Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer huizen verkocht ondanks onzekerheid economie, meldt Kadaster

Meer huizen verkocht ondanks onzekerheid economie, meldt Kadaster

APELDOORN (ANP) - Het aantal verkochte huizen op de krappe woningmarkt is het afgelopen kwartaal gestegen. Het Kadaster meldt dat in het eerste kwartaal bijna 51.500 woningen zijn verkocht, bijna 16 procent meer dan een jaar eerder. Dit is opvallend, want onzekerheid in de wereldeconomie en een dalend consumentenvertrouwen hebben volgens het Kadaster doorgaans een effect op de woningmarkt.

De organisatie lijkt te verwijzen naar het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Zijn aangekondigde importheffingen hebben geleid tot onzekerheid onder consumenten en bedrijven en zorgen over de wereldeconomie. Hierdoor kunnen mensen bijvoorbeeld besluiten om te wachten met het kopen van een huis.

Volgens het Kadaster kochten vooral doorstromers in het eerste kwartaal meer woningen. In totaal waren dit er bijna 28.500, 15 procent meer dan in het eerste kwartaal van 2024. Hun aandeel werd daarmee iets groter dan een kwartaal eerder. Starters kochten zo'n 23.000 huizen, een stijging van 17 procent. Dat starters meer huizen kochten komt onder meer doordat investeerders woningen verkochten. Dat zijn vaak goedkopere huizen in grote steden, zegt de organisatie.

Krappe aanbod

Een huis kostte vorig kwartaal gemiddeld 470.000 euro, 9 procent meer dan een jaar eerder. Het Kadaster wijt dit aan het krappe aanbod en betere financieringsmogelijkheden. Het inkomen van veel mensen is gestegen en de rente gedaald. Starters legden 385.000 euro neer voor een woning, 6 procent meer. Doorstromers betaalden 539.000 euro, een stijging met 11 procent.

Verder meldt het Kadaster dat een huis in 72 gemeenten gemiddeld meer dan 550.000 euro kost. Dat zijn er 14 meer dan een kwartaal eerder.

Meer uit Financieel

Bedrijf achter Illy-koffie gaat volgend jaar produceren in de VS

TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.

2 uur geleden
Duitse winkeliers vinden kerstverkopen dit jaar tegenvallen

BERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.

3 uur geleden
Duitse bedrijfsleven blij met terugkeer VK in Erasmusprogramma EU

LONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.

4 uur geleden
Schiphol en KLM 'continu' druk met nabrengen koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".

5 uur geleden
AI en Trump ook in 2026 belangrijkste thema's voor beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.

8 uur geleden
Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

22 uur geleden
Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

1 dag geleden