Meer Filipijnse kinderen misbruikt voor webcams
DEN HAAG (ANP) - Het aantal Filipijnse kinderen dat wordt misbruikt voor webcams is ruim verdrievoudigd. Onderzoek toont aan dat het geschatte aantal ip-adressen dat voor misbruik online wordt gebruikt is gestegen van 23.333 in 2014 tot 81.727 in 2017, meldt International Justice Mission (IJM) maandag. De Nederlandse politie wil nog dit jaar een politiemedewerker detacheren in de Filipijnse hoofdstad Manila.
Het onderzoek laat zien dat de Filipijnen wereldwijd koploper is als het gaat om de seksuele uitbuiting van kinderen online. De beelden worden op verzoek van vaak westerse consumenten gestreamd via webcams en telefoons. Het onderzoek toont aan dat de gemiddelde leeftijd van de slachtoffers elf jaar is. Het jongste slachtoffer was minder dan één jaar oud.
De vraag naar misbruik online komt ook vanuit Nederland, zegt Caroline Monster, specialist bij de politie op het gebied van kindersekstoerisme. "Met de zorgelijke groei van de problematiek van kindermisbruik voor livestreaming, hebben we het voornemen om in het Philippine Internet Crimes Against Children Center (PICACC) in Manila een extra investering te doen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft stilgestaan bij de dood van de Amerikaanse burgerrechtenactivist en predikant Jesse Jackson (84). In een bericht op Truth Social noemt hij Jackson iemand met "persoonlijkheid, doorzettingsvermogen en 'straatwijsheid'" en iemand die "werkelijk van de mensen hield".
11 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur Bill White zou België "nooit beledigen", zei hij dinsdag bij aankomst op het ministerie van Buitenlandse Zaken. Daar moet hij verantwoording afleggen over zijn uithaal naar België.
33 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten zijn naar eigen zeggen begonnen met de evacuatie van de laatste gevangenen in het kamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens. Het kamp was opgericht om tienduizenden strijders van de terreurbeweging Islamitische Staat (IS) en vooral hun verwanten op te sluiten, nadat het schrikbewind van het door IS uitgeroepen kalifaat in 2019 was ineengestort.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Zaken van het tribunaal voor Hamasstrijders die worden verdacht van betrokkenheid bij de aanvallen op Israël op 7 oktober 2023, komen te vallen onder de hoogste aanklager van het Israëlische leger, Itay Offir. Dat zegt procureur-generaal Gali Baharav-Miara tegen het Israëlische nieuwsmedium ynet. De speciale militaire rechtbank moet nog worden opgericht. Tegen meer dan 300 Hamasstrijders liggen al aanklachten klaar, zo werd onlangs bekend.
1 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De tak van anti-immigratiepartij Alternative für Deutschland (AfD) in het aan Nederland grenzende Nedersaksen is daar aangemerkt als extremistisch. Dat gebeurde door de veiligheidsdienst van de deelstaat. De AfD is landelijk de grootste oppositiepartij en staat hoog in de peilingen.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Een eeuwenoud gezonken oorlogsschip is in Stockholm weer zichtbaar geworden. Dat komt doordat het waterpeil in de Oostzee is gezakt.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft dinsdag gewaarschuwd dat Amerikaanse pogingen de regering van Iran omver te werpen gedoemd zijn te mislukken. Hij sprak aan het begin van naar verwachting tweedaagse onderhandelingen tussen beide landen in Genève. Die gaan over het omstreden Iraanse nucleaire programma. De diplomaten uit Oman zijn tussenpersonen in de gesprekken.
2 uur geleden