Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 25.000 Palestijnen omgekomen sinds uitbreken oorlog

Meer dan 25.000 Palestijnen omgekomen sinds uitbreken oorlog

KHAN YOUNIS (ANP/RTR/AFP) - Er zijn al meer dan 25.000 Palestijnen omgekomen in de Gazastrook sinds het uitbreken van de oorlog tussen Hamas en Israël op 7 oktober vorig jaar. Dat melden de lokale gezondheidsdiensten onder de regering van Hamas.

Alleen al de voorbije 24 uur vielen er nog 178 dodelijke slachtoffers en 293 gewonden, aldus die gezondheidsdiensten. Het totaal aantal slachtoffers van het conflict staat daarmee op 25.105 doden en 62.681 gewonden.

Eerder deze week gaf Hamas aan dat ongeveer 70 procent van de dodelijke slachtoffers vrouwen, kinderen en tieners zijn. Ook een woordvoerder van de Israëlische strijdkrachten zei in december tegen nieuwszender CNN ervan uit te gaan dat voor elke gedode militair van Hamas twee Palestijnse burgers omkomen. Dat noemde hij gezien de omstandigheden "een enorm positieve ratio".

Vrijdag lieten de Verenigde Naties weten dat sinds het uitbreken van de oorlog ook bijna 20.000 baby's zijn geboren in de Gazastrook, in "niet voor te stellen omstandigheden". Volgens Tess Ingram, woordvoerder bij UNICEF, het Kinderfonds van de VN, "zou het moederschap een moment van blijdschap moeten zijn, maar komen kinderen in Gaza terecht in de hel".

Meer uit Buitenland

Twee Flotilla-activisten blijven langer in Israëlische cel

ASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.

1 uur geleden
Rubio naar Vaticaan na ruzie tussen Trump en de paus

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.

3 uur geleden
Israël beveelt vertrek uit elf dorpen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.

5 uur geleden
Trump: fors meer dan 5000 militairen weg uit Duitsland

WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.

12 uur geleden
Trump: nieuwe luchtaanvallen op Iran mogelijk

WEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.

12 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit in Syrië tegen drugshandel

DAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.

12 uur geleden
Illegale rave in Frankrijk trekt tienduizenden feestgangers

BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.

15 uur geleden