Meer topsportgeld voor zeilen, baanwielrennen en hockey
ARNHEM (ANP) - De topsportprogramma's van zeilen, baanwielrennen en mannenhockey krijgen volgend jaar meer geld van sportkoepel NOC*NSF. Vooral de zeilsport wordt goed bedeeld met 200.000 euro extra. In totaal krijgt het olympisch zeilen 2 miljoen euro als financiering.
"Nederland is op dit moment zeilnatie nummer 1 en krijgt een nieuwe olympische klasse erbij, het foilen, waarin we potentieel sterk zijn. Dat rechtvaardigt een stijging in het budget’’, zei technisch directeur Maurits Hendriks bij het bekendmaken van de eerste verdeling van de topsportgelden voor de olympische cyclus tot de Spelen van Parijs in 2024.
Voor het baanwielrennen geldt hetzelfde. In die sport voert Nederland ook de wereldranglijst aan en medailles op de Olympische Spelen van Tokio en Parijs zijn bijna een zekerheid. NOC*NSF geeft 140.000 euro extra, waarmee de totale financiering op 1,1 miljoen euro komt in 2021.
Bijdrage
De hockeyers krijgen 193.000 euro extra, waarmee hun bijdrage op 1 miljoen komt, evenveel als de hockeysters. "We zijn een topnatie in deze sport. Nederland speelt sterk in de Pro League. Dat is een dure competitie met veel reizen, vandaar een hogere bijdrage’’, aldus Hendriks.
Twee topsportprogramma’s zijn toegevoegd: skateboarden en mountainbiken. "We ondersteunden al Mathieu van der Poel individueel, maar we zijn in het mountainbiken in de breedte sterker geworden en zullen nu het topsportprogramma financieren. Dat geldt dus ook voor de nieuwe olympische sport skateboarden, waarin Nederland zich sterk profileert."
Afgevoerd
De topsportprogramma’s van tafeltennis, het wegracen (motorsport) en de schietsport zijn afgevoerd van de lijst met toekenningen. Wel blijft de sportkoepel tafeltennisster Britt Eerland individueel ondersteunen. Ook golfster Anne van Dam, worstelaarster Jessica Blaszka, de synchroonzwemtweeling Noortje en Bregje de Brouwer en kanoslalomster Martina Wegman krijgen individuele ondersteuning.
Voor alle topsportprogramma’s is volgend jaar 54,6 miljoen euro beschikbaar, evenveel als in voorgaande jaren. "We gaan een uitdagende periode tegemoet", zei Hendriks. "Een deel van de topsportprogramma’s draait nog in aanloop naar Tokio. Ondertussen lopen er ook al programma’s richting Parijs 2024 en starten de wintersporten hun olympische seizoen richting Peking 2022. We hebben in een periode van negen maanden tweemaal een Olympische Spelen, terwijl de ambities en het prestatieniveau van de Nederlandse topsport groeien. De middelen blijven gelijk, dat geeft spanning. We wilden meer toekennen dan we hadden. Dat was de vervelende vaststelling."
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
7 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
8 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
9 uur geleden