Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Meer investeren in hernieuwbare energie in opkomende economieën'

'Meer investeren in hernieuwbare energie in opkomende economieën'

PARIJS (ANP) - Er moet veel meer geld worden geïnvesteerd in hernieuwbare energie in landen waarvan de economie nog in ontwikkeling is. Dat is nodig om de klimaatdoelen van Parijs te halen, stelt het Internationaal Energieagentschap (IEA) in een nieuw rapport.

Volgens het agentschap moeten de jaarlijkse investeringen in hernieuwbare energie de komende jaren zeven keer hoger worden. In 2020 werd 150 miljoen dollar geïnvesteerd en dat moet in 2030 ruim een miljard dollar zijn.

"Landen beginnen deze reis niet vanaf dezelfde plek. Velen hebben geen toegang tot de fondsen die ze nodig hebben om snel over te gaan naar een gezondere en welvarendere energietoekomst", zegt IEA-directeur Fatih Birol. Daar komt volgens hem bij dat de schadelijke effecten van de coronacrisis langer zullen aanhouden in veel ontwikkelende landen. Die economieën bevinden zich voornamelijk in Azië, Afrika en Latijns-Amerika.

"Er is wereldwijd geen tekort aan geld, maar het vindt zijn weg niet naar de landen, sectoren en projecten waar het het hardst nodig is", aldus Birol. Volgens het IEA stijgt de uitstoot in ontwikkelende economieën, terwijl het goedkoper zou zijn om uitstoot daar tegen te gaan dan in economieën die verder zijn ontwikkeld. Dat komt doordat opkomende economieën makkelijker kunnen overstappen op schonere en efficiëntere technologie zonder vervuilende energievoorzieningen af te bouwen of aan te passen.

Meer uit Financieel

Intel zakt op Wall Street na bericht over staken test door Nvidia

NEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.

12 minuten geleden
Zorgverzekeraars rond met de ziekenhuizen, overstappiek verwacht

DEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.

19 minuten geleden
Boeren Oekraïne vrezen afname voedselexport na aanvallen havens

KYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.

1 uur geleden
Europese beurzen sluiten licht lager in verkorte kerstsessie

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.

1 uur geleden
Financiële verwevenheid met buitenland groter ondanks spanningen

AMSTERDAM (ANP) - De omvang van de financiële relaties tussen Nederland en het buitenland is dit jaar verder gegroeid, ondanks de wereldwijde geopolitieke spanningen. Dat constateert De Nederlandsche Bank (DNB) op basis van de derdekwartaalcijfers over het bedrag dat Nederland in het buitenland heeft geïnvesteerd en uitgeleend. Andersom zijn er ook flinke investeringen van buitenlandse bedrijven in Nederland.

2 uur geleden
Pluimveesector: kalkoenen schaars met kerst door vogelgriep

DEN HAAG (ANP) - Kalkoenen voor het kerstdiner zijn dit jaar schaars door de uitbraken van vogelgriep. Dat komt vooral omdat veel Duitse kalkoenhouderijen, waar de meeste van onze kalkoenen vandaan komen, zijn geruimd.

2 uur geleden
OM deelt forse boetes uit in grote fraudezaak

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft forse boetes uitgedeeld aan betrokkenen bij een grote fraudezaak. Er is voor 3,4 miljoen euro aan boetes opgelegd aan vier personen en drie bedrijven. Daarnaast wordt ruim 82 miljoen euro aan crimineel verkregen vermogen afgepakt.

4 uur geleden