Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan een eeuw aan muzikale ervaring; jubilarissen Mozart in het zonnetje gezet

Meer dan een eeuw aan muzikale ervaring; jubilarissen Mozart in het zonnetje gezet

YERSEKE - Bij elkaar opgeteld ruim 122 jaar. Zolang zijn de drie jubilarissen van Mozart uit Yerseke bij elkaar opgeteld al lid van een muziekvereniging. Voorzitter van de vereniging, Arjen Pekaar, nodigde het drietal tijdens een speciale avond uit om naar voren te komen en het publiek wat te vertellen over hun geschiedenis als muzikant in een vereniging.

Coby Elzinga, Marjell Speelman en Theo Steketee werden tijdens het 135-jarig jubileumconcert van de vereniging gehuldigd. Iedere vereniging die is aangesloten bij het KNMO (Koninklijke Nederlandse Muziek Organisatie), krijgt de mogelijkheid om jubilerende leden te huldigen met een speldje en een bos bloemen. Het jubileum is het totale aantal jaren dat diegene bij een muziekverenging heeft gezeten die is aangesloten bij het KNMO.

Bloemen

Voor bas-tubist Theo Steketee is het laatst genoemde meer dan toepasbaar, want bij Mozart zit hij nog slechts een aantal maanden. ‘’Ik heb gedurende mijn hele leven, sinds mijn elfde, bij verschillende verengingen gezeten. Van Concordia op Tholen tot Concordia in Krabbendijke’’, vertelt hij. ‘’Omdat het ledenaantal in Krabbendijke telkens kleiner werd en ik er telkens minder voldoening uit kon halen ging ik opzoek naar een nieuwe vereniging om mee samen te spelen. Die vond ik hier in Yerseke. Er was zelfs een instrument dat ik kon gebruiken, wat wil je nog meer?’’
Naast Mozart speelt Steketee onder meer ook nog bij een blaaskapel in Tholen en bij het Zeeuws Seniorenorkest. Bij elkaar opgeteld zijn dat dus een hoop optredens, en vooral repetities, per jaar. ‘’Gelukkig vindt mijn vrouw het niet erg dat ik zoveel met de muziek bezig ben en gaat ze nog altijd graag mee naar de optredens. Wat dat betreft is die bos bloemen voor mijn vrouw hoor!’’, lacht hij.

Gezelligheid

Een van de dingen die Steketee erg trok was de gezelligheid binnen de vereniging. En precies dat is de reden dat Coby Elzinga al vijftig jaar aan één stuk bij Mozart zit. ‘’Er is zo’n goede sfeer binnen onze vereniging, dat is altijd nog zo geweest’’, vertelt ze. ‘’Je maakt veel samen mee, repeteren, optreden. Soms zelfs hele speciale optredens, zoals toen we een aantal jaar geleden naar Duitsland gingen met Ons Boerengoed. Dat was heel leuk. En daarnaast natuurlijk alle leuke feestjes met de dweilband.’’
Elzinga begon vijftig jaar geleden, op negenjarige leeftijd, op de trom en stapte daarna over op de bugel. ‘’Ik vind het ook heel leuk dat twee van mijn zoons ook lid zijn geweest van de vereniging, bij de slagwerk’’, vertel ze. En al is het voor Marjell Speelman geen échte familie: ‘’Het voelt voor mij wel echt als een soort familie. Je ziet elkaar zo vaak en je repeteert met zijn allen naar een mooi eindproduct toe’’, vertelt ze. Iedere week reist de van oorsprong Zeeuwse op en neer vanuit Hoogerheide voor de repetities en uitvoeringen. ‘’Het is een klein halfuur heen en een klein halfuur terug, maar ik zou echt niet anders willen.’’

Na opnieuw een succesvol optreden vorige week zijn de drie jubilarissen zeker nog niet van plan te stoppen en blazen ze voorlopig nog met volle teugen door.

Meer uit Reimerswaal

Optreden bij Zonnebloem Goes-Kapelle

KAPELLE- De Zonnebloemafdeling Goes-Kapelle organiseert op zaterdag 22 november een optreden van het accordeonorkest Accordeola in het Heer Hendrikhuis aan de Te Werfstraat 18.

3 dagen geleden
Toch Sinterklaas in Yerseke, alternatieve intocht verloopt rustig

YERSEKE - Ondanks het eerdere besluit om de officiële intocht van Sinterklaas af te gelasten, heeft Sinterklaas zaterdag toch voet aan wal gezet in Yerseke. De Sint kwam met zwart geschminkte Pieten, een onderwerp dat al langere tijd tot discussie leidt. Actievoerders waren niet aanwezig, waardoor de alternatieve intocht rustig verliep.

4 dagen geleden
Zondag 16 november intocht Sint in Hansweert

HANSWEERT - Sinterklaas en zijn pieten staan te trappelen om voet aan wal te zetten in Hansweert. Ze hebben goed nieuws: de pakjesboot ligt op koers en Sint en zijn pieten hopen zondag 16 november rond 14.30 uur te arriveren in de buitenhaven bij de steiger van het fiets-voetveer. Muziekvereniging EMM/ Scheldegalm zal het gezelschap verwelkomen met de bekende sinterklaas-meezingers. 

5 dagen geleden
Krabbendijke krijgt park en pumptrack

Krabbendijke - Het voormalig veilingterrein in Krabbendijke krijgt een nieuwe invulling. De gemeenteraad heeft duidelijke kaders vastgesteld voor de inrichting van het terrein, dat een groene ontmoetingsplek voor het dorp moet worden.

5 dagen geleden
Yerseke maakt zich op voor sinterklaasprotest

YERSEKE - De gemeente Reimerswaal bereidt zich voor op een aangekondigde demonstratie tijdens de sinterklaasintocht in Yerseke, komende zaterdag 15 november.

6 dagen geleden
Nova Melodica viert 55-jarig jubileum

KAPELLE/ BIEZELINGE - Nova Melodica uit Kapelle-Biezelinge bestaat 55 jaar! Reden om terug te kijken, dankbaar te zijn en feest te vieren! Het jongerenkoor en -combo, onder leiding van dirigent Marianne van Dijke, viert dit met een muzikaal optreden op zaterdag 15 november in Theater De Mythe in Goes. Met een gevarieerd programma vol krachtige gospelsongs wordt u meegenomen op een reis vol van hoop en verwachting. Juist in het donker laten hoop en vertrouwen ons uitzien naar de toekomst. De zon zal opnieuw opgaan, iedere dag weer. 

6 dagen geleden
Dirk en Jeanette delen hun huis met honderden vogels

Waarde - Wie de garage bij Dirk en Jeanette Verburg inloopt, hoort het meteen: een vrolijk koor van getjilp, gefluit en gekwetter. Via een trapje naar boven kom je in een ruimte die letterlijk leeft. De hele bovenverdieping is één grote volière, gevuld met wel 130 kanaries en dwergpapegaaitjes.

6 dagen geleden