Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer sancties VS tegen gaspijpleiding Nord Stream 2

Meer sancties VS tegen gaspijpleiding Nord Stream 2

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering heeft meer sancties opgelegd rond de omstreden gaspijpleiding Nord Stream 2 die loopt van Rusland naar Duitsland. Washington ziet de pijplijn door de Oostzee als strategisch gevaarlijk. Rusland zou daarmee de Europese energievoorziening kunnen beperken. Bovendien kan Moskou besluiten om bestaande pijplijnen door Oekraïne niet meer te gebruiken en dat land zo onder druk zetten.

De sancties werden opgelegd aan twee schepen en een bedrijf dat banden zou hebben met Rusland. De Verenigde Staten hebben nu meerdere bedrijven, personen en schepen op de zwarte lijst staan vanwege betrokkenheid bij Nord Stream 2. Overigens heeft de Amerikaanse president Joe Biden eerder al wel afgezien van nog hardere sancties tegen de pijplijn om zo de banden met Duitsland niet nog verder onder druk te zetten.

De Russische ambassadeur in de VS reageerde boos op de nieuwe sancties die volgens hem onacceptabel zijn en internationaal recht schenden. Hij stelt dat de Amerikaanse pogingen om de export van Russisch gas naar Europa te belemmeren de principes van de vrije markt ondermijnen.

De pijpleiding is compleet, maar wacht nog op goedkeuring voor gebruik van de Duitse autoriteiten. Het certificeringsproces werd vorige week opgeschort vanwege een juridische hindernis. De goedkeuring van de Duitse toezichthouder is een van de laatste stappen voor de ingebruikname van de pijpleiding die naar verwachting de Russische gaslevering aan Duitsland zal verdubbelen. Door de vertraging is het wel onwaarschijnlijker geworden dat Nord Stream 2 de gastekorten in Europa deze winter kan helpen verlichten.

Meer uit Financieel

Chipmaker Intel hard onderuit op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York. De grote chipfabrikant leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht en gaf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Lip-Bu Tan werkt Intel hard aan het opvoeren van de productie om aan de sterke vraag van klanten naar serverchips voor AI-datacenters te kunnen voldoen. Het aandeel, dat voorafgaand aan de resultaten sterk was gestegen, raakte zo'n 14 procent aan waarde kwijt.

28 minuten geleden
Warmtepomp minder in trek na verlagen subsidie en zakken gasprijs

NAARDEN (ANP) - Minder Nederlanders kiezen er de laatste tijd voor om hun woning uit te rusten met een warmtepomp, meldt de Vereniging Warmtepompen. Mede door een verlaging van een subsidie en een dalende gasprijs is er voor de duurzame manier om een huis te verwarmen minder interesse.

29 minuten geleden
Claims na geannuleerde vluchten door winterweer blijven oplopen

ARNHEM (ANP) - Het aantal claims dat binnenkomt bij EUclaim na de geannuleerde vluchten door het winterweer van begin januari loopt nog steeds op. De claimsorganisatie heeft tot nu toe zo'n achthonderd claims binnengekregen. "De piek is voorbij, maar ik verwacht dat dit nog wel tot aan de zomer doorloopt", zegt een woordvoerder.

1 uur geleden
Kosten parkeerapps en -automaten terecht in boetes verwerkt

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten houden terecht rekening met de kosten van parkeerapps en -automaten bij het vaststellen van parkeerboetes. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag geoordeeld. Een automobilist was in cassatie gegaan bij de hoogste rechter, omdat hij vond dat zijn boete niet mocht bestaan uit een naheffing van ruim 65 euro, naast de 2 euro aan niet-betaald parkeergeld.

2 uur geleden
Minder treinen van en naar Nederland door Belgische staking

BRUSSEL (ANP) - Door een staking bij de Belgische spoorvervoerder NMBS rijden er komende week minder treinen tussen Nederland en België. Op zondag 25 januari om 22.00 uur leggen werknemers hun werk neer tot vrijdag op hetzelfde tijdstip.

2 uur geleden
Britten stellen onderzoek in naar WhatsApp-moederbedrijf Meta

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse toezichthouder Ofcom stelt een onderzoek in naar Meta Platforms, moederbedrijf van Facebook en WhatsApp. De toezichthouder heeft aanwijzingen dat het bedrijf van Mark Zuckerberg niet alle informatie heeft overhandigd bij een eerder onderzoek van Ofcom.

3 uur geleden
ECB-president: wereldorde verandert, maar het is geen breuk

DAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige wereldorde verandert, maar dat is geen breuk. Dit zei Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), vrijdag tijdens een paneldiscussie over de vooruitzichten voor de wereldeconomie op het World Economic Forum (WEF) in Davos.

3 uur geleden