Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Meer elektronica, witgoed en fietsen verkocht in eerste kwartaal'

'Meer elektronica, witgoed en fietsen verkocht in eerste kwartaal'

AMSTELVEEN (ANP) - De schade van de verplichte winkelsluitingen op de detailhandel lijkt in de eerste maanden van dit jaar mee te vallen, maar er zijn wel duidelijke verschillen per sector. Dat meldt marktonderzoeker GfK. De omzet van de non-food-detailhandel is in januari, februari en maart licht gedaald. Ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar kwam de omzet 1,4 procent lager uit op 4,7 miljard euro.

Met name de elektronicasector groeide door het vele thuiswerken en thuis zijn. Daardoor werden onder andere meer laptops, telefoons en spelcomputers verkocht. De omzet van elektronica groeide met 5 procent, onder meer doordat consumenten duurdere producten kochten. Met name hoofdtelefoons en televisies verkochten goed. De verkopen in de IT-sector stegen met 12 procent. Notebooks, monitors, routers, toetsenborden, muizen, webcams en printers zijn nog altijd erg populair.

Ook witgoed werd meer verkocht in het eerste kwartaal. Door de coronacrisis zijn mensen hun huis gaan opknappen, waardoor ze koelkasten, vaatwassers, inbouwkookplaten, fornuizen en ovens kochten. De omzet van kleinere huishoudelijke apparatuur zoals koffie- en keukenmachines, luchtreinigers en stofzuigers groeide met 20 procent.

Tweewieler

De tweewieler deed het ook goed. In de eerste maanden van het jaar werden veel meer fietsen verkocht. Dat kwam door dichte sportscholen en omdat mensen door de virusuitbraak minder met het openbaar vervoer willen reizen. De totale fietsomzet steeg in januari, februari en maart met bijna een kwart. Die groei komt door meer verkopen van e-bikes.

Daarnaast werd nog meer online verkocht omdat niet-essentiële winkels tot begin maart gedwongen de deuren gesloten moesten houden. In met name de doe-het-zelfsector kwam die gedwongen sluiting hard aan. Daar daalde de omzet met 40 procent in de eerste maanden dit jaar. Ook de mode-, schrijfwaren-, boeken- en brillenwinkels hadden flink last van het niet open mogen van winkels.

Meer uit Financieel

Onderzoek in VS naar 'sensuele' gesprekken Meta-bots met kinderen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een senator in de Verenigde Staten heeft een onderzoek aangekondigd naar chatbots van Meta, het moederbedrijf van Facebook, Instagram en WhatsApp. Hij wil opheldering over gesprekken tussen kinderen en chatbots die werken met geavanceerde kunstmatige intelligentie. Meta zou zijn AI-chatbots expliciet hebben toegestaan om "romantische of sensuele" gesprekken te voeren met kinderen, berichtte persbureau Reuters deze week.

21 uur geleden
Cabinepersoneel Air Canada staakt, 700 vluchten geschrapt

MONTREAL (ANP/AFP) - Stewards en stewardessen van de Canadese luchtvaartmaatschappij Air Canada zijn in staking gegaan naar aanleiding van een geschil over hun loon. Het gaat om 10.000 werknemers die volgens de vakbond Canadian Union of Public Employees (CUPE) hogere lonen willen en ook betaling voor werk buiten de cabine, zoals bij het in- of uitchecken van passagiers. De staking duurt naar verwachting 72 uur.

23 uur geleden
Schiphol wil natuurvergunning terug zolang hoger beroep loopt

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol wil zijn natuurvergunning terug zolang het hoger beroep loopt tegen een vonnis uit juni, waarin een rechter een streep zette door die vergunning. Na die uitspraak hoefde Schiphol het vliegverkeer niet direct te staken. Maar de luchthaven durft handhavingsverzoeken en juridische procedures, die grote impact kunnen hebben, op de langere termijn niet uit te sluiten.

1 dag geleden
Wall Street sluit gemengd tijdens overleg Trump en Poetin

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag gemengd gesloten. Beleggers hielden de ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin in Alaska in de gaten. Ze hopen dat het overleg de weg kan vrijmaken voor een deal over de oorlog die Rusland met Oekraïne voert.

1 dag geleden
World Economic Forum vindt geen bewijs van wangedrag oprichter

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Het World Economic Forum (WEF) heeft geen bewijs gevonden van structureel wangedrag door oprichter Klaus Schwab. Ook zijn vrouw Hilde Schwab heeft zich niet schuldig gemaakt aan wangedrag. Dit concludeert de raad van toezicht van de organisatie achter de jaarlijkse topbijeenkomsten in Davos na "uitgebreid" onderzoek.

1 dag geleden
Topman OpenAI wil biljoenen uitgeven aan infrastructuur voor AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI wil in de toekomst biljoenen, oftewel duizenden miljarden, uitgeven aan infrastructuur voor de ontwikkeling en het laten draaien van AI-diensten. Dit heeft topman Sam Altman gezegd. Het concern achter chatbot ChatGPT zou alleen nog een manier moeten vinden om aan het geld te komen.

1 dag geleden
Ebusco dringt verlies terug terwijl het werkt aan voortbestaan

DEURNE (ANP) - De in moeilijkheden verkerende bussenfabrikant Ebusco heeft de omzet in de eerste jaarhelft fors zien afnemen. Wel is het de onderneming uit Deurne gelukt om het nettoverlies te verkleinen.

1 dag geleden