Meer evacuaties in Ohio na anti-immigratieretoriek Trump
SPRINGFIELD (ANP/AFP) - In Springfield, een plaats in de Amerikaanse staat Ohio, zijn voor de tweede dag op rij scholen geëvacueerd in verband met anti-immigratiespanningen die lijken te zijn aangewakkerd door de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump. Dat melden lokale media.
De autoriteiten van Springfield sloten een middelbare school en evacueerden twee basisscholen, meldde onder andere de lokale krant Springfield News-Sun. Zij deden dit na een niet nader gespecificeerde waarschuwing van de lokale politie. Donderdag werd het stadhuis van de plaats ontruimd na een bommelding, die vergezeld ging van dreigementen tegen de Haïtiaanse gemeenschap in Springfield. Volgens het hoofd van het lokale Haïtiaanse gemeenschapscentrum, Viles Dorsainvil, onderzoekt de FBI bedreigende telefoontjes naar de organisatie.
Springfield is in het nieuws sinds dinsdag, toen Trump in een tv-debat met zijn Democratische tegenkandidaat Kamala Harris beweerde dat Haïtiaanse migranten die er wonen huisdieren eten. "In Springfield eten ze de honden op", zei hij onder meer. "De mensen die hierheen zijn gekomen, eten de katten. Ze eten de huisdieren van de mensen die daar wonen." Amerikaanse media berichten dat de autoriteiten in Springfield geen weet hebben van dergelijke incidenten.
'Grote deportaties'
Het Witte Huis liet donderdag in een verklaring weten dat "valse verhalen over het eten van huisdieren door migranten levens in gevaar brengen". Vrijdag liet president Joe Biden zich er zelf over uit. "Dit moet stoppen, wat hij doet, moet stoppen." Biden zei dat er een "trotse Haïtiaans-Amerikaanse gemeenschap is die op dit moment in ons land wordt aangevallen. Dat is gewoon fout."
Trump haalde later op vrijdag nogmaals uit. "We zullen grote deportaties uitvoeren vanuit Springfield, Ohio, als ik president ben", vertelde Trump aan verslaggevers in Californië. Ook sprak hij over "barbaarse criminelen", onder wie "leden van migrantenbendes" die "verwoestingen aanrichten in Amerikaanse gemeenschappen".
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
40 minuten geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.
42 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt voorlopig niet te stoppen met "de reeks liquidaties" van Iraanse bewindslieden. Israël doodde sinds het begin van de oorlog al meerdere kopstukken, met inlichtingenminister Esmail Khatib als laatste slachtoffer.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat veel meer mensen een enkelband geven om de druk op de gevangenissen te verlichten. De gevangenissen in het land zitten overvol en de regering was al langere tijd op zoek naar een oplossing. Er zijn nu afspraken gemaakt, meldt het kantoor van justitieminister Annelies Verlinden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne komt op de top van EU-regeringsleiders donderdag niet rond, verwachten EU-diplomaten. De Hongaarse premier Viktor Orbán zal vrijwel zeker zijn veto niet intrekken. De EU-leiders zullen Orbán in stevige bewoordingen laten weten dat het onacceptabel is dat hij zich niet houdt aan het besluit van alle 27 EU-regeringsleiders van december om die lening te verstrekken.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het aantal doden in Libanon als gevolg van Israëlische aanvallen sinds 2 maart is opgelopen tot 968. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Onder de doden zijn 77 vrouwen, 116 kinderen en 40 hulpverleners. Meer dan 2400 mensen zijn gewond geraakt, aldus het ministerie.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Een aantal vermeende slachtoffers eist een schadevergoeding van meer dan 1,9 miljoen Noorse kronen (ruim 170.000 euro) van Marius Borg Høiby, melden Noorse media. Woensdag kwamen hun advocaten aan het woord, nadat het Openbaar Ministerie eerder op de dag al een straf van zeven jaar en zeven maanden had geëist tegen de zoon van kroonprinses Mette-Marit.
4 uur geleden