Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer evacuaties in Ohio na anti-immigratieretoriek Trump

Meer evacuaties in Ohio na anti-immigratieretoriek Trump

SPRINGFIELD (ANP/AFP) - In Springfield, een plaats in de Amerikaanse staat Ohio, zijn voor de tweede dag op rij scholen geëvacueerd in verband met anti-immigratiespanningen die lijken te zijn aangewakkerd door de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump. Dat melden lokale media.

De autoriteiten van Springfield sloten een middelbare school en evacueerden twee basisscholen, meldde onder andere de lokale krant Springfield News-Sun. Zij deden dit na een niet nader gespecificeerde waarschuwing van de lokale politie. Donderdag werd het stadhuis van de plaats ontruimd na een bommelding, die vergezeld ging van dreigementen tegen de Haïtiaanse gemeenschap in Springfield. Volgens het hoofd van het lokale Haïtiaanse gemeenschapscentrum, Viles Dorsainvil, onderzoekt de FBI bedreigende telefoontjes naar de organisatie.

Springfield is in het nieuws sinds dinsdag, toen Trump in een tv-debat met zijn Democratische tegenkandidaat Kamala Harris beweerde dat Haïtiaanse migranten die er wonen huisdieren eten. "In Springfield eten ze de honden op", zei hij onder meer. "De mensen die hierheen zijn gekomen, eten de katten. Ze eten de huisdieren van de mensen die daar wonen." Amerikaanse media berichten dat de autoriteiten in Springfield geen weet hebben van dergelijke incidenten.

'Grote deportaties'

Het Witte Huis liet donderdag in een verklaring weten dat "valse verhalen over het eten van huisdieren door migranten levens in gevaar brengen". Vrijdag liet president Joe Biden zich er zelf over uit. "Dit moet stoppen, wat hij doet, moet stoppen." Biden zei dat er een "trotse Haïtiaans-Amerikaanse gemeenschap is die op dit moment in ons land wordt aangevallen. Dat is gewoon fout."

Trump haalde later op vrijdag nogmaals uit. "We zullen grote deportaties uitvoeren vanuit Springfield, Ohio, als ik president ben", vertelde Trump aan verslaggevers in Californië. Ook sprak hij over "barbaarse criminelen", onder wie "leden van migrantenbendes" die "verwoestingen aanrichten in Amerikaanse gemeenschappen".

Meer uit Buitenland

Trump: we hebben al gewonnen, maar willen niet te snel vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."

3 uur geleden
VN-Veiligheidsraad eist dat Iran stopt met aanvallen Golfstaten

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".

3 uur geleden
NY Times: Iraanse school waarschijnlijk geraakt door fout VS

NEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.

3 uur geleden
Meer dan 630 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.

4 uur geleden
Drie broers opgepakt om bom bij Amerikaanse ambassade in Oslo

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.

7 uur geleden
Radicaal-rechtse politicus geïnstalleerd als president Chili

SANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.

7 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen op alle havens in de regio

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.

7 uur geleden