Meer mobiele nummers beschikbaar na ingrijpen toezichthouder ACM
AMSTERDAM (ANP) - Er komen in Nederland meer 06-nummers beschikbaar. Dat is volgens Autoriteit Consument & Markt (ACM) nodig, om een tekort aan mobiele telefoonnummers te voorkomen. De toezichthouder ging om die reden met een stofkam door het nummeraanbod, de zogenoemde monitor nummeruitgifte, waarbij nummers die niet worden gebruikt weer aan de voorraad zullen worden toegevoegd.
In Nederland waren tot en met vorig jaar ruim 54,1 miljoen 06-nummers uitgegeven. Maar bijna 1,5 miljoen van die nummers bleken niet te worden gebruikt. Deze lagen bij telecombedrijven te verstoffen op de plank, maar telden wel mee voor het totaal. Door de ongebruikte nummers weer terug te halen, zal het percentage gebruikte 06-nummers, na een afkoelingsperiode van een jaar, voor het eerste sinds 2012 weer onder de 90 procent komen te liggen.
Verder maakte de ACM bekend nog altijd streng toe te zien op informatienummers en abonnee-informatienummers om ervoor te zorgen dat het juiste nummer wordt gebruikt voor de juiste dienst. Hier is al jaren sprake van een daling. Het gaat dan om 090x-nummers en 18xy-nummers, verduidelijkt de ACM.
De nummermonitor is een jaarlijks ACM-rapport met daarin de ontwikkelingen van de nummeruitgifte. Het rapport geeft inzicht in de beschikbaarheid van nummers, zodat de minister van Economische Zaken op tijd kan inspelen op mogelijke tekorten en eventuele aanpassingen in een nummerplan kan doorvoeren.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
46 minuten geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
1 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."
6 uur geleden