Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Meer investeren in hernieuwbare energie in opkomende economieën'

'Meer investeren in hernieuwbare energie in opkomende economieën'

PARIJS (ANP) - Er moet veel meer geld worden geïnvesteerd in hernieuwbare energie in landen waarvan de economie nog in ontwikkeling is. Dat is nodig om de klimaatdoelen van Parijs te halen, stelt het Internationaal Energieagentschap (IEA) in een nieuw rapport.

Volgens het agentschap moeten de jaarlijkse investeringen in hernieuwbare energie de komende jaren zeven keer hoger worden. In 2020 werd 150 miljoen dollar geïnvesteerd en dat moet in 2030 ruim een miljard dollar zijn.

"Landen beginnen deze reis niet vanaf dezelfde plek. Velen hebben geen toegang tot de fondsen die ze nodig hebben om snel over te gaan naar een gezondere en welvarendere energietoekomst", zegt IEA-directeur Fatih Birol. Daar komt volgens hem bij dat de schadelijke effecten van de coronacrisis langer zullen aanhouden in veel ontwikkelende landen. Die economieën bevinden zich voornamelijk in Azië, Afrika en Latijns-Amerika.

"Er is wereldwijd geen tekort aan geld, maar het vindt zijn weg niet naar de landen, sectoren en projecten waar het het hardst nodig is", aldus Birol. Volgens het IEA stijgt de uitstoot in ontwikkelende economieën, terwijl het goedkoper zou zijn om uitstoot daar tegen te gaan dan in economieën die verder zijn ontwikkeld. Dat komt doordat opkomende economieën makkelijker kunnen overstappen op schonere en efficiëntere technologie zonder vervuilende energievoorzieningen af te bouwen of aan te passen.

Meer uit Financieel

Netflix denkt ondanks hogere kosten winstgevender te worden

LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.

1 uur geleden
Trumps Groenland-escalatie jaagt Wall Street schrik aan

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.

2 uur geleden
Frankrijk onderzoekt dood van baby die Nestlé-voeding kreeg

PARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.

2 uur geleden
Luchthaven Schiphol stopt met X om beperkt bereik en toename haat

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.

6 uur geleden
Europese beurzen zakken opnieuw door oplopende spanningen met VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.

6 uur geleden
Toezichthouders FNV 'tevreden' over aantal kandidaten bestuur

UTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.

7 uur geleden
Trumps handelschef: dreiging met importheffingen 'gepast'

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.

7 uur geleden