'Meer dan 3 miljoen coronabesmettingen in Europa'
BRUSSEL (ANP/AFP) - Het aantal coronabesmettingen dat is vastgesteld in Europa, is de 3 miljoen voorbij. Dat meldt persbureau AFP op basis van een eigen telling. Wereldwijd is bij meer dan 15 miljoen mensen vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen.
Rusland heeft in Europa verreweg het hoogste aantal besmettingen (ruim 795.000) gemeld en bijna 13.000 doden. Daarna volgen het Verenigd Koninkrijk (296.000 besmettingen, 45.000 doden), Spanje (267.000 besmettingen en 28.000 doden) en Italië (245.000 besmettingen en 25.000 doden).
Europa heeft als continent het hoogste aantal doden in de wereld gemeld. In Europese landen zijn ruim 206.000 patiënten overleden. Dat is bijna een derde van het wereldwijde dodental van bijna 627.000.
De cijfers geven geen volledig beeld. Dat komt omdat veel mensen met het virus niet worden getest, bijvoorbeeld omdat ze alleen lichte verschijnselen hebben en niet merken dat ze ziek zijn. Daarnaast berekenen niet alle landen het dodental op dezelfde manier.
Meer uit Buitenland
KYIV/MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne maken ondanks hun driedaagse staakt-het-vuren weer melding van vijandelijkheden. De Oekraïense krijgsmacht sprak over schermutselingen aan het front in de afgelopen 24 uur en zei dat Rusland zondag ook met duizenden drones aanvallen heeft uitgevoerd.
38 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de gedeeltelijke opschorting van het samenwerkingsverdrag tussen de EU en Syrië ingetrokken. De handelsbeperkingen die de EU in 2011 invoerde, golden voor de invoer van een aantal Syrische producten, waaronder olie, aardolieproducten, goud, edelmetalen en diamanten. Maandag is daartoe besloten. Dit wordt gezien als een belangrijke stap in het herstel en de versterking van de bilaterale betrekkingen tussen de EU en Syrië.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft na de verkiezingsnederlaag van zijn partij beterschap beloofd. Hij erkende in een speech dat er onder kiezers frustratie leeft over de staat van het land, de politiek en hemzelf. "Ik weet dat er mensen zijn die aan me twijfelen. Ik moet hun ongelijk aantonen en dat ga ik doen", verklaarde hij in de speech, die wordt gezien als een poging om zijn premierschap te redden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Uitbreiding is prioriteit voor de EU, zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding) maandag voor het begin van een overleg tussen de EU-lidstaten en de landen van de Westelijke Balkan. "Ik heb een zeer duidelijke boodschap. Er is plaats voor alle Westelijke Balkanstaten in de Europese Unie." Het gaat om Albanië, Bosnië en Herzegovina, Kosovo, Montenegro, Noord-Macedonië en Servië.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Letland en Litouwen willen graag Amerikaanse troepen verwelkomen als die bijvoorbeeld uit Duitsland worden weggehaald. De Baltische landen staan er goed op in Washington, menen ze, en de regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil voorbeeldige bondgenoten belonen.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Hongarije wil het eigen vetorecht binnen de Europese Unie niet meer inzetten als chantagemiddel. Dat maakte beoogd minister van Buitenlandse Zaken Anita Orbán duidelijk tijdens een hoorzitting in het parlement. Ze gaf aan dat haar land zich gaat inzetten om het vertrouwen terug te winnen van andere landen in de EU en de NAVO.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het vredesvoorstel dat het land eerder deed aan de Verenigde Staten "legitiem en vrijgevig" was. Volgens Iran stellen de VS nog altijd onredelijke en eenzijdige eisen.
3 uur geleden