Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan veertig doden in VS door Helene

Meer dan veertig doden in VS door Helene

TALLAHASSEE (ANP) - In verschillende Amerikaanse staten zijn 43 mensen om het leven gekomen door Helene, de storm die vrijdag als een orkaan van de vierde categorie aan land kwam in Florida. Onder de doden zijn ook twee brandweerlieden in South Carolina, die omkwamen toen er een boom op hun voertuig viel.

In Florida, waar Helene in de zogenoemde Big Bend-regio aan land kwam met windsnelheden van zo'n 225 kilometer per uur, vielen volgens CBS News vijf doden. De autoriteiten hadden er gewaarschuwd voor "catastrofale" en historische overstromingen. Volgens het Amerikaanse National Hurricane Center (NHC) werd op sommige plekken een stormvloed van 4,5 meter gemeten.

In Georgia kwamen vijftien mensen om, onder wie ook een hulpverlener. In South Carolina stierven zeventien mensen als gevolg van de storm. Ook in North Carolina werden twee doden gemeld, terwijl in Virginia één persoon om het leven kwam. Te midden van het noodweer werden tornado's gemeld.

In Tennessee moesten meer dan vijftig mensen gered worden die waren gestrand op het dak van een ondergelopen ziekenhuis in het plaatsje Erwin. Op beelden van de Virginia State Police was te zien hoe het gebouw omringd was door water.

Ron DeSantis, de gouverneur van Florida, liet in de nacht van vrijdag op zaterdag weten dat in de staat zo'n 1,86 miljoen mensen bij wie de stroom was uitgevallen inmiddels weer elektriciteit hebben. 530.000 andere huishoudens zitten nog wel in het donker.

Meer uit Buitenland

Israël claimt weer Iraanse bewindsman te hebben gedood

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt opnieuw een topfunctionaris van de Iraanse regering te hebben gedood. Het gaat om de inlichtingenminister Esmail Khatib, meldt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. Iran heeft de dood van de bewindsman nog niet bevestigd.

1 uur geleden
OM eist zeven jaar en zeven maanden cel tegen Marius Borg Høiby

OSLO (ANP) - Het Noorse Openbaar Ministerie heeft woensdag in de rechtbank in Oslo een celstraf van zeven jaar en zeven maanden geëist tegen Marius Borg Høiby, zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Dat melden Noorse media woensdagochtend. Høiby wordt verdacht van onder meer verkrachtingen en mishandeling.

1 uur geleden
Kremlin ontkent bericht dat het Iran technisch helpt

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft berichten in de Amerikaanse krant Wall Street Journal over hoogwaardige technische bijstand aan Iran tegengesproken. De Kremlinwoordvoerder zei dat het bericht dat Rusland satellietbeelden deelt met Iran en het land aan nog betere drones helpt volstrekt niet waar is.

2 uur geleden
Doden en tientallen gewonden door bombardement Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in het centrum van Beiroet het leven gekost aan zeker twaalf personen. Dat melden de Libanese autoriteiten, die ook spreken over 41 gewonden.

2 uur geleden
VN-organisatie stelt dodental kliniek Kabul op ruim 140

KABUL/KARACHI (ANP/RTR) - Bij het recente bombardement op een kliniek voor verslaafden in de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn 143 doden gevallen. De VN-organisatie voor hulp aan Afghanistan heeft dat bekendgemaakt.

3 uur geleden
Belgische overheid doet WhatsApp in de ban en komt met Beam

BRUSSEL (ANP) - De Belgische overheid doet berichtenapps WhatsApp en Messenger in de ban voor ambtenaren en militairen. In plaats daarvan is er voor de overheidsapp Beam gekozen. Die moeten ongeveer 750.000 ambtenaren en militairen gaan gebruiken ter vervanging van veelgebruikte berichtenapps. Dat meldt de Belgische krant De Standaard woensdag.

3 uur geleden
Israël erkent beschieting positie UNIFIL in Libanon

PARIJS/JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft erkend eerder deze maand met een tank een positie van de VN-macht in Libanon, UNIFIL, te hebben beschoten. Daarbij raakten Ghanese blauwhelmen gewond.

4 uur geleden