Meer evacuaties in Ohio na anti-immigratieretoriek Trump
SPRINGFIELD (ANP/AFP) - In Springfield, een plaats in de Amerikaanse staat Ohio, zijn voor de tweede dag op rij scholen geëvacueerd in verband met anti-immigratiespanningen die lijken te zijn aangewakkerd door de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump. Dat melden lokale media.
De autoriteiten van Springfield sloten een middelbare school en evacueerden twee basisscholen, meldde onder andere de lokale krant Springfield News-Sun. Zij deden dit na een niet nader gespecificeerde waarschuwing van de lokale politie. Donderdag werd het stadhuis van de plaats ontruimd na een bommelding, die vergezeld ging van dreigementen tegen de Haïtiaanse gemeenschap in Springfield. Volgens het hoofd van het lokale Haïtiaanse gemeenschapscentrum, Viles Dorsainvil, onderzoekt de FBI bedreigende telefoontjes naar de organisatie.
Springfield is in het nieuws sinds dinsdag, toen Trump in een tv-debat met zijn Democratische tegenkandidaat Kamala Harris beweerde dat Haïtiaanse migranten die er wonen huisdieren eten. "In Springfield eten ze de honden op", zei hij onder meer. "De mensen die hierheen zijn gekomen, eten de katten. Ze eten de huisdieren van de mensen die daar wonen." Amerikaanse media berichten dat de autoriteiten in Springfield geen weet hebben van dergelijke incidenten.
'Grote deportaties'
Het Witte Huis liet donderdag in een verklaring weten dat "valse verhalen over het eten van huisdieren door migranten levens in gevaar brengen". Vrijdag liet president Joe Biden zich er zelf over uit. "Dit moet stoppen, wat hij doet, moet stoppen." Biden zei dat er een "trotse Haïtiaans-Amerikaanse gemeenschap is die op dit moment in ons land wordt aangevallen. Dat is gewoon fout."
Trump haalde later op vrijdag nogmaals uit. "We zullen grote deportaties uitvoeren vanuit Springfield, Ohio, als ik president ben", vertelde Trump aan verslaggevers in Californië. Ook sprak hij over "barbaarse criminelen", onder wie "leden van migrantenbendes" die "verwoestingen aanrichten in Amerikaanse gemeenschappen".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
2 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
5 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
10 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
12 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
13 uur geleden