Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer verkeersovertreders vervolgd voor (poging tot) doodslag

Meer verkeersovertreders vervolgd voor (poging tot) doodslag

DEN HAAG (ANP) - Meer veroorzakers van ernstige verkeersongelukken zijn de afgelopen twee jaar vervolgd voor (poging tot) doodslag dan de vier jaar daarvoor. Dat bevestigt het Parket-Generaal van het Openbaar Ministerie na berichtgeving van De Telegraaf.

In 2022 en 2023 werden in totaal 34 mensen vervolgd voor (poging tot) doodslag na het veroorzaken van een ernstig verkeersongeval. In 24 gevallen ging het om een poging tot doodslag en in de andere 10 om doodslag. Hoeveel van hen uiteindelijk zijn veroordeeld is niet bekend, laat een woordvoerder weten.

In de twee jaar daarvoor ging het om 20 vervolgingen na een ernstig verkeersincident, 15 voor een poging tot doodslag en 5 voor doodslag. In 2018 en 2019 is het totaal nagenoeg gelijk, toen werden er 19 mensen vervolgd voor (poging tot) doodslag nadat zij een ernstig verkeersongeluk hadden veroorzaakt, blijkt uit de cijfers van het Parket-Generaal. 18 keer werd iemand toen vervolgd voor poging tot doodslag, en één keer voor doodslag.

Tbs

De Telegraaf noemt als voorbeeld de 33-jarige Thomas de G. die 10 jaar cel en tbs kreeg opgelegd van de rechtbank in Breda omdat hij in maart vorig jaar onder invloed een dodelijk verkeersongeluk veroorzaakte. Bij het verkeersdrama op de A59 bij Sprang-Capelle overleden vier gezinsleden: de 46-jarige ouders, een 10-jarig meisje en een 13-jarige jongen.

Het Parket-Generaal heeft zelf geen onderzoek gedaan naar de cijfers en kan die daarom niet duiden, legt de woordvoerder uit.

Meer uit Binnenland

Bruls biedt excuses aan voor rol Nijmegen in slavernijsysteem

NIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls heeft excuses aangeboden voor de rol van het Nijmeegse gemeentebestuur in het koloniale slavernijsysteem. Dat deed de burgemeester op een besloten bijeenkomst met betrokkenen op de Radboud Universiteit. De excuses zijn een reactie op de uitkomsten van een onderzoek van de Nijmeegse universiteit uit 2025 naar het slavernijverleden van de stad, en daaropvolgende gesprekken.

1 uur geleden
Iran ontbiedt Nederlandse ambassadeur om Starlink in bagage

TEHERAN (ANP) - De Iraanse regering ontbiedt de Nederlandse ambassadeur in dat land vanwege een voorval met een ambassademedewerker eerder deze week. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. Ambassadeur Emiel de Bont moet uitleg komen geven op het ministerie van Buitenlandse Zaken over de onder de Iraanse wet verboden inhoud van de bagage van zijn stafmedewerker, waaronder een Starlink-terminal.

3 uur geleden
Extreemrechtse demonstranten gooien vuurwerk in centrum Utrecht

UTRECHT (ANP) - Tientallen extreemrechtse demonstranten van Defend Netherlands zijn in Utrecht aangekomen in de buurt van politiek centrum ACU. Daar houden ze een herdenking voor de Franse uiterst-rechtse activist Quentin Deranque. Er wordt met vuurwerk gegooid en de sfeer is grimmig.

3 uur geleden
Groep antifascisten bij ACU in Utrecht om Defend Netherlands

UTRECHT (ANP) - In de binnenstad van Utrecht heeft zich aan het begin van de avond een groep van 150 tot 200 mensen verzameld die tegen het extreemrechtse Defend Netherlands demonstreren. De groep roept leuzen als "nooit meer fascisme". De politie is in de buurt aanwezig.

3 uur geleden
Onderzoek: kinderen vaker buiten, groot verschil per plaats

UTRECHT (ANP) - Kinderen spelen gemiddeld weer iets vaker buiten dan twee jaar geleden. Dat concluderen Jantje Beton en branchevereniging Spelen & Bewegen na onderzoek. Gemiddeld speelt een kind nu 7,6 uur per week buiten, tegenover 7,2 uur in 2024. In 2022 was het nog 9,9 uur per week.

5 uur geleden
OM eist celstraf voor vernielen graven en urnen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van zestien maanden, waarvan acht voorwaardelijk, geëist tegen de 33-jarige Stefan V. voor het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag. Dat gebeurde in februari en maart vorig jaar. V. ontkende donderdag in de rechtbank in Den Haag dat hij achter de vernielingen zit.

7 uur geleden
Man moet bijna 19 jaar cel in voor wurgen en verkrachten van ex

ALMELO (ANP) - Een 43-jarige man is donderdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar en tien maanden. In augustus 2024 had hij zijn ex ontvoerd en verkracht. Ook probeerde hij haar te vermoorden door haar te wurgen, nadat zij een einde had gemaakt aan hun relatie. Van de rechtbank in Almelo moet hij haar ook een schadevergoeding van ruim 30.000 euro betalen.

8 uur geleden