Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan 25.000 Palestijnen omgekomen sinds uitbreken oorlog

Meer dan 25.000 Palestijnen omgekomen sinds uitbreken oorlog

KHAN YOUNIS (ANP/RTR/AFP) - Er zijn al meer dan 25.000 Palestijnen omgekomen in de Gazastrook sinds het uitbreken van de oorlog tussen Hamas en Israël op 7 oktober vorig jaar. Dat melden de lokale gezondheidsdiensten onder de regering van Hamas.

Alleen al de voorbije 24 uur vielen er nog 178 dodelijke slachtoffers en 293 gewonden, aldus die gezondheidsdiensten. Het totaal aantal slachtoffers van het conflict staat daarmee op 25.105 doden en 62.681 gewonden.

Eerder deze week gaf Hamas aan dat ongeveer 70 procent van de dodelijke slachtoffers vrouwen, kinderen en tieners zijn. Ook een woordvoerder van de Israëlische strijdkrachten zei in december tegen nieuwszender CNN ervan uit te gaan dat voor elke gedode militair van Hamas twee Palestijnse burgers omkomen. Dat noemde hij gezien de omstandigheden "een enorm positieve ratio".

Vrijdag lieten de Verenigde Naties weten dat sinds het uitbreken van de oorlog ook bijna 20.000 baby's zijn geboren in de Gazastrook, in "niet voor te stellen omstandigheden". Volgens Tess Ingram, woordvoerder bij UNICEF, het Kinderfonds van de VN, "zou het moederschap een moment van blijdschap moeten zijn, maar komen kinderen in Gaza terecht in de hel".

Meer uit Buitenland

Iran neemt opnieuw Golfstaten onder vuur

DUBAI (ANP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.

5 minuten geleden
Mexico zegt elf leden van drugskartel te hebben gedood

MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.

2 uur geleden
Brussel grijpt niet rigoureuzer in om energiekosten te verlagen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.

2 uur geleden
Jetten: liggen geen schepen van ons klaar voor Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.

3 uur geleden
Man van 19 sterft in cel van Amerikaanse vreemdelingendienst ICE

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.

8 uur geleden
Netanyahu: Iran niet langer in staat uranium te verrijken

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.

9 uur geleden
Zelensky wil onderhandelingen met Rusland hervatten

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat de gesprekken met Rusland over een einde aan de oorlog worden hervat. Hij schrijft op Telegram dat een Oekraïens team onderweg is naar de Verenigde Staten om dit weekend met de Amerikanen te praten over de verdere onderhandelingen.

9 uur geleden