Meer dan 25.000 Palestijnen omgekomen sinds uitbreken oorlog
KHAN YOUNIS (ANP/RTR/AFP) - Er zijn al meer dan 25.000 Palestijnen omgekomen in de Gazastrook sinds het uitbreken van de oorlog tussen Hamas en Israël op 7 oktober vorig jaar. Dat melden de lokale gezondheidsdiensten onder de regering van Hamas.
Alleen al de voorbije 24 uur vielen er nog 178 dodelijke slachtoffers en 293 gewonden, aldus die gezondheidsdiensten. Het totaal aantal slachtoffers van het conflict staat daarmee op 25.105 doden en 62.681 gewonden.
Eerder deze week gaf Hamas aan dat ongeveer 70 procent van de dodelijke slachtoffers vrouwen, kinderen en tieners zijn. Ook een woordvoerder van de Israëlische strijdkrachten zei in december tegen nieuwszender CNN ervan uit te gaan dat voor elke gedode militair van Hamas twee Palestijnse burgers omkomen. Dat noemde hij gezien de omstandigheden "een enorm positieve ratio".
Vrijdag lieten de Verenigde Naties weten dat sinds het uitbreken van de oorlog ook bijna 20.000 baby's zijn geboren in de Gazastrook, in "niet voor te stellen omstandigheden". Volgens Tess Ingram, woordvoerder bij UNICEF, het Kinderfonds van de VN, "zou het moederschap een moment van blijdschap moeten zijn, maar komen kinderen in Gaza terecht in de hel".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een uitgebreide lijst ontvangen met mogelijke militaire opties voor een aanval tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op basis van anonieme bronnen. Een eventuele interventie zou twee doelen moeten dienen: schade toebrengen aan de nucleaire infrastructuur en raketinstallaties van het land of de positie van het islamitische regime verzwakken.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Donald Trump heeft donderdag de belastingdienst (IRS) en het ministerie van Financiën aangeklaagd voor 10 miljard dollar. De Amerikaanse president houdt de instanties verantwoordelijk voor het lekken van zijn belastingaangiftes aan de media in 2019 en 2020.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Wie veroordeeld wordt voor zware misdrijven zoals georganiseerde criminaliteit, levens- of zedendelicten loopt het risico de Belgische nationaliteit te verliezen. De Belgische Kamer heeft daarvoor een wetsontwerp van minister Annelies Verlinden van Justitie goedgekeurd. Het intrekken van de nationaliteit kan alleen als de dader in de vijftien jaar voorafgaand aan de feiten Belg is geworden.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een man uit de Amerikaanse staat Minnesota is aangeklaagd voor het zich voordoen als FBI-agent in een poging Luigi Mangione, de verdachte van de moord op de CEO van een zorgverzekeraar, uit een gevangenis in New York te bevrijden. Hij had een barbecuevork en een mes met een bot blad bij zich, blijkt uit gerechtelijke documenten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinse en Democratische leiders in de Amerikaanse Senaat en het Witte Huis hebben een akkoord bereikt over een belangrijk pakket begrotingsvoorstellen. Daarmee kan worden voorkomen dat overheidsinstanties vanaf zaterdag deels worden gesloten, aldus een medewerker van de Democratische leiding in de Senaat.
7 uur geledenABUJA (ANP) - Een vermoedelijk jihadistische aanval heeft tientallen mensen het leven gekost in het noordoosten van Nigeria. Dat meldden lokale bronnen aan persbureau AFP. De aanval is nog niet opgeëist. Het is het zoveelste geweldsincident in de Sahel-regio.
7 uur geledenHUELVA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia hebben nabestaanden van de treinramp in Zuid-Spanje een hart onder de riem gestoken. Het koningspaar was aanwezig bij een grote herdenking in Huelva, waar ze uitgebreid de tijd namen om met familieleden van de tientallen slachtoffers te spreken.
9 uur geleden