka-dam in Oekraïne. Ook liggen zeker 41 slachtoffers in het ziekenhuis, berichten de plaatselijke autoriteiten in het door Rusland bezette Nova Kachovka.
Over het totale aantal slachtoffers door de damdoorbraak is nog veel onduidelijk. Rusland en Oekraïne stellen dat duizenden mensen zijn geëvacueerd uit de omgeving van de rivier Dnipro. Sommige inwoners zouden een veilig heenkomen hebben gezocht op daken van huizen.
Door de damdoorbraak staat een gebied onder water van ongeveer 600 vierkante kilometer, aldus de Oekraïense autoriteiten eerder. Oekraïne controleert ongeveer een derde van het overstroomde gebied, Rusland de rest. Ook in Nova Kachovka, de stad bij de dam, vulden straten zich met bruin water.
De Oekraïense autoriteiten zeggen dat honderdduizenden mensen zonder schoon drinkwater kunnen komen en hebben om internationale hulp gevraagd. De Oekraïense vicepremier waarschuwde bij een bezoek aan het rampgebied voor ronddrijvende mijnen en de verspreiding van ziektes en gevaarlijke chemicaliën via het water.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - De vicevoorzitter van de Russische veiligheidsraad Dmitri Medvedev zegt dat het ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump hem niets doet. Trump beloofde Oekraïne nieuwe wapenleveranties en kondigde invoerheffingen aan als Rusland niet binnen vijftig dagen vredesafspraken maakt met Oekraïne.
33 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas is blij met de toezegging van de VS dat zij wapens aan Oekraïne gaan leveren. "Dit laat zien dat ze ook beseffen dat Rusland eigenlijk geen vrede wil", zei Kallas voor de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Ze hoopt dat de VS ook sancties opleggen aan Rusland "zodat de druk op Rusland toeneemt om deze oorlog echt te stoppen".
38 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het is aan de EU-lidstaten om een besluit te nemen over eventuele maatregelen tegen Israël, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas voor het begin van een vergadering met de 27 ministers van Buitenlandse Zaken. Kallas heeft een lijst met opties opgesteld waarover de ministers dinsdag praten, "maar ik kan niet voorspellen hoe de discussie zal verlopen", zei ze. De druk op Israël is opgevoerd met als belangrijkste doel "echte verbetering van de situatie van de mensen ter plaatse".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is "teleurgesteld" in zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin, maar nog niet klaar met hem. Dat vertelde hij in een interview met de BBC over onder meer de oorlog in Oekraïne.
1 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - De Duitse douane heeft zo'n 1500 tarantula's aangetroffen in koekjesverpakkingen op de luchthaven Keulen-Bonn. Het pakket kwam uit Vietnam en had volgens een douanewoordvoerder een "opmerkelijke geur" die niet overeenkwam met de 7 kilo koekjes die als inhoud was opgegeven.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Israël heeft maandag zeker 78 Palestijnen gedood in de Gazastrook. Dat meldt Al Jazeera op basis van Palestijnse bronnen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft de weg vrijgemaakt voor de regering om het ministerie van Onderwijs verder te ontmantelen. De hoogste rechters besloten om een uitspraak van een lagere rechter te schrappen, die juist een deel van de massa-ontslagen van afgelopen maanden had teruggedraaid. Door het oordeel van het Hooggerechtshof mag de regering nu weer doorgaan met het ontslaan van functionarissen.
11 uur geleden