
Meerdere dagen hinder rond spoor Schiphol om werkzaamheden
SCHIPHOL (ANP) - Reizigers die de komende tijd per trein naar of van Schiphol gaan, moeten rekening houden met hinder op het spoor. Van vrijdag 8 november tot en met zondag 10 november en van zaterdag 16 november tot en met dinsdag 3 december wordt het spoor rond de luchthaven verbeterd.
Door de werkzaamheden kunnen er geen of veel minder treinen rijden, met drukke perrons en treinen en langere reistijden tot gevolg. De NS roept mensen op om gedurende die periodes op doordeweekse dagen niet in de spits te reizen en dan ook te kiezen voor een andere route.
Van 8 november tot en met 10 november en van 29 november tot en met 1 december rijden er geen treinen tussen Schiphol en Amsterdam Zuid. Mensen kunnen omreizen via Lelylaan. In diezelfde periode rijdt maar de helft van de reguliere treinen tussen de luchthaven en Amsterdam Centraal, Leiden Centraal en Rotterdam Centraal. Van 16 november tot en met 28 november en op 2 en 3 december rijden er veel minder treinen van en naar Schiphol.
Meer uit Binnenland
BIDDINGHUIZEN (ANP) - De opbouw van de winteropvanglocatie op het evenemententerrein in Biddinghuizen is over een week klaar. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zegt daar vanaf het einde van die week mensen op te vangen. Zij zullen vanuit het volle aanmeldcentrum in Ter Apel en vanuit andere locaties in het land komen.
1 uur geledenASSEN (ANP) - De verdachten van de kunstroof in het Drents Museum in Assen zwijgen nog steeds over hun mogelijke betrokkenheid. Dit bleek donderdag bij de start van de regiezitting in de rechtbank in Assen, waar Douglas Chesley W. (36), Bernhard Z. (35) en Jan B. (21) uit Heerhugowaard aanwezig zijn. De officier van justitie herhaalde dat er tegen de drie verdachten van de diefstal van vier Roemeense kunstschatten "een overvloed aan bewijs ligt".
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft donderdag de 57-jarige Hans H. uit Schoonebeek veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor de moord op zijn vrouw. H. stak op 29 oktober 2024 de 53-jarige Tonnie op straat in Hardenberg dood, nadat hij haar had opgewacht. Ze had net de kinderopvang verlaten waar zij werkte.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Big Brother keert deze winter niet terug bij RTL, zo laat de zender weten. Het einde van het realityprogramma is het gevolg van het besluit van de Belgische zender Play om te stoppen met het programma. Big Brother is een coproductie van Play en RTL, en RTL kan vanwege de hoge kosten niet alleen verder.
3 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag een voorwaardelijke celstraf van een jaar geëist tegen een 26-jarige vrouw uit Zoetermeer die in 2022 haar vriend in brand zou hebben gestoken. De man liep daardoor brandwonden op over zijn hele lichaam.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om de natuur-, water- en klimaatdoelen te halen, moet in 2050 minimaal 150.000 hectare landbouwgrond natuur zijn geworden. Dat schrijft het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) in een studie naar de toekomst van de landbouw en natuur. Het komt neer op ongeveer de oppervlakte van de provincie Utrecht.
15 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft minister Javier Silvania woensdagmiddag (lokale tijd) zijn ontslag bij de gouverneur ingediend na een conflict met zijn partij MFK. Statenlid van die partij, Tyrone Boekhoudt, heeft zijn zetel opgegeven om de minister een plaats te gunnen in het parlement. Daar zal Silvania gebruik van maken.
18 uur geleden