Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer Nederlandse exporteurs ervaren problemen door inspecties VK

Meer Nederlandse exporteurs ervaren problemen door inspecties VK

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlandse plantenexporteurs ervaren problemen door de fysieke inspecties die sinds eind vorige maand worden uitgevoerd bij binnenkomst in het Verenigd Koninkrijk. Kort nadat de inspecties ingingen werden exporteurs van onder meer planten, vlees en zuivel nog weinig gecontroleerd. De Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB) meldt nu dat tientallen exporteurs last hebben van bijvoorbeeld grote vertragingen en beschadigde planten.

Volgens VGB-directeur Matthijs Mesken heeft het Verenigd Koninkrijk inmiddels de inspecties opgeschroefd. "De inspectietijden zijn maximaal 4 uur, maar we horen dat 6 tot 10 uur wachten geen uitzondering is. Sommige vrachtwagens staan 16 uur stil", zegt hij. Door de inspecties zijn transporten volgens hem lastiger te plannen. "Je weet niet of je vrachtwagen eruit wordt gepikt en je komt te laat bij je klant."

Bij controles worden planten uit vrachtwagens gehaald, maar soms worden die op een andere plek in de vrachtwagen teruggezet. Sommige chauffeurs kunnen dan volgens hem niet meer zien welke producten voor welke klant zijn.

Te weinig inspecteurs

Mesken stelt dat de problemen deels door een tekort aan inspecteurs komen. "Het begint wat ons betreft te knellen en we gaan overleggen met de Engelsen. Ze moeten de garantie geven dat er voldoende inspecteurs komen om goed te kunnen inspecteren."

Beleidsmedewerker Ruben van Rooij van de Centrale Organisatie voor de Vleessector laat weten dat er signalen zijn dat de controles langzaamaan strenger worden en zendingen vast komen te staan. Hij zegt echter nog niet veel klachten te horen over grote opstoppingen op dit moment. "In de regel lijkt de handel door te gaan."

De ondernemersvereniging voor handel en logistiek evofenedex zegt dat er nog geen grote bijzonderheden zijn, maar dat er wel extra vragen worden gesteld die meestal technisch van aard zijn. Evofenedex hoort nog geen meldingen van het vastlopen van exporten naar het Verenigd Koninkrijk, aldus een woordvoerder

Meer uit Financieel

KLM waarschuwt na stakingsverbod: cao-probleem niet opgelost

HAARLEM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM noemt het "goed voor onze passagiers en het bedrijf" dat een rechter de 24-uursstaking van grondpersoneel op Schiphol heeft verboden. FNV en CNV wilden medewerkers het werk laten neerleggen om de eis voor koopkrachtbehoud kracht bij te zetten. KLM waarschuwt tegelijkertijd dat het cao-conflict nog niet is opgelost en zegt snel met alle bonden te willen overleggen over de cao.

1 uur geleden
FNV noemt stakingsverbod zuur, maar KLM is niet van acties af

HAARLEM (ANP) - Vakbond FNV noemt het "enorm zuur" dat de rechter een staking van grondpersoneel van KLM op Schiphol verbiedt. "We worden beknot in ons stakingsrecht", zegt bestuurder John van Dorland na afloop van het kort geding. De rechter vond de veiligheidsrisico's rond de staking te groot om hem door te laten gaan. Van Dorland waarschuwt dat KLM hiermee nog altijd niet van acties af is. "We beraden ons nu op vervolgstappen", zegt hij.

1 uur geleden
Krant: Shell voert gesprekken over overname branchegenoot BP

NEW YORK (ANP) - Olie- en gasconcern Shell is begonnen met verkennende gesprekken over een mogelijke overname van concurrent BP. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Daarmee is er opnieuw een toonaangevend medium dat over deze mogelijke megadeal bericht. Vorige maand stelde persbureau Bloomberg al dat Shell een overname van BP zou overwegen.

1 uur geleden
Brussel duikt dieper in overname moederbedrijf Pringles door Mars

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie is een uitgebreid concurrentieonderzoek gestart naar de miljardenovername van Pringles-moederbedrijf Kellanova door chocoladefabrikant Mars. In Brussel leven zorgen dat de deal tot hogere prijzen voor consumenten zou kunnen leiden.

1 uur geleden
Rechter verbiedt 24-uursstaking KLM-personeel op Schiphol

HAARLEM (ANP) - Grondpersoneel van KLM mag zaterdag niet 24 uur lang staken, oordeelt de rechtbank in Haarlem. Vakbonden FNV en CNV kondigden de actie op Schiphol aan om hun eisen voor koopkrachtbehoud kracht bij te zetten. KLM spande een kort geding aan omdat de luchtvaartmaatschappij de actie te ver vindt gaan. De rechter oordeelt dat de staking te ingrijpend is door alle mogelijke veiligheidsproblemen die op Schiphol kunnen ontstaan.

1 uur geleden
Shell ontkent gesprekken over mogelijke overname rivaal BP

LONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell ontkent berichtgeving van The Wall Street Journal dat het in onderhandeling zou zijn over de overname van concurrent BP. "Dit is opnieuw speculatie in de markt. Er vinden geen gesprekken plaats", heeft een woordvoerder van Shell gezegd tegen persbureau ANP.

2 uur geleden
Bedrijfsleven reageert positief op uitkomsten NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - In het Nederlandse bedrijfsleven wordt positief gereageerd op de uitkomsten van de NAVO-top. "De internationale veiligheidscontext is fundamenteel veranderd. Daarom is het goed dat NAVO-bondgenoten nu gezamenlijk hebben besloten onze collectieve veiligheid te versterken en defensie-uitgaven te verhogen", stelt ondernemersorganisatie VNO-NCW.

2 uur geleden