Meer mobiele nummers beschikbaar na ingrijpen toezichthouder ACM
AMSTERDAM (ANP) - Er komen in Nederland meer 06-nummers beschikbaar. Dat is volgens Autoriteit Consument & Markt (ACM) nodig, om een tekort aan mobiele telefoonnummers te voorkomen. De toezichthouder ging om die reden met een stofkam door het nummeraanbod, de zogenoemde monitor nummeruitgifte, waarbij nummers die niet worden gebruikt weer aan de voorraad zullen worden toegevoegd.
In Nederland waren tot en met vorig jaar ruim 54,1 miljoen 06-nummers uitgegeven. Maar bijna 1,5 miljoen van die nummers bleken niet te worden gebruikt. Deze lagen bij telecombedrijven te verstoffen op de plank, maar telden wel mee voor het totaal. Door de ongebruikte nummers weer terug te halen, zal het percentage gebruikte 06-nummers, na een afkoelingsperiode van een jaar, voor het eerste sinds 2012 weer onder de 90 procent komen te liggen.
Verder maakte de ACM bekend nog altijd streng toe te zien op informatienummers en abonnee-informatienummers om ervoor te zorgen dat het juiste nummer wordt gebruikt voor de juiste dienst. Hier is al jaren sprake van een daling. Het gaat dan om 090x-nummers en 18xy-nummers, verduidelijkt de ACM.
De nummermonitor is een jaarlijks ACM-rapport met daarin de ontwikkelingen van de nummeruitgifte. Het rapport geeft inzicht in de beschikbaarheid van nummers, zodat de minister van Economische Zaken op tijd kan inspelen op mogelijke tekorten en eventuele aanpassingen in een nummerplan kan doorvoeren.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft enkele sancties tegen de Venezolaanse olie-industrie versoepeld. Dat betekent onder meer dat bedrijven uit veel landen weer Venezolaanse olie kunnen kopen. Bedrijven uit China, Rusland, Iran, Noord-Korea en Cuba zijn daarvan echter uitgesloten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.
2 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.
10 uur geleden