Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer klussers bezoeken winkels Gamma en Karwei

Meer klussers bezoeken winkels Gamma en Karwei

LEUSDEN (ANP) - Meer klussers hebben vorig jaar de bouwmarkten van Gamma en Karwei bezocht. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de bouwmarktketens.

Het bouwwinkelconcern had vorig jaar ruim 52 miljoen klanten in de winkels en online, 1 procent meer dan een jaar eerder. De omzet van Intergamma steeg met 1,6 procent tot bijna 2 miljard euro.

Intergamma heeft naar eigen zeggen hogere inkoopprijzen en andere gevolgen van de inflatie grotendeels zelf opgevangen. Hierdoor zijn de prijzen van de producten in de winkels volgens het concern beperkt gestegen, "tot ruim onder het gemiddelde inflatieniveau".

Ongunstige weersomstandigheden

Het bedrijf had last van ongunstige weersomstandigheden, zoals een nat voorjaar en een zacht najaar en winter. Hierdoor gaven klanten minder uit aan tuinspullen en andere producten voor buiten. Daarnaast zorgde geopolitieke onrust voor voorzichtigheid bij consumenten, waardoor grote klusprojecten volgens Intergamma vaker werden uitgesteld.

Topman Joost de Beijer is tevreden, maar spreekt wel van "een uitdagend jaar". Hij verwijst naar de geopolitieke onrust, hoge inflatie en gestegen loonkosten die de druk op de resultaten verhoogden. "Positief is dat afgelopen jaar meer klanten onze winkels en webshops bezochten voor hun aankopen."

Advies aan huis

Intergamma merkt dat klanten meer behoefte hebben aan ontzorging en extra service. Zo investeert Karwei meer in advies aan huis, bijvoorbeeld door het inmeten van raamdecoratie of vloeren. Gamma probeert daarnaast klanten te lokken met innovaties zoals de kleurscanner, waarmee een verfkleur kan worden gemengd op basis van een bestaand voorwerp of afbeelding.

Intergamma is actief in Nederland en België met in totaal 377 vestigingen. In het buurland liepen de opbrengsten wel terug.

Meer uit Financieel

Kostenstijging na rentevaste periode valt mee, zegt De Hypotheker

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huiseigenaren die de afgelopen tien jaar een hypotheek hebben afgesloten, krijgen door de gestegen hypotheekrente hogere maandelijkse kosten als hun rentevaste periode de komende jaren afloopt. Het effect op hun portemonnee is echter minder groot dan verwacht, meldt De Hypotheker. Door de hogere rente profiteren ze namelijk van een groter belastingvoordeel.

28 minuten geleden
Aanbesteding voor nieuw windmolenpark op zee krijgt nul reacties

DEN HAAG (ANP) - Geen enkel bedrijf heeft een poging gedaan om de bouw en exploitatie van een nieuw windmolenpark in het Nederlandse deel van de Noordzee binnen te halen. Dat schrijft demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei in een Kamerbrief over de nu gesloten aanbesteding.

5 uur geleden
Apple voert omzet op, maar krimpt in China

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal de omzet opgevoerd, mede dankzij goede verkopen van zijn nieuwe iPhone-modellen. Op de belangrijke Chinese markt verloor het Amerikaanse techconcern juist terrein.

5 uur geleden
Clouddivisie stuwt groei Amazon dankzij AI-hype

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Amazon heeft in het derde kwartaal een 13 procent hogere omzet geboekt van ruim 180 miljard dollar. De sterkste motor achter die groei was de divisie die clouddiensten aanbiedt. Daarbij was er volgens topman Andy Jassy een sterke vraag naar rekenkracht voor AI-toepassingen.

5 uur geleden
Techaandelen onder druk op Wall Street, Meta daalt hard

NEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn donderdag bij de grootste verliezers geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. Onder andere socialmediaconcern Meta was een opvallende daler. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram waarschuwde een dag eerder bij zijn kwartaalcijfers dat de uitgaven aan kunstmatige intelligentie fors zullen stijgen.

7 uur geleden
BP schrapt in Nederland 150 banen, meldt vakbond

ROTTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern BP schrapt 150 banen in Nederland, meldt vakbond CNV. Het Britse energiebedrijf doet de ingreep volgens de bond om de winstgevendheid te beschermen, nu de olieprijzen zijn gedaald.

7 uur geleden
Werkgever mag toch huur inhouden op loon arbeidsmigrant, FNV boos

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil werkgevers toch blijven toestaan om huur in te houden op het minimumloon van arbeidsmigranten, schrijft VVD-minister Mariëlle Paul (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) aan de Tweede Kamer. Haar voorganger Eddy van Hijum (NSC) wilde vanaf volgend jaar stapsgewijs af van deze regeling, omdat die uitbuiting in de hand zou werken.

8 uur geleden