'Meer dan 8 miljoen coronabesmettingen vastgesteld in VS'
WASHINGTON (ANP) - Het aantal coronabesmettingen dat is vastgesteld in de Verenigde Staten is de 8 miljoen voorbij. De autoriteiten registreerden in minder dan een maand tijd een miljoen nieuwe coronagevallen, becijferde persbureau Reuters. Het dodental staat op 217.000.
Het virus grijpt volgens de laatste cijfers overal in het land om zich heen. In de VS zijn afgelopen woensdag 60.000 besmettingen vastgesteld, het hoogste aantal sinds 14 augustus. Op donderdag maakten tien staten melding van een recordaantal nieuwe coronabesmettingen.
In Wisconsin sloeg de minister van Volksgezondheid van de staat alarm over het groeiende aantal besmettingen. "Er liggen nu meer dan 1000 patiënten in het ziekenhuis met Covid-19. In sommige gebieden in onze staat is 90 procent van de intensivecarebedden bezet", waarschuwde bewindsvrouw Andrea Palm.
Verdrievoudigd
De autoriteiten in het circa 5 miljoen inwoners tellende Wisconsin hebben een veldhospitaal geopend bij Milwaukee. Daar worden patiënten met het virus ondergebracht. "De afgelopen zes weken is ons gemiddelde dagelijkse dodental meer dan verdrievoudigd", aldus Palm.
Californië heeft landelijk de meeste besmettingen gemeld. Daarna volgen Texas, Florida, New York en Georgia. Ook The New York Times meldt op basis van een eigen berekening dat de VS op meer dan 8 miljoen besmettingen zitten. De krant benadrukt wel dat de laatste coronacijfers zich moeilijk laten vergelijken met die van eerder dit jaar, omdat toen minder werd getest.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas erkent dat na jaren van oorlog nauwelijks vooruitgang is geboekt voor een tweestatenoplossing. Toch blijft dat volgens haar "de meest haalbare weg naar een Midden-Oosten zonder oorlog", zei ze maandag na afloop van de negende Globale Alliantie voor de uitvoering van de Tweestatenoplossing in Brussel. Israël en de Palestijnse Autoriteit moeten beiden hun verantwoordelijkheid nemen, zei Kallas.
7 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.
8 uur geleden