Meer vrouwen beschuldigen zakenman Mohamed Al Fayed van misbruik
LONDEN (ANP/AFP) - Meer vrouwen beschuldigen de vorig jaar overleden Egyptische zakenman Mohamed Al Fayed van seksueel misbruik. Het aantal is opgelopen van 20 naar 37, melden advocaten. Zij verwachten dat "veel meer" slachtoffers zich zullen melden.
Al Fayed was tot 2010 eigenaar van het Britse warenhuis Harrods. Advocaat Dean Armstrong spreekt van "een volkomen gebrek aan verantwoordelijkheid van het bedrijf en tekortkomingen in het bieden van een veilige werkomgeving" bij het wereldberoemde warenhuis in Londen. De miljardair was ook eigenaar van onder meer het hotel Ritz in Parijs en de Engelse voetbalclub Fulham.
De BBC meldde donderdag dat twintig voormalige personeelsleden zeggen dat ze door Al Fayed zijn misbruikt in Londen, Parijs, Saint-Tropez en Abu Dhabi. Vijf van hen verklaarden dat ze waren verkracht. Het misbruik zou over jaren hebben plaatsgevonden. Andere oud-medewerkers zeiden tegen de BBC dat Al Fayeds ongepaste gedrag een publiek geheim was.
Al Fayed was ook de vader van Dodi Fayed, die een relatie had met de Britse prinses Diana. Het koppel kwam in 1997 om het leven bij een auto-ongeval in Parijs.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement roept op tot een minimumleeftijd van 16 jaar voor sociale media. Kinderen vanaf 13 jaar zouden wel al op sociale media kunnen, maar alleen met toestemming van de ouders, stelt het parlement voor.
12 minuten geledenHONGKONG (ANP) - Het dodental door een zeer grote brand in woontorens in Hongkong is opgelopen tot twaalf. Ook raakten zeker zestien personen ernstig gewond, bericht de krant South China Morning Post.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten heeft ingestemd met een wetsvoorstel dat seksueel misbruik van kinderen online tegen moet gaan. Het gaat om een wet die techbedrijven verplicht om verspreiding van beelden van kinderporno te voorkomen. Via de wet mogen nationale regeringen deze bedrijven verplichten materiaal van of de zoekmogelijkheid naar kinderporno van hun website te verwijderen. Doen ze dat niet, dan riskeren ze een boete.
57 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement is kritisch op de afzijdigheid van de EU bij een vredesplan voor Oekraïne. Pas nadat de VS met een 28-puntenplan kwamen, schoot Europa weer uit de startblokken. Europa had veel eerder zelf met vredesinitiatieven moeten komen, zo luidde de kritiek van veel politieke groepen in een debat over de recente vredesonderhandelingen. De rol van de EU daarin moet worden versterkt, vindt het parlement.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Zeker vier mensen zijn om het leven gekomen door een zeer grote brand in meerdere woontorens in Hongkong. Op beelden is te zien dat de vlammen uit het complex slaan. De brandweer weet niet hoeveel personen nog binnen zijn.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een Zuid-Koreaanse speciaal aanklager heeft vijftien jaar cel geëist tegen voormalig premier Han Duck-soo. De politicus wordt medeplichtigheid verweten aan het uitroepen van de militaire noodtoestand door toenmalig president Yoon Suk-yeol.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Beperkingen opleggen aan de Oekraïense strijdkrachten is onacceptabel, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag in het Europees Parlement. "Dat zou het land kwetsbaar maken voor toekomstige aanvallen", zei Von der Leyen in een debat over het Amerikaanse 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne.
4 uur geleden