Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer vrouwen beschuldigen zakenman Mohamed Al Fayed van misbruik

Meer vrouwen beschuldigen zakenman Mohamed Al Fayed van misbruik

LONDEN (ANP/AFP) - Meer vrouwen beschuldigen de vorig jaar overleden Egyptische zakenman Mohamed Al Fayed van seksueel misbruik. Het aantal is opgelopen van 20 naar 37, melden advocaten. Zij verwachten dat "veel meer" slachtoffers zich zullen melden.

Al Fayed was tot 2010 eigenaar van het Britse warenhuis Harrods. Advocaat Dean Armstrong spreekt van "een volkomen gebrek aan verantwoordelijkheid van het bedrijf en tekortkomingen in het bieden van een veilige werkomgeving" bij het wereldberoemde warenhuis in Londen. De miljardair was ook eigenaar van onder meer het hotel Ritz in Parijs en de Engelse voetbalclub Fulham.

De BBC meldde donderdag dat twintig voormalige personeelsleden zeggen dat ze door Al Fayed zijn misbruikt in Londen, Parijs, Saint-Tropez en Abu Dhabi. Vijf van hen verklaarden dat ze waren verkracht. Het misbruik zou over jaren hebben plaatsgevonden. Andere oud-medewerkers zeiden tegen de BBC dat Al Fayeds ongepaste gedrag een publiek geheim was.

Al Fayed was ook de vader van Dodi Fayed, die een relatie had met de Britse prinses Diana. Het koppel kwam in 1997 om het leven bij een auto-ongeval in Parijs.

Meer uit Buitenland

VS sturen 5000 militairen naar Polen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.

2 uur geleden
Demonstratie bij opening Amerikaans consulaat in Groenland

NUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.

2 uur geleden
Rechtbank zet belangrijkste Turkse oppositieleider af

ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.

6 uur geleden
Poetin: grote nucleaire oefening met Belarus afgerond

MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.

8 uur geleden
Italië wil praten over EU-sancties tegen Israëlische minister

ROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.

10 uur geleden
Rutte 'niet ongerust' over vermindering Amerikaanse hulptroepen

HELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.

10 uur geleden
Ebolabesmetting gemeld op honderden kilometers van uitbraakgebied

KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.

12 uur geleden