Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer vrouwen beschuldigen zakenman Mohamed Al Fayed van misbruik

Meer vrouwen beschuldigen zakenman Mohamed Al Fayed van misbruik

LONDEN (ANP/AFP) - Meer vrouwen beschuldigen de vorig jaar overleden Egyptische zakenman Mohamed Al Fayed van seksueel misbruik. Het aantal is opgelopen van 20 naar 37, melden advocaten. Zij verwachten dat "veel meer" slachtoffers zich zullen melden.

Al Fayed was tot 2010 eigenaar van het Britse warenhuis Harrods. Advocaat Dean Armstrong spreekt van "een volkomen gebrek aan verantwoordelijkheid van het bedrijf en tekortkomingen in het bieden van een veilige werkomgeving" bij het wereldberoemde warenhuis in Londen. De miljardair was ook eigenaar van onder meer het hotel Ritz in Parijs en de Engelse voetbalclub Fulham.

De BBC meldde donderdag dat twintig voormalige personeelsleden zeggen dat ze door Al Fayed zijn misbruikt in Londen, Parijs, Saint-Tropez en Abu Dhabi. Vijf van hen verklaarden dat ze waren verkracht. Het misbruik zou over jaren hebben plaatsgevonden. Andere oud-medewerkers zeiden tegen de BBC dat Al Fayeds ongepaste gedrag een publiek geheim was.

Al Fayed was ook de vader van Dodi Fayed, die een relatie had met de Britse prinses Diana. Het koppel kwam in 1997 om het leven bij een auto-ongeval in Parijs.

Meer uit Buitenland

Federale overheid VS versoepelt beleid tegenover marihuana

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.

23 minuten geleden
EU-leiding verwelkomt lening van 90 miljard euro aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.

1 uur geleden
Ook 20e sanctiepakket voor Rusland rond na staken Hongaars verzet

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.

2 uur geleden
VN: 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door oorlog

BANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.

2 uur geleden
Hongarije en Slowakije ontvangen weer Russische olie

BOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.

2 uur geleden
Man gooit vloeistof naar ex-kroonprins Iran in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.

2 uur geleden
Hongarije trekt blokkade in: Oekraïne krijgt EU-lening 90 miljard

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt definitief de EU-lening van 90 miljard euro, zo zijn alle lidstaten overeengekomen. Hongarije heeft zijn blokkade opgeheven. Dit betekent dat Oekraïne nu zo snel mogelijk de eerste 45 miljard euro voor 2026 ontvangt, voor onder meer de aanschaf van militair materieel. Dat heeft een woordvoerder van het Cypriotische voorzitterschap van de EU donderdag bekendgemaakt.

2 uur geleden