Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer verkeersovertreders vervolgd voor (poging tot) doodslag

Meer verkeersovertreders vervolgd voor (poging tot) doodslag

DEN HAAG (ANP) - Meer veroorzakers van ernstige verkeersongelukken zijn de afgelopen twee jaar vervolgd voor (poging tot) doodslag dan de vier jaar daarvoor. Dat bevestigt het Parket-Generaal van het Openbaar Ministerie na berichtgeving van De Telegraaf.

In 2022 en 2023 werden in totaal 34 mensen vervolgd voor (poging tot) doodslag na het veroorzaken van een ernstig verkeersongeval. In 24 gevallen ging het om een poging tot doodslag en in de andere 10 om doodslag. Hoeveel van hen uiteindelijk zijn veroordeeld is niet bekend, laat een woordvoerder weten.

In de twee jaar daarvoor ging het om 20 vervolgingen na een ernstig verkeersincident, 15 voor een poging tot doodslag en 5 voor doodslag. In 2018 en 2019 is het totaal nagenoeg gelijk, toen werden er 19 mensen vervolgd voor (poging tot) doodslag nadat zij een ernstig verkeersongeluk hadden veroorzaakt, blijkt uit de cijfers van het Parket-Generaal. 18 keer werd iemand toen vervolgd voor poging tot doodslag, en één keer voor doodslag.

Tbs

De Telegraaf noemt als voorbeeld de 33-jarige Thomas de G. die 10 jaar cel en tbs kreeg opgelegd van de rechtbank in Breda omdat hij in maart vorig jaar onder invloed een dodelijk verkeersongeluk veroorzaakte. Bij het verkeersdrama op de A59 bij Sprang-Capelle overleden vier gezinsleden: de 46-jarige ouders, een 10-jarig meisje en een 13-jarige jongen.

Het Parket-Generaal heeft zelf geen onderzoek gedaan naar de cijfers en kan die daarom niet duiden, legt de woordvoerder uit.

Meer uit Binnenland

Noodverordening deel Stadskanaal na uitkomen mishandelingszaak

STADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.

29 minuten geleden
Opnieuw anti-azc-protest en veel politie in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.

2 uur geleden
Argentinië doet onderzoek naar hantavirus in vertrekstad Hondius

USHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.

2 uur geleden
Twee vrouwen aangehouden om kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.

3 uur geleden
WHO-baas Tedros dankt Tenerife voor hulp met Hondius

GENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.

6 uur geleden
OM onderzoekt jarenlange mishandeling kinderen in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.

9 uur geleden
Rotterdam herdenkt Duits bombardement in 1940

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.

9 uur geleden