'Meer samenwerking nodig om witwaspraktijken te voorkomen'
DEN HAAG (ANP) - Om criminele activiteiten als witwassen te voorkomen in de vastgoedsector is meer samenwerking noodzakelijk. Dat geldt zowel binnen de overheid, als tussen de overheid en marktpartijen als notarissen, makelaars en taxateurs, zegt VNO-NCW op basis van onderzoek in opdracht van de werkgeversvereniging zelf en MKB-Nederland.
Volgens het onderzoek neemt de overheid de poortwachtersfunctie van notarissen, makelaars en taxateurs onvoldoende serieus. Die zijn bij wet verplicht om ongebruikelijke transacties te melden in de vastgoedsector, die bekendstaat als een aantrekkelijke bestemming voor crimineel geld. Volgens het rapport is de samenwerking de afgelopen tientallen jaren sterk gegroeid, maar bestaan er nog steeds veel juridische en bureaucratische barrières.
Informatiedeling is volgens VNO-NCW en MKB-Nederland cruciaal als het gaat om voorkomen van fraude en witwassen. Dat is vanwege privacywetgeving niet goed mogelijk. "Dit rapport onderstreept opnieuw de bittere noodzaak ervan. Criminelen hebben nu te veel vrij spel", aldus de ondernemersorganisaties.
Uit het onderzoek, gefinancierd door het ministerie van Justitie en Veiligheid, blijkt verder dat poortwachters lang niet altijd bereid zijn om verdachte transacties te melden. Zo zijn ze bang om in een opsporingsdossier te belanden en op die manier op de radar te komen van criminelen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.
27 minuten geledenVUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.
1 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Delta Air Lines gaat voor het eerst Boeing 787 Dreamliners kopen om in te zetten op lange routes. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft een order geplaatst voor dertig toestellen van het type 787-10 en een optie genomen voor nog eens dertig stuks.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock gaat nog meer banen schrappen om kosten te besparen. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg gaat het in de nieuwe ontslagronde om ongeveer 250 arbeidsplaatsen, wat neerkomt op circa 1 procent van het totaal. Vorig jaar werden volgens Bloomberg al twee vergelijkbare ontslagrondes doorgevoerd door 's werelds grootste vermogensbeheerder.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Meerdere Europese vliegvelden zijn dinsdagochtend tijdelijk gesloten vanwege winterse weeromstandigheden. Luchthavens in Boedapest, Bratislava en Wenen lagen plat, terwijl in Praag veel minder vluchten zijn. De temperatuur is ver onder nul op veel plekken in Centraal-Europa.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) steunt de solidariteitsverklaring van centrale banken wereldwijd aan voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve, na de dagvaarding van de centrale bank door het Amerikaanse ministerie van Justitie.
4 uur geleden