Meer winst ASR en NN Group ondanks woekerpolisschikkingen
DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars ASR en NN Group hebben hun resultaten flink opgevoerd, ondanks de grote schikkingen die ze recent hebben getroffen met claimorganisaties om van de woekerpolisaffaire af te zijn. ASR sloot afgelopen jaar af met een jaarwinst, waar een jaar eerder nog een verlies in de boeken ging. Bij NN Group ging de jaarwinst wel omlaag, maar daar was in de tweede helft van het jaar eveneens een sterke verbetering te zien.
ASR profiteerde vorig jaar van de overname van de verzekeringsactiviteiten van Aegon Nederland. Die deal werd in juli vorig jaar afgerond. Ook wist de verzekeraar op eigen kracht groei te laten zien op de markt voor bijvoorbeeld schadeverzekeringen. Onder de streep resteerde uiteindelijk bijna 1,1 miljard euro winst, waar in het voorgaande jaar nog sprake was van ruim 1,7 miljard euro verlies.
ASR-topman Jos Baeten legt uit dat het flinke verschil in resultaat vooral komt door veranderde boekhoudregels. Daardoor loopt de waarde van beleggingen voortaan door de cijfers heen. Zelf kijkt Baeten liever naar de winst uit activiteiten en die verbeterde vorig jaar met bijna 39 procent.
Schrijnende gevallen
NN Group deed dankzij de gestegen rente goede zaken bij onderdeel NN Bank. Ook ging het volgens de verzekeraar goed met het Nederlandse schadebedrijf. Dit compenseerde een verslechtering bij het Nederlandse levenbedrijf, die vooral werd veroorzaakt door de situatie op de financiële markten. In de tweede helft van het jaar ging 586 miljoen euro winst in de boeken, tegen een verlies van 107 miljoen euro een jaar eerder. Ook hier ging de winst uit activiteiten vorig jaar omhoog. NN Group heeft tevens zijn financiële doelstellingen verhoogd.
Beide verzekeraars hebben de voorbije maanden een schikking getroffen voor een nieuwe vergoeding van klanten met een woekerpolis of mensen die ooit zo'n beleggingsverzekering hebben gehad. ASR trok daarvoor circa 250 miljoen euro uit. Daarnaast zette ASR nog 50 miljoen euro opzij voor schrijnende gevallen en voor klanten die niet zijn aangesloten bij de organisaties en die niet eerder een vergoeding hebben gehad.
NN Group schikte voor circa 300 miljoen euro en zette 60 miljoen euro opzij voor schrijnende gevallen. De woekerpolisaffaire hield de gemoederen in de financiële wereld al jaren bezig. In 2006 kwam aan het licht dat bij veel beleggingsverzekeringen veel te hoge kosten in rekening zijn gebracht vanaf de jaren negentig. Claimorganisaties probeerden gedupeerden sindsdien te mobiliseren om schadevergoedingen los te krijgen bij verzekeraars.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
8 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
11 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
23 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden