Meer Duitsers in werktijdverkorting door coronacrisis
MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Het aantal werknemers in Duitsland met werktijdverkorting is in december aanzienlijk gestegen. Dat komt volgens economisch onderzoeksinstituut Ifo door beperkende maatregelen in winkels en de horeca, om coronabesmettingen te voorkomen.
In december gold in Duitsland al de zogenoemde 2G-regel, die alleen toegang geeft aan gevaccineerde of herstelde mensen in restaurants en cafés. Binnenkort is daarnaast ook een negatieve coronatest verplicht, behalve voor mensen die een boosterprik hebben gehad. In Duitsland loopt het aantal besmettingen snel op door de omikronvariant.
Om banenverlies te voorkomen kunnen bedrijven in Duitsland gebruikmaken van Kurzarbeit. Dat is een regeling waarbij de overheid de lonen aanvult van personeel waarvoor tijdelijk minder of geen werk is.
Auto-industrie
Ifo schat in dat het aantal Duitsers met werktijdverkorting in december steeg naar 879.000, een kwart meer dan een maand eerder. De maatregel wordt momenteel vooral veel gebruikt in de auto-industrie. Die sector kampt met een chiptekort, waardoor er minder werk is. Bijna de helft van de Duitsers met werktijdverkorting heeft een baan in de auto-industrie.
De laatste exacte cijfers wat betreft Kurzarbeit zijn er voor de maand oktober. Toen stond het aantal op 712.000. Voor de coronapandemie, in februari 2020, hadden 134.000 Duitsers werktijdverkorting. Dat aantal steeg naar 2,6 miljoen in maart van dat jaar en bereikte een recordaantal van 6 miljoen in april 2020.
Meer uit Financieel
ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.
38 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.
2 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in België mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Ryanair sluit zijn basis op de luchthaven van Berlijn omdat het vliegveld te duur zou worden. De Ierse budgetmaatschappij wil zijn zeven toestellen in Berlijn verplaatsen naar goedkopere luchthavens in andere EU-landen, zoals Zweden, Slowakije, Albanië en Italië.
3 uur geleden