Meer kantoren met energielabel C, maar ook dwangsommen op komst
ZAANDAM (ANP) - Ruim driekwart van de kantooreigenaren in Amsterdam en omstreken voldoet inmiddels aan de wettelijke verplichting om op zijn minst energielabel C te hebben. Toch zijn er ook nog altijd kantoren die niet voldoen, ondanks eerdere waarschuwingen. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft een tiental bedrijven laten weten dat ze om die reden een last onder dwangsom tegemoet kunnen zien.
In februari liet de omgevingsdienst weten dat bijna de helft van de kantoren toen zijn zaken niet op orde had. Het minimale energielabel C is sinds 1 januari van dit jaar verplicht voor kantoren van meer dan 100 vierkante meter. De overheid wil op die manier energiezuinigheid bevorderen. Op de grotere kantoren houden omgevingsdiensten toezicht, kleinere kantoren hoeven niet aan de regel te voldoen.
Uit voorlopige resultaten van een inventarisatie die nog gaande is, blijkt nu dat veel kantooreigenaren actie hebben ondernomen. Sommige hebben daadwerkelijk maatregelen in het kantoor getroffen, zodat dat een betere label kan krijgen, andere moesten simpelweg hun administratie op orde brengen en een label aanvragen. Zo'n honderd bedrijven krijgen een vrijstelling, bijvoorbeeld omdat hun pand binnen twee jaar wordt gesloopt of gerenoveerd, of omdat het een monument is. Ook daarvoor gelden uitzonderingen.
Ongeveer twintig bedrijven voldoen nog niet, maar hebben wel een verbeterplan opgesteld. "Zij zijn daarmee op de goede weg", laat de dienst weten. Een deel van de bedrijven moet nog een nadere inspectie krijgen. "Daarnaast zijn er ook nog ruim achthonderd gebouwen waarvan nog niet vaststaat of deze onder de verplichting vallen, omdat dit vaak werkplaatsen met een kantoor erbij betreft. Dit wordt momenteel uitgezocht", voegt de OD NZKG eraan toe.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.
5 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Nabestaanden van de 63-jarige vrouw die in april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis is onthoofd door haar psychotische zoon Jesse R., hebben donderdag in de rechtbank indringende slachtofferverklaringen voorgedragen. Ze zijn nog geschokt en verbijsterd.
5 uur geledenDORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.
6 uur geledenHURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
9 uur geleden