Meer inwoners in de gemeente Tholen recht op vergoedingen
THOLEN - Meer inwoners in de gemeente Tholen hebben sinds dit jaar recht op gemeentelijke vergoedingen: bijzondere bijstand. Het gaat om inwoners met een inkomen tot en met 130 procent van de bijstandsnorm. De gemeenteraad verhoogde de inkomensgrens voor deze vergoedingen van 110 procent naar 130 procent van de bijstandsnorm.
Naast het wijzigen van de bijstandsnorm, zijn er ook nieuwe vergoedingen beschikbaar voor volwassenen en kinderen. Iedere vergoeding moet steeds apart worden aangevraagd. Voor alle vergoedingen geldt dat men een maximaal bedrag aan spaargeld mag hebben.
Vergoeding voor volwassenen
Om mee te doen aan sociale of culturele activiteiten kan een volwassene per jaar:
Vergoedingen voor kinderen
Voor scholing en deelname aan sociale- of culturele activiteiten kan voor kinderen:
Later dit jaar kan een kledingpakket voor kinderen tussen de 4 en 18 jaar via de webshop Stop Kinderarmoede worden uitgezocht. In het voorjaar een zomerpakket en in het najaar een winterpakket.
Collectieve zorgverzekering
Vorig jaar konden inwoners al de collectieve zorgverzekering aanvragen voor 2023 op basis van deze nieuwe regels. Eind dit jaar worden pas de nieuwe premies bekend voor 2024. Dan is een nieuwe aanvraag pas weer mogelijk.
Meer uit Tholen
THOLEN- In het Praathuisje werd maandag 1 juni de Historische Ambachtenroute gelanceerd. Met de Historische Ambachtenroute wordt het ambachtelijk verleden van Tholen weer zichtbaar in etalages en op locaties in de binnenstad. Wethouder Moerland gaf samen met initiatiefnemer Paul Deurloo een toelichting bij het startpunt van de route.
12 uur geledenTHOLEN - Waar kan ik parkeren? Hoe werkt het met consumptiemunten? En waar vind ik een toilet? Het zijn vragen die bezoekers van de Haven- en Vestingdagen Tholen zich zomaar af kunnen vragen. Gelukkig heeft Stichting Tholen Sterk aan vrijwel alles gedacht. Hieronder vind je een overzicht van de belangrijkste praktische informatie.
20 uur geledenTHOLEN - Op vrijdag 5 juni krijgen ruim 680 leerlingen uit de gemeente Tholen een bijzondere les buiten het klaslokaal. Tijdens de Haven- en Vestingdagen duiken zij in de geschiedenis van Tholen-stad. De educatieve dag laat kinderen uit groep 7 en 8 de middeleeuwen op een interactieve manier beleven.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Het was even wennen donderdagmorgen bij de opening van het veilingseizoen bij Alvantho. De kopers zaten niet met hun handen aan de knoppen, maar met laptop en headset klaar. De enige aardappelveiling van Nederland is namelijk overgestapt op digitaal veilen. Dat gebeurt in samenwerking met Veiling Zaltbommel, dat haar klok- en veilingsysteem beschikbaar stelt aan de veiling van Sint-Annaland. Volgens directeur Anton Geluk is het digitaal veilen een succes te noemen.
2 dagen geledenTHOLEN - Na een onverwachte vertraging door schade aan het tegelwerk is er eindelijk goed nieuws voor bezoekers van zwembad De Spetter. Het zwembad gaat namelijk eerder open dan werd gedacht en kan volgende week woensdag 10 juni de eerste zwemmers verwelkomen.
2 dagen geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Weggebruikers moeten dit weekend rekening houden met extra reistijd op de A4. Rijkswaterstaat sluit de snelweg richting Bergen op Zoom tussen knooppunt Sabina en Bergen op Zoom-Noord vier dagen af vanwege groot onderhoud. Hierdoor moeten de Brabantse bezoekers aan de Haven- en Vestingdagen Tholen een stukje omrijden.
2 dagen geledenTHOLEN - De binnenstad staat op vrijdag 5 en zaterdag 6 juni volledig in het teken van de Haven- en Vestingdagen Tholen. Bezoekers kunnen genieten van een uitgebreid programma met muziek, een historische kampement, oude ambachten, rondvaarten, markten, straattheater, foodpleinen en grote artiestenavonden. Hieronder volgt het programma.
3 dagen geleden