Meer hypotheken aan starters verstrekt na belastingvrijstelling
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Starters op de woningmarkt hebben in de eerste twee maanden van dit jaar vaker een hypotheek aangevraagd dan een jaar eerder. Het aantal aanvragen voor een hypotheek door huizenkopers onder de 35 jaar steeg met 8 procent, meldt De Hypotheker. Daarmee lijkt de vrijstelling van de overdrachtsbelasting voor 'jonge' huizenkopers effect te hebben gehad.
Sinds de jaarwisseling hoeven huizenkopers onder de 35 jaar geen overdrachtsbelasting van 2 procent over de koopsom van hun huis te betalen, mits ze zelf in het huis gaan wonen. De regering hoopte met deze maatregel jongere woningzoekenden een handje te helpen op de krappe huizenmarkt.
In Noord-Holland was de stijging het sterkst. Hier steeg het aantal hypotheekaanvragen door personen onder de 35 met 21 procent. Ook in Zuid-Holland en Gelderland waren aanzienlijke toenames, van respectievelijk 17 en 14 procent.
Binnenkort houdt het startersvoordeel voor een groot deel van de beschikbare huizen alweer op. Na 1 april geldt de overdrachtsbelasting namelijk weer wel voor jonge huizenkopers die een woning van boven de 400.000 euro kopen. Volgens Michel van den Akker, directievoorzitter van De Hypotheker, komt dit er praktisch op neer dat starters in de Randstad nog amper aanspraak kunnen maken op de vrijstelling van de overdrachtsbelasting. "Juist deze starters moeten al flink overbieden willen zij kans maken op een huis. Met de verwachte prijsstijgingen in de grote steden is een bedrag boven de vier ton euro helaas een reële koopsom voor deze starters."
Meer uit Financieel
BOEKAREST (ANP/RTR) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor "significante" risico's voor de groei van de wereldeconomie, maar het is nog te vroeg om een inschatting te geven van de exacte impact. Dat heeft secretaris-generaal Mathias Cormann van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) gezegd.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Regionale netbeheerders willen tijdsafhankelijke nettarieven aan grootverbruikers op het elektriciteitsnet kunnen vragen, meldt Netbeheer Nederland. Daarmee zouden netbeheerders stroomverbruik op rustige momenten op het net goedkoper kunnen maken dan op piekmomenten. De brancheorganisatie hoopt dat de nieuwe tarieven, die gelden voor alle ruim 70.000 grootverbruikers voor de afname van elektriciteit, in 2028 kunnen ingaan.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor een liter Euro95 kan dinsdag boven de 2,50 euro stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt brandstofexpert Derk Foolen van consumentencollectief UnitedConsumers. Nu staat die landelijke adviesprijs voor Euro95 van de grote oliemaatschappijen op 2,486 euro per liter.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De eerste producent van groene waterstof is aangesloten op de Nederlandse waterstofinfrastructuur, meldt Gasunie. De waterstoffabriek van Shell op de Rotterdamse Maasvlakte, genaamd Holland Hydrogen 1, is de eerste met een aansluiting op het waterstofnetwerk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Verbond van Verzekeraars roept ondernemers op snel contact op te nemen met hun verzekeringsmaatschappij of premiepensioeninstelling om de pensioenregeling aan te passen aan het nieuwe stelsel. Als werkgevers dit niet voor 2028 hebben gedaan, ziet de Belastingdienst het opgebouwde pensioenvermogen als loon en moet over het hele pensioenvermogen belasting worden betaald. Dat bevestigt een woordvoerder van de branchevereniging na berichtgeving door het AD.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ondanks de stijgende energieprijzen is Brussel niet van plan "ook maar een molecuul" aan Russische energie te importeren in de toekomst. Dat zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) voorafgaand aan een vergadering van EU-ministers van Energie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger geopend. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten volgen. De Verenigde Staten voerden afgelopen weekend bombardementen uit op het Iraanse eiland Kharg. Vanaf dat eiland wordt verreweg de meeste olie uit Iran verscheept.
3 uur geleden