Meer dan 1500 mensen willen in geboortehuis Johan Cruijff wonen
AMSTERDAM (ANP) - Meer dan 1500 mensen hebben interesse in de woning in Amsterdam-Oost waar Johan Cruijff is opgegroeid. Volgens een woordvoerder van Ymere zijn er in totaal 1543 reacties binnengekomen op de sociale huurwoning van 62 vierkante meter in Betondorp. "Dat is ruim zeven keer meer dan gebruikelijk voor een huis als dit."
Inmiddels kunnen geïnteresseerden niet meer reageren op de hoekwoning aan de Akkerstraat 32, waar de Amsterdamse voetballegende vanaf zijn geboorte in 1947 tot 1959 woonde. "Nu worden er een aantal mensen uitgenodigd die de woning kunnen komen bezichtigen", aldus de woordvoerder.
WoningNet selecteert de kandidaten zoals gewoonlijk is bij het verdelen van schaarse woonruimte. "Of je toevallig een extreme voetbalfan bent, speelt dus geen rol", zo benadrukt de woordvoerder van Ymere. De volgende bewoners moeten er wel rekening mee houden dat er met regelmaat toeristen en bewonderaars van Cruijff bij het huis aan de Akkerstraat staan. Ook moeten de stickers op de ramen met uitspraken van de wereldberoemde voetballer blijven zitten.
Vanwege de belangstelling speelde vaker het idee om een museum te maken van de woning. "Dat plan wakkerde steeds weer aan als het pand vrij kwam. Uiteindelijk is dat niet doorgegaan." Volgens de woordvoerder is dat maar goed ook. "De wachtlijsten zijn enorm. Dit is een prima huis waar een gezin kan wonen, in een leuke buurt. En wie weet groeit er wel weer een goede voetballer op."
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw door tientallen mensen gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
25 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wil een spoedoverleg met het kabinet over de rellen en ongeregeldheden die plaatsvonden tijdens demonstraties tegen de opvang van asielzoekers. De VNG heeft het zelfs over "vormen van terreur en intimidatie". Overleg is volgens de gemeenten nodig om te kijken "welke aanvullende maatregelen noodzakelijk zijn om verdere escalatie te voorkomen, de uitvoerbaarheid van de opvangopgave overeind te houden en gemeenten te ondersteunen".
32 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip m/v Hondius komt naar verwachting maandag aan het einde van de ochtend aan in de Rotterdamse haven. Dat melden rederij Oceanwide Expeditions en het Havenbedrijf Rotterdam. Eerder was de verwachting dat het schip in de nacht van zondag op maandag zou aankomen.
48 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - In een deel van Loosdrecht geldt een noodverordening. Zo mogen mensen alleen in de buurt van het gemeentehuis komen wanneer ze "een aantoonbaar redelijk doel" hebben om daar te zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met 1046 kilometer file op de Nederlandse wegen werd het woensdag de drukste spits van dit jaar, meldde de ANWB. Er werd al gerekend op een extra drukke avondspits doordat veel mensen een paar vrije dagen hebben en op pad gaan in de dagen rond Hemelvaart.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Het is belangrijk dat een deel van de passagiers die op dezelfde vluchten zaten als een Nederlandse vrouw met het hantavirus in quarantaine gaat. Dat zei Gianfranco Spiteri van de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag tijdens een persbijeenkomst.
3 uur geleden