'Meer dan 8 miljoen coronabesmettingen vastgesteld in VS'
WASHINGTON (ANP) - Het aantal coronabesmettingen dat is vastgesteld in de Verenigde Staten is de 8 miljoen voorbij. De autoriteiten registreerden in minder dan een maand tijd een miljoen nieuwe coronagevallen, becijferde persbureau Reuters. Het dodental staat op 217.000.
Het virus grijpt volgens de laatste cijfers overal in het land om zich heen. In de VS zijn afgelopen woensdag 60.000 besmettingen vastgesteld, het hoogste aantal sinds 14 augustus. Op donderdag maakten tien staten melding van een recordaantal nieuwe coronabesmettingen.
In Wisconsin sloeg de minister van Volksgezondheid van de staat alarm over het groeiende aantal besmettingen. "Er liggen nu meer dan 1000 patiënten in het ziekenhuis met Covid-19. In sommige gebieden in onze staat is 90 procent van de intensivecarebedden bezet", waarschuwde bewindsvrouw Andrea Palm.
Verdrievoudigd
De autoriteiten in het circa 5 miljoen inwoners tellende Wisconsin hebben een veldhospitaal geopend bij Milwaukee. Daar worden patiënten met het virus ondergebracht. "De afgelopen zes weken is ons gemiddelde dagelijkse dodental meer dan verdrievoudigd", aldus Palm.
Californië heeft landelijk de meeste besmettingen gemeld. Daarna volgen Texas, Florida, New York en Georgia. Ook The New York Times meldt op basis van een eigen berekening dat de VS op meer dan 8 miljoen besmettingen zitten. De krant benadrukt wel dat de laatste coronacijfers zich moeilijk laten vergelijken met die van eerder dit jaar, omdat toen minder werd getest.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
3 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
5 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
5 uur geleden