Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer topsportgeld voor zeilen, baanwielrennen en hockey

Meer topsportgeld voor zeilen, baanwielrennen en hockey

ARNHEM (ANP) - De topsportprogramma's van zeilen, baanwielrennen en mannenhockey krijgen volgend jaar meer geld van sportkoepel NOC*NSF. Vooral de zeilsport wordt goed bedeeld met 200.000 euro extra. In totaal krijgt het olympisch zeilen 2 miljoen euro als financiering.

"Nederland is op dit moment zeilnatie nummer 1 en krijgt een nieuwe olympische klasse erbij, het foilen, waarin we potentieel sterk zijn. Dat rechtvaardigt een stijging in het budget’’, zei technisch directeur Maurits Hendriks bij het bekendmaken van de eerste verdeling van de topsportgelden voor de olympische cyclus tot de Spelen van Parijs in 2024.

Voor het baanwielrennen geldt hetzelfde. In die sport voert Nederland ook de wereldranglijst aan en medailles op de Olympische Spelen van Tokio en Parijs zijn bijna een zekerheid. NOC*NSF geeft 140.000 euro extra, waarmee de totale financiering op 1,1 miljoen euro komt in 2021.

Bijdrage

De hockeyers krijgen 193.000 euro extra, waarmee hun bijdrage op 1 miljoen komt, evenveel als de hockeysters. "We zijn een topnatie in deze sport. Nederland speelt sterk in de Pro League. Dat is een dure competitie met veel reizen, vandaar een hogere bijdrage’’, aldus Hendriks.

Twee topsportprogramma’s zijn toegevoegd: skateboarden en mountainbiken. "We ondersteunden al Mathieu van der Poel individueel, maar we zijn in het mountainbiken in de breedte sterker geworden en zullen nu het topsportprogramma financieren. Dat geldt dus ook voor de nieuwe olympische sport skateboarden, waarin Nederland zich sterk profileert."

Afgevoerd

De topsportprogramma’s van tafeltennis, het wegracen (motorsport) en de schietsport zijn afgevoerd van de lijst met toekenningen. Wel blijft de sportkoepel tafeltennisster Britt Eerland individueel ondersteunen. Ook golfster Anne van Dam, worstelaarster Jessica Blaszka, de synchroonzwemtweeling Noortje en Bregje de Brouwer en kanoslalomster Martina Wegman krijgen individuele ondersteuning.

Voor alle topsportprogramma’s is volgend jaar 54,6 miljoen euro beschikbaar, evenveel als in voorgaande jaren. "We gaan een uitdagende periode tegemoet", zei Hendriks. "Een deel van de topsportprogramma’s draait nog in aanloop naar Tokio. Ondertussen lopen er ook al programma’s richting Parijs 2024 en starten de wintersporten hun olympische seizoen richting Peking 2022. We hebben in een periode van negen maanden tweemaal een Olympische Spelen, terwijl de ambities en het prestatieniveau van de Nederlandse topsport groeien. De middelen blijven gelijk, dat geeft spanning. We wilden meer toekennen dan we hadden. Dat was de vervelende vaststelling."

Meer uit Sport

Handbalsters na derde zege als groepswinnaar naar hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.

4 uur geleden
Zwemsters veroveren op EK kortebaan goud op 4x50 meter vrij

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.

5 uur geleden
Gestopte tennisster Serena Williams terug op lijst dopingcontrole

BERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.

7 uur geleden
Red Bull bevestigt Hadjar als coureur naast Verstappen in 2026

ABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.

9 uur geleden
Motorcrosser Herlings na zestien jaar weg bij KTM-team

MATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.

11 uur geleden
Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

1 dag geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

1 dag geleden