Meer evacuaties in Ohio na anti-immigratieretoriek Trump
SPRINGFIELD (ANP/AFP) - In Springfield, een plaats in de Amerikaanse staat Ohio, zijn voor de tweede dag op rij scholen geëvacueerd in verband met anti-immigratiespanningen die lijken te zijn aangewakkerd door de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump. Dat melden lokale media.
De autoriteiten van Springfield sloten een middelbare school en evacueerden twee basisscholen, meldde onder andere de lokale krant Springfield News-Sun. Zij deden dit na een niet nader gespecificeerde waarschuwing van de lokale politie. Donderdag werd het stadhuis van de plaats ontruimd na een bommelding, die vergezeld ging van dreigementen tegen de Haïtiaanse gemeenschap in Springfield. Volgens het hoofd van het lokale Haïtiaanse gemeenschapscentrum, Viles Dorsainvil, onderzoekt de FBI bedreigende telefoontjes naar de organisatie.
Springfield is in het nieuws sinds dinsdag, toen Trump in een tv-debat met zijn Democratische tegenkandidaat Kamala Harris beweerde dat Haïtiaanse migranten die er wonen huisdieren eten. "In Springfield eten ze de honden op", zei hij onder meer. "De mensen die hierheen zijn gekomen, eten de katten. Ze eten de huisdieren van de mensen die daar wonen." Amerikaanse media berichten dat de autoriteiten in Springfield geen weet hebben van dergelijke incidenten.
'Grote deportaties'
Het Witte Huis liet donderdag in een verklaring weten dat "valse verhalen over het eten van huisdieren door migranten levens in gevaar brengen". Vrijdag liet president Joe Biden zich er zelf over uit. "Dit moet stoppen, wat hij doet, moet stoppen." Biden zei dat er een "trotse Haïtiaans-Amerikaanse gemeenschap is die op dit moment in ons land wordt aangevallen. Dat is gewoon fout."
Trump haalde later op vrijdag nogmaals uit. "We zullen grote deportaties uitvoeren vanuit Springfield, Ohio, als ik president ben", vertelde Trump aan verslaggevers in Californië. Ook sprak hij over "barbaarse criminelen", onder wie "leden van migrantenbendes" die "verwoestingen aanrichten in Amerikaanse gemeenschappen".
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
7 uur geleden