Meer evacuaties in Ohio na anti-immigratieretoriek Trump
SPRINGFIELD (ANP/AFP) - In Springfield, een plaats in de Amerikaanse staat Ohio, zijn voor de tweede dag op rij scholen geëvacueerd in verband met anti-immigratiespanningen die lijken te zijn aangewakkerd door de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump. Dat melden lokale media.
De autoriteiten van Springfield sloten een middelbare school en evacueerden twee basisscholen, meldde onder andere de lokale krant Springfield News-Sun. Zij deden dit na een niet nader gespecificeerde waarschuwing van de lokale politie. Donderdag werd het stadhuis van de plaats ontruimd na een bommelding, die vergezeld ging van dreigementen tegen de Haïtiaanse gemeenschap in Springfield. Volgens het hoofd van het lokale Haïtiaanse gemeenschapscentrum, Viles Dorsainvil, onderzoekt de FBI bedreigende telefoontjes naar de organisatie.
Springfield is in het nieuws sinds dinsdag, toen Trump in een tv-debat met zijn Democratische tegenkandidaat Kamala Harris beweerde dat Haïtiaanse migranten die er wonen huisdieren eten. "In Springfield eten ze de honden op", zei hij onder meer. "De mensen die hierheen zijn gekomen, eten de katten. Ze eten de huisdieren van de mensen die daar wonen." Amerikaanse media berichten dat de autoriteiten in Springfield geen weet hebben van dergelijke incidenten.
'Grote deportaties'
Het Witte Huis liet donderdag in een verklaring weten dat "valse verhalen over het eten van huisdieren door migranten levens in gevaar brengen". Vrijdag liet president Joe Biden zich er zelf over uit. "Dit moet stoppen, wat hij doet, moet stoppen." Biden zei dat er een "trotse Haïtiaans-Amerikaanse gemeenschap is die op dit moment in ons land wordt aangevallen. Dat is gewoon fout."
Trump haalde later op vrijdag nogmaals uit. "We zullen grote deportaties uitvoeren vanuit Springfield, Ohio, als ik president ben", vertelde Trump aan verslaggevers in Californië. Ook sprak hij over "barbaarse criminelen", onder wie "leden van migrantenbendes" die "verwoestingen aanrichten in Amerikaanse gemeenschappen".
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zal dinsdag tot en met donderdag oefenen met zijn nucleaire arsenaal, meldt het ministerie van Defensie van dat land op Telegram. Aan de oefening zullen meer dan 64.000 militairen deelnemen. Tijdens de oefening zullen onder meer testlanceringen worden gedaan met ballistische en kruisraketten.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).
3 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
6 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
7 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
9 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
10 uur geleden