Meer lastminuteboekingen door slecht weer, zeggen reisbureaus
DEN HAAG (ANP) - Meer Nederlanders zoeken lastminute elders de zon op door het matige zomerweer in ons land. Reisorganisaties TUI, Sunweb en Corendon zagen de lastminuteboekingen de afgelopen week flink stijgen vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Vooral Turkije, Spanje en Griekenland zijn populair, signaleren de organisaties.
Volgens TUI verwerkte het reisbureau afgelopen week 87 procent meer boekingen met vertrek op korte termijn. Bij Corendon verdubbelde het aantal lastminutereizen bijna, laat een woordvoerster weten. Ook reisbureau Sunweb zegt dat de afgelopen weken de lastminuteboekingen met 25 procent gestegen zijn. Daar zijn naast Griekse eilanden ook Ibiza en Egypte populair.
Het slechte weer beïnvloedt niet alleen Nederlandse reizigers, ook in buurlanden zien de reisbureaus een verhoogde vraag. In Duitsland, België, Groot-Brittannië en de Scandinavische landen zoeken meer mensen lastminute de zon op, stelt TUI.
'Zonzekerheid'
TUI waarschuwt dat een aantal bestemmingen aardig volgeboekt raakt en dat de bezettingsgraad in de hotels snel stijgt. De woordvoerster van Corendon benadrukt bovendien dat eerder boeken loont. "Als je keuzemogelijkheden wil hebben, boek dan snel."
Ook bij de Vakantiediscounter merken ze dat het slechte weer invloed heeft op de boekingen. Naar Spanje en Griekenland werden een kwart meer lastminuteboekingen gedaan en ook naar bestemmingen als Turkije en Egypte nam de vraag toe. De hogere vraag naar boekingen voor Egypte verklaart de aanbieder door het tegenvallende weer in andere Europese landen naast Nederland. "Mensen willen echt zonzekerheid."
Tekort
Reisorganisator Voja Travel signaleert een verdubbeling van het aantal lastminuteboekingen ten opzichte van vorig jaar. De aanbieder van duurzame, verre reizen ziet dat vooral de Azoren en de Canarische Eilanden in trek zijn.
Kredietverzekeraar Allianz Trade waarschuwt wel dat toeristen deze zomer moeten rekenen op fors hogere prijzen voor hotels en vliegtickets. De reislust wordt groter, maar luchtvaartmaatschappijen kampen bijvoorbeeld met een tekort aan vliegtuigen, arbeidskrachten en reserveonderdelen. "Dan kunnen de prijzen alleen maar omhoog."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
40 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.
7 uur geleden