Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer Filipijnse kinderen misbruikt voor webcams

Meer Filipijnse kinderen misbruikt voor webcams

DEN HAAG (ANP) - Het aantal Filipijnse kinderen dat wordt misbruikt voor webcams is ruim verdrievoudigd. Onderzoek toont aan dat het geschatte aantal ip-adressen dat voor misbruik online wordt gebruikt is gestegen van 23.333 in 2014 tot 81.727 in 2017, meldt International Justice Mission (IJM) maandag. De Nederlandse politie wil nog dit jaar een politiemedewerker detacheren in de Filipijnse hoofdstad Manila.

Het onderzoek laat zien dat de Filipijnen wereldwijd koploper is als het gaat om de seksuele uitbuiting van kinderen online. De beelden worden op verzoek van vaak westerse consumenten gestreamd via webcams en telefoons. Het onderzoek toont aan dat de gemiddelde leeftijd van de slachtoffers elf jaar is. Het jongste slachtoffer was minder dan één jaar oud.

De vraag naar misbruik online komt ook vanuit Nederland, zegt Caroline Monster, specialist bij de politie op het gebied van kindersekstoerisme. "Met de zorgelijke groei van de problematiek van kindermisbruik voor livestreaming, hebben we het voornemen om in het Philippine Internet Crimes Against Children Center (PICACC) in Manila een extra investering te doen."

Meer uit Buitenland

Trump zou Maduro een week hebben gegeven om Venezuela te verlaten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.

2 uur geleden
Geen duidelijke winnaar na eerste telling verkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.

3 uur geleden
Rusland claimt verovering van Oost-Oekraïense stad Pokrovsk

POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.

7 uur geleden
Turkse president ziet aanvallen op Zwarte Zee als escalatie

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.

9 uur geleden
Jamaica krijgt 6,7 miljard internationale steun na orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.

9 uur geleden
Jafar Panahi bij verstek veroordeeld tot een jaar cel

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.

9 uur geleden
Meer beveiliging kerststal Brussel na diefstal hoofd kindje Jezus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.

12 uur geleden