Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer mobiele nummers beschikbaar na ingrijpen toezichthouder ACM

Meer mobiele nummers beschikbaar na ingrijpen toezichthouder ACM

AMSTERDAM (ANP) - Er komen in Nederland meer 06-nummers beschikbaar. Dat is volgens Autoriteit Consument & Markt (ACM) nodig, om een tekort aan mobiele telefoonnummers te voorkomen. De toezichthouder ging om die reden met een stofkam door het nummeraanbod, de zogenoemde monitor nummeruitgifte, waarbij nummers die niet worden gebruikt weer aan de voorraad zullen worden toegevoegd.

In Nederland waren tot en met vorig jaar ruim 54,1 miljoen 06-nummers uitgegeven. Maar bijna 1,5 miljoen van die nummers bleken niet te worden gebruikt. Deze lagen bij telecombedrijven te verstoffen op de plank, maar telden wel mee voor het totaal. Door de ongebruikte nummers weer terug te halen, zal het percentage gebruikte 06-nummers, na een afkoelingsperiode van een jaar, voor het eerste sinds 2012 weer onder de 90 procent komen te liggen.

Verder maakte de ACM bekend nog altijd streng toe te zien op informatienummers en abonnee-informatienummers om ervoor te zorgen dat het juiste nummer wordt gebruikt voor de juiste dienst. Hier is al jaren sprake van een daling. Het gaat dan om 090x-nummers en 18xy-nummers, verduidelijkt de ACM.

De nummermonitor is een jaarlijks ACM-rapport met daarin de ontwikkelingen van de nummeruitgifte. Het rapport geeft inzicht in de beschikbaarheid van nummers, zodat de minister van Economische Zaken op tijd kan inspelen op mogelijke tekorten en eventuele aanpassingen in een nummerplan kan doorvoeren.

Meer uit Financieel

Belastingdienst kreeg eerste aangifte al na dik 2 minuten binnen

DEN HAAG (ANP) - Bij de Belastingdienst was het zondag meteen druk, nu mensen weer hun aangifte voor de inkomstenbelasting kunnen doen. De fiscus kreeg de eerste aangifte vannacht al binnen na 2 minuten en 23 seconden. Vorig jaar was dit na 4 minuten en 24 seconden.

22 minuten geleden
Hackers plaatsen opnieuw gestolen klantdata Odido op internet

DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de vierde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido op internet geplaatst. Dit keer lijkt het te gaan om een veel grotere hoeveelheid data, mogelijk zelfs alle nog niet eerder vrijgegeven data. De omvang van het bestand met de naam 'full_odido_shinyhunters' is meer dan 25 keer zo groot als het zaterdag naar buiten gebrachte bestand.

2 uur geleden
Belastingdienst verwacht drukke eerste dag aangifteseizoen

DEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.

5 uur geleden
FT: verzekeraars trekken premies fors op voor schepen bij Iran

LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.

15 uur geleden
Bijna 300 TUI-reizigers zitten vast in Midden-Oosten

RIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.

15 uur geleden
Straat van Hormuz vrijwel leeg na sluitingsmeldingen aan schepen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.

17 uur geleden
Bron: Iran verbiedt schepen Straat van Hormuz te gebruiken

TEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.

17 uur geleden