Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer verkeersovertreders vervolgd voor (poging tot) doodslag

Meer verkeersovertreders vervolgd voor (poging tot) doodslag

DEN HAAG (ANP) - Meer veroorzakers van ernstige verkeersongelukken zijn de afgelopen twee jaar vervolgd voor (poging tot) doodslag dan de vier jaar daarvoor. Dat bevestigt het Parket-Generaal van het Openbaar Ministerie na berichtgeving van De Telegraaf.

In 2022 en 2023 werden in totaal 34 mensen vervolgd voor (poging tot) doodslag na het veroorzaken van een ernstig verkeersongeval. In 24 gevallen ging het om een poging tot doodslag en in de andere 10 om doodslag. Hoeveel van hen uiteindelijk zijn veroordeeld is niet bekend, laat een woordvoerder weten.

In de twee jaar daarvoor ging het om 20 vervolgingen na een ernstig verkeersincident, 15 voor een poging tot doodslag en 5 voor doodslag. In 2018 en 2019 is het totaal nagenoeg gelijk, toen werden er 19 mensen vervolgd voor (poging tot) doodslag nadat zij een ernstig verkeersongeluk hadden veroorzaakt, blijkt uit de cijfers van het Parket-Generaal. 18 keer werd iemand toen vervolgd voor poging tot doodslag, en één keer voor doodslag.

Tbs

De Telegraaf noemt als voorbeeld de 33-jarige Thomas de G. die 10 jaar cel en tbs kreeg opgelegd van de rechtbank in Breda omdat hij in maart vorig jaar onder invloed een dodelijk verkeersongeluk veroorzaakte. Bij het verkeersdrama op de A59 bij Sprang-Capelle overleden vier gezinsleden: de 46-jarige ouders, een 10-jarig meisje en een 13-jarige jongen.

Het Parket-Generaal heeft zelf geen onderzoek gedaan naar de cijfers en kan die daarom niet duiden, legt de woordvoerder uit.

Meer uit Binnenland

Ombudsman wil ingrijpen door ministerie bij vuilstort Bonaire

DEN HAAG/KRALENDIJK (ANP) - Nationale ombudsman Reinier van Zutphen roept opnieuw op direct iets te doen aan de vuilstort Selibon Lagun op Bonaire. De situatie is inmiddels zo erg, aldus Van Zutphen, dat het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat moet ingrijpen. Ook begint hij zelf een onderzoek.

1 uur geleden
Honderden demonstranten bij mars tegen AZC in Nieuw-Lekkerland

NIEUW-LEKKERLAND (ANP) - Honderden mensen demonstreerden maandagavond tegen een nog te openen asielzoekerscentrum in het Zuid-Hollandse Nieuw-Lekkerland, zag een verslaggever van het ANP. De gemeente organiseerde een informatieavond over de komst van het azc in het dorpshuis aan het Raadhuisplein, waarbij inwoners hun vragen kwijt konden. De demonstranten liepen een mars van een parkeerplaats naar het plein.

2 uur geleden
Johan Nijenhuis scherpt eigen record aan met 21e Gouden Film

UTRECHT (ANP) - Johan Nijenhuis heeft zijn 21e Gouden Film ontvangen. De Twentse regisseur ontving de onderscheiding voor zijn nieuwe romantische komedie Verliefd op Curaçao, meldt het Nederlands Film Festival.

2 uur geleden
Twee personen in soevereinenproces niet langer vervolgd

LEEUWARDEN (ANP) - De strafzaken tegen twee personen in het soevereinenproces worden geseponeerd, meldt het Openbaar Ministerie maandag. Uit onderzoek blijkt onvoldoende dat beiden onderdeel zijn van het volgens het OM terroristische soevereinennetwerk in Friesland. Zij worden daarom niet langer vervolgd.

4 uur geleden
Verdachte ontkent betrokkenheid bij bendegeweld in Haarlem

ALKMAAR (ANP) - Een 18-jarige verdachte heeft maandag in de rechtbank ontkend dat hij betrokken was bij bendegeweld in de Haarlemse wijk Schalkwijk, waarbij iemand uit Heemskerk een wapen in zijn mond kreeg geduwd. Maar volgens het Openbaar Ministerie was Faris-Dien W. "van a tot z onderdeel van een gerichte wraakactie".

5 uur geleden
Amsterdam zag vorig jaar meer zedenmisdrijven en minder moorden

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal zedenmisdrijven in Amsterdam is vorig jaar gestegen naar 1005. Dat is een stijging van 30 procent ten opzichte van 2024, zo komt naar voren uit een jaaroverzicht van de Amsterdamse politie. Dat is relatief gezien een stuk hoger dan landelijk, waar de stijging 13 procent is.

5 uur geleden
Burgemeesters tegen verbod op gezichtsbedekking bij demonstraties

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands Genootschap van Burgemeesters (NGB), Regioburgemeesters en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) zijn kritisch over het voorgestelde verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties. Dat schrijven ze in een brief aan het kabinet.

5 uur geleden