
Meer WW-uitkeringen verwacht in Zeeland
De krapte op de Zeeuwse arbeidsmarkt is over zijn absolute piek heen. De economie kwam afgelopen jaar in een milde recessie terecht, het aantal vacatures daalde licht, en de dalende trend in het aantal WW-uitkeringen werd doorbroken. Het aantal WW-uitkeringen zal in Nederland in 2024 met zo'n 12% verder stijgen, verwacht UWV. Zelfs in de ICT, in onze provincie een bovengemiddeld krappe beroepsgroep, is een afzwakking van de spanning zichtbaar. Toch is de krapte allesbehalve voorbij.
Meer uit Beveland
HEINKENSZAND - Oorlogsveteranen Jan Willem Zeijseink uit Ovezande en Siromenpersad Kalisingh uit Nisse werken aan de oprichting van het Veteranen Collectief Borsele. Ze hebben al bestuursleden om hen heen verzameld en ook de gemeente verleent haar medewerking aan het initiatief. "Dat doen we om onze veteranen de plek te geven die ze verdienen", vertelt burgemeester Gerben Dijksterhuis.
4 uur geledenKAMPERLAND - Rijkswaterstaat onderzoekt of het groot onderhoud aan de Oosterscheldekering versneld kan worden. Als het werk op de huidige manier doorgaat, duurt het nog minstens twintig jaar voordat alles is afgerond. De pilot rondom het groot onderhoud dat nu loopt, moet uitwijzen of versnelling haalbaar is. De eerstvolgende werkzaamheden staan voor deze en begin volgende maand weer gepland.
8 uur geledenNIEUWDORP - Op 4 juli 2023 ging de eerste paal van de MFA (multifunctionele accommodatie), dat deel uitmaakt van het Masterplan Nieuwdorp, de grond in. Inmiddels is het complex door verschillende partijen in gebruik genomen. In de MFA die de naam 't Hart heeft gekregen, is Educatief Centrum De Regenboog gehuisvest en ook biedt het centrum plaats aan het dorpshuis. Hiervoor is de pastorie en de Bethelkerk grondig verbouwd. Daarnaast bevat het complex een gymzaal en een aantal kleine bedrijfsruimtes.
11 uur geledenGOES - Tijdens de meivakantie organiseert Bioscoop Goes op woensdagmiddag 30 april een speciale Kidsdag, met de nieuwe kinderfilm Fien & Teun op Schattenjacht in de hoofdrol. Naast de filmvertoningen is er volop ruimte voor spel en creativiteit.
13 uur geledenGOES - De leerlingen van groep 7 van de Bisschop Ernstschool in Goes hebben de afgelopen weken meegedaan aan het project "Oorlog in mijn buurt". Tijdens dit project vertelde archivaris Frank de Klerk over de oorlog in Goes en omgeving en meneer Laport vertelde in de klas over zijn jeugd in de Tweede Wereldoorlog. Ook verdiepten de leerlingen zich in de keuzes die mensen in de oorlog maakten. Het hoogtepunt van het project was wel het interviewen van mensen die de oorlog hebben meegemaakt én het presenteren van deze verhalen in het Bevrijdingsmuseum op 16 april.
1 dag geledenGOES - Atletiekvereniging AV'56 te Goes doet dit jaar weer mee met de Bevrijdingsvuurestafetteloop. In de nacht van 4 op 5 mei brengen 24 atleten het bevrijdingsvuur vanuit Wageningen door de nacht heen naar Goes.
1 dag geledenBORSELE - Terwijl huiseigenaren in Borsele hun woningen steeds beter isoleren, worden er tegelijkertijd maatregelen genomen voor een heel ander soort bewoners: vleermuizen.
1 dag geleden