Meer vrouwen beschuldigen zakenman Mohamed Al Fayed van misbruik
LONDEN (ANP/AFP) - Meer vrouwen beschuldigen de vorig jaar overleden Egyptische zakenman Mohamed Al Fayed van seksueel misbruik. Het aantal is opgelopen van 20 naar 37, melden advocaten. Zij verwachten dat "veel meer" slachtoffers zich zullen melden.
Al Fayed was tot 2010 eigenaar van het Britse warenhuis Harrods. Advocaat Dean Armstrong spreekt van "een volkomen gebrek aan verantwoordelijkheid van het bedrijf en tekortkomingen in het bieden van een veilige werkomgeving" bij het wereldberoemde warenhuis in Londen. De miljardair was ook eigenaar van onder meer het hotel Ritz in Parijs en de Engelse voetbalclub Fulham.
De BBC meldde donderdag dat twintig voormalige personeelsleden zeggen dat ze door Al Fayed zijn misbruikt in Londen, Parijs, Saint-Tropez en Abu Dhabi. Vijf van hen verklaarden dat ze waren verkracht. Het misbruik zou over jaren hebben plaatsgevonden. Andere oud-medewerkers zeiden tegen de BBC dat Al Fayeds ongepaste gedrag een publiek geheim was.
Al Fayed was ook de vader van Dodi Fayed, die een relatie had met de Britse prinses Diana. Het koppel kwam in 1997 om het leven bij een auto-ongeval in Parijs.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
10 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
14 minuten geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
1 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine heeft "een gat in de machinekamer" geschoten van een onder Iraanse vlag varend vrachtschip, schrijft president Donald Trump op Truth Social. Het schip zou volgens Trump geprobeerd hebben de Amerikaanse zeeblokkade bij de Straat van Hormuz te doorbreken. "En dat is voor het schip niet goed afgelopen."
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft zijn leger geïnstrueerd om met "volle kracht" op te treden tegen dreigingen die uitgaan van Libanon, ondanks het daar geldende staakt-het-vuren, en huizen met de grond gelijk te maken die door Hezbollah worden gebruikt. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz verklaard.
4 uur geleden