
'Meer dan 8 miljoen coronabesmettingen vastgesteld in VS'
WASHINGTON (ANP) - Het aantal coronabesmettingen dat is vastgesteld in de Verenigde Staten is de 8 miljoen voorbij. De autoriteiten registreerden in minder dan een maand tijd een miljoen nieuwe coronagevallen, becijferde persbureau Reuters. Het dodental staat op 217.000.
Het virus grijpt volgens de laatste cijfers overal in het land om zich heen. In de VS zijn afgelopen woensdag 60.000 besmettingen vastgesteld, het hoogste aantal sinds 14 augustus. Op donderdag maakten tien staten melding van een recordaantal nieuwe coronabesmettingen.
In Wisconsin sloeg de minister van Volksgezondheid van de staat alarm over het groeiende aantal besmettingen. "Er liggen nu meer dan 1000 patiënten in het ziekenhuis met Covid-19. In sommige gebieden in onze staat is 90 procent van de intensivecarebedden bezet", waarschuwde bewindsvrouw Andrea Palm.
Verdrievoudigd
De autoriteiten in het circa 5 miljoen inwoners tellende Wisconsin hebben een veldhospitaal geopend bij Milwaukee. Daar worden patiënten met het virus ondergebracht. "De afgelopen zes weken is ons gemiddelde dagelijkse dodental meer dan verdrievoudigd", aldus Palm.
Californië heeft landelijk de meeste besmettingen gemeld. Daarna volgen Texas, Florida, New York en Georgia. Ook The New York Times meldt op basis van een eigen berekening dat de VS op meer dan 8 miljoen besmettingen zitten. De krant benadrukt wel dat de laatste coronacijfers zich moeilijk laten vergelijken met die van eerder dit jaar, omdat toen minder werd getest.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA) - "Gaza staat in brand", verklaarde de Israëlische minister van Defensie Israel Katz dinsdag. Hij belooft dat Israël "niet zal opgeven of terugdeinzen voordat de missie is voltooid". Het doel is de vrijlating van gijzelaars en het verslaan van Hamas, aldus Katz.
4 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontmoet volgende week waarschijnlijk zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky, zegt de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Trump hoopt volgens hem nog op een vredesakkoord waarbij ook de Russische president Vladimir Poetin betrokken is.
24 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat Hamas mogelijk nog maar dagen heeft om in te stemmen met een staakt-het-vuren. Zijn uitspraak volgt na nieuwe Israëlische bombardementen op Gaza-Stad.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij van plan is een aanklacht wegens smaad en laster van 15 miljard dollar in te dienen tegen The New York Times. Dat meldt hij in een bericht op Truth Social. Hij zal de zaak aanspannen in Florida, verdere details gaf de president niet.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Gaza-Stad is in de nacht van maandag op dinsdag getroffen door zware aanhoudende bombardementen, melden verschillende getuigen aan persbureau AFP. Over slachtoffers of gewonden is nog niets bekend.
2 uur geledenBOGOTA (ANP) - De Verenigde Staten zien Colombia niet langer als bondgenoot in de strijd tegen drugshandel, zo verklaart de Colombiaanse president Gustavo Petro. Het besluit zou neerkomen op het stopzetten van Amerikaanse steun aan Colombia ter waarde van honderden miljoenen dollars per jaar.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas heeft in een bericht op Telegram laten weten dat het lot van de nog in Gaza aanwezige gijzelaars volledig wordt bepaald "door de terroristische regering van Netanyahu". Volgens de groepering bedreigt de "systematische vernietiging van Gaza-Stad" ook het leven van de gevangengenomen soldaten.
4 uur geleden