Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Meer dan 3 miljoen coronabesmettingen in Europa'

'Meer dan 3 miljoen coronabesmettingen in Europa'

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het aantal coronabesmettingen dat is vastgesteld in Europa, is de 3 miljoen voorbij. Dat meldt persbureau AFP op basis van een eigen telling. Wereldwijd is bij meer dan 15 miljoen mensen vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen.

Rusland heeft in Europa verreweg het hoogste aantal besmettingen (ruim 795.000) gemeld en bijna 13.000 doden. Daarna volgen het Verenigd Koninkrijk (296.000 besmettingen, 45.000 doden), Spanje (267.000 besmettingen en 28.000 doden) en Italië (245.000 besmettingen en 25.000 doden).

Europa heeft als continent het hoogste aantal doden in de wereld gemeld. In Europese landen zijn ruim 206.000 patiënten overleden. Dat is bijna een derde van het wereldwijde dodental van bijna 627.000.

De cijfers geven geen volledig beeld. Dat komt omdat veel mensen met het virus niet worden getest, bijvoorbeeld omdat ze alleen lichte verschijnselen hebben en niet merken dat ze ziek zijn. Daarnaast berekenen niet alle landen het dodental op dezelfde manier.

Meer uit Buitenland

Polen na uitnodiging Trump: we willen bij G20

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."

3 uur geleden
Ministerie VS: onjuiste informatie over Trump in Epstein Files

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.

5 uur geleden
Greta Thunberg opgepakt bij pro-Palestijnse demonstratie Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.

5 uur geleden
CBS: VS willen duizenden migranten naar derde landen sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.

6 uur geleden
Zelensky: meerdere conceptdocumenten opgesteld na gesprekken VS

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.

6 uur geleden
Israëlische minister zegt dat leger in Gaza zal blijven

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zal in de Gazastrook aanwezig blijven, stelt minister van Defensie Israel Katz. Hij zei dat er een aantal buitenposten moeten worden opgezet in het noorden van het Palestijnse gebied, ondanks dat in het plan van het staakt-het-vuren staat dat Israël zich volledig zou terugtrekken uit Gaza.

6 uur geleden
Houthi's en regering Jemen ruilen bijna 3000 gevangenen

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische regering en de Houthi's hebben bijna 3000 gevangenen geruild, melden beide kanten. Die deal kwam tot stand na onderhandelingen tussen beide partijen in buurland Oman.

7 uur geleden