Meer hypotheken aan starters verstrekt na belastingvrijstelling
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Starters op de woningmarkt hebben in de eerste twee maanden van dit jaar vaker een hypotheek aangevraagd dan een jaar eerder. Het aantal aanvragen voor een hypotheek door huizenkopers onder de 35 jaar steeg met 8 procent, meldt De Hypotheker. Daarmee lijkt de vrijstelling van de overdrachtsbelasting voor 'jonge' huizenkopers effect te hebben gehad.
Sinds de jaarwisseling hoeven huizenkopers onder de 35 jaar geen overdrachtsbelasting van 2 procent over de koopsom van hun huis te betalen, mits ze zelf in het huis gaan wonen. De regering hoopte met deze maatregel jongere woningzoekenden een handje te helpen op de krappe huizenmarkt.
In Noord-Holland was de stijging het sterkst. Hier steeg het aantal hypotheekaanvragen door personen onder de 35 met 21 procent. Ook in Zuid-Holland en Gelderland waren aanzienlijke toenames, van respectievelijk 17 en 14 procent.
Binnenkort houdt het startersvoordeel voor een groot deel van de beschikbare huizen alweer op. Na 1 april geldt de overdrachtsbelasting namelijk weer wel voor jonge huizenkopers die een woning van boven de 400.000 euro kopen. Volgens Michel van den Akker, directievoorzitter van De Hypotheker, komt dit er praktisch op neer dat starters in de Randstad nog amper aanspraak kunnen maken op de vrijstelling van de overdrachtsbelasting. "Juist deze starters moeten al flink overbieden willen zij kans maken op een huis. Met de verwachte prijsstijgingen in de grote steden is een bedrag boven de vier ton euro helaas een reële koopsom voor deze starters."
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiële druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
7 uur geleden