Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Meer investeren in hernieuwbare energie in opkomende economieën'

'Meer investeren in hernieuwbare energie in opkomende economieën'

PARIJS (ANP) - Er moet veel meer geld worden geïnvesteerd in hernieuwbare energie in landen waarvan de economie nog in ontwikkeling is. Dat is nodig om de klimaatdoelen van Parijs te halen, stelt het Internationaal Energieagentschap (IEA) in een nieuw rapport.

Volgens het agentschap moeten de jaarlijkse investeringen in hernieuwbare energie de komende jaren zeven keer hoger worden. In 2020 werd 150 miljoen dollar geïnvesteerd en dat moet in 2030 ruim een miljard dollar zijn.

"Landen beginnen deze reis niet vanaf dezelfde plek. Velen hebben geen toegang tot de fondsen die ze nodig hebben om snel over te gaan naar een gezondere en welvarendere energietoekomst", zegt IEA-directeur Fatih Birol. Daar komt volgens hem bij dat de schadelijke effecten van de coronacrisis langer zullen aanhouden in veel ontwikkelende landen. Die economieën bevinden zich voornamelijk in Azië, Afrika en Latijns-Amerika.

"Er is wereldwijd geen tekort aan geld, maar het vindt zijn weg niet naar de landen, sectoren en projecten waar het het hardst nodig is", aldus Birol. Volgens het IEA stijgt de uitstoot in ontwikkelende economieën, terwijl het goedkoper zou zijn om uitstoot daar tegen te gaan dan in economieën die verder zijn ontwikkeld. Dat komt doordat opkomende economieën makkelijker kunnen overstappen op schonere en efficiëntere technologie zonder vervuilende energievoorzieningen af te bouwen of aan te passen.

Meer uit Financieel

Herstelplan Nike-topman Elliott Hill oogt succesvol

BEAVERTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike profiteert van een aanhoudende vraag naar zijn hardloopschoenen. Daarmee lijkt het herstelplan van topman Elliott Hill vruchten af te werpen. Nike voert onder meer een grote marketingcampagne om de felle concurrentie van opkomende merken in Noord-Amerika af te weren.

7 uur geleden
Beurswaarde Trump Media stijgt zo'n 42 procent na kernfusiedeal

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Trump Media & Technology was donderdag een grote winnaar op de beurs in New York. Beleggers zetten het bedrijf achter Donald Trumps socialemediabedrijf Truth Social zo'n 42 procent hoger na aankondiging van een miljardenfusie met TAE Technologies. Dat bedrijf is bezig met de ontwikkeling van kernfusietechnologie.

8 uur geleden
Boete dreigt voor Gelders woningpark om gebrekkig stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Voor Park Residence Tergouw in het Gelderse Oosterhout dreigt een forse boete. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een last onder dwangsom opgelegd van 300.000 euro om de gebrekkige administratie van het voormalige vakantiepark waar tegenwoordig mensen wonen. De waakhond wil ook dat Tergouw gaat voldoen aan alle andere eisen die gelden voor netbeheerders en energieleveranciers. Wanneer Tergouw geen orde op zaken stelt, kan de ACM een boete opleggen van maximaal 900.000 euro.

9 uur geleden
EU stelt Mercosur-akkoord met maand uit

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie neemt nog een maand extra de tijd om een omstreden vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen te sluiten. De Mercosur-overeenkomst wordt niet zaterdag, maar in januari pas getekend, zeggen EU-diplomaten. De Mercosur-landen zouden hebben laten weten dat geduld nog te kunnen opbrengen.

9 uur geleden
'Echte kaas zonder koeien' dichterbij door miljoeneninvestering

ETTEN-LEUR (ANP) - Those Vegan Cowboys, het plantaardige-kaasbedrijf van de oprichters van De Vegetarische Slager, heeft in een eerste financieringsronde meer dan 6 miljoen euro opgehaald. Dat geld wil de Nederlands-Belgische onderneming gebruiken bij de voorbereidingen om "echte kaas" op de markt te brengen waaraan geen koe te pas komt.

11 uur geleden
Winst voor AEX na rentebesluit ECB, chipfondsen bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst de handel uitgegaan na het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone opnieuw onveranderd te laten. De chipfondsen in de hoofdindex toonden herstel van de verliezen een dag eerder, mede geholpen door sterke cijfers en vooruitzichten van het Amerikaanse Micron Technology.

12 uur geleden
Rechter: Nederland mag toeslag op pakjes van buiten EU invoeren

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid mag een afhandelingstoeslag invoeren op pakketjes van buiten de EU, oordeelt de kortgedingrechter in Den Haag. Logistiek dienstverlener ViaEurope, dat de inklaring bij de douane doet voor onder andere webwinkels Temu en Shein, was naar de rechter gestapt. Die ziet echter geen reden om in te grijpen en heeft de vorderingen over de zogenoemde handling fee afgewezen.

13 uur geleden