Meer dan 1500 mensen willen in geboortehuis Johan Cruijff wonen
AMSTERDAM (ANP) - Meer dan 1500 mensen hebben interesse in de woning in Amsterdam-Oost waar Johan Cruijff is opgegroeid. Volgens een woordvoerder van Ymere zijn er in totaal 1543 reacties binnengekomen op de sociale huurwoning van 62 vierkante meter in Betondorp. "Dat is ruim zeven keer meer dan gebruikelijk voor een huis als dit."
Inmiddels kunnen geïnteresseerden niet meer reageren op de hoekwoning aan de Akkerstraat 32, waar de Amsterdamse voetballegende vanaf zijn geboorte in 1947 tot 1959 woonde. "Nu worden er een aantal mensen uitgenodigd die de woning kunnen komen bezichtigen", aldus de woordvoerder.
WoningNet selecteert de kandidaten zoals gewoonlijk is bij het verdelen van schaarse woonruimte. "Of je toevallig een extreme voetbalfan bent, speelt dus geen rol", zo benadrukt de woordvoerder van Ymere. De volgende bewoners moeten er wel rekening mee houden dat er met regelmaat toeristen en bewonderaars van Cruijff bij het huis aan de Akkerstraat staan. Ook moeten de stickers op de ramen met uitspraken van de wereldberoemde voetballer blijven zitten.
Vanwege de belangstelling speelde vaker het idee om een museum te maken van de woning. "Dat plan wakkerde steeds weer aan als het pand vrij kwam. Uiteindelijk is dat niet doorgegaan." Volgens de woordvoerder is dat maar goed ook. "De wachtlijsten zijn enorm. Dit is een prima huis waar een gezin kan wonen, in een leuke buurt. En wie weet groeit er wel weer een goede voetballer op."
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - Ruim twee derde van de jongvolwassenen kwam, vaak op minderjarige leeftijd, in aanraking met gewelddadige pornografische beelden. Dat blijkt uit onderzoek van het Verwey-Jonker Instituut in opdracht van kinderrechtenorganisatie Defence for Children.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Bij het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Miami in de Verenigde Staten is een nieuw samenwerkingsprogramma gelanceerd: de Water as Leverage Academy.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid dringt aan op snelheid om het reinigen van reactoren veiliger te maken. Aanleiding hiervoor is een ongeval in een reactor van Zeeland Refinery in 2023. Een medewerker verongelukte toen hij in een zuurstofarme reactor katalysatormateriaal aan het verwijderen was.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man op dinsdagmiddag bij een winkelcentrum in Utrecht. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel en raakte zwaargewond. De aangehouden man wordt verdacht betrokken te zijn bij de brandstichting, aldus de politie.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Jaouad W. (46) voor zijn betrokkenheid bij vijf moorden, gepleegd tussen 2011 en 2014. Het OM vindt de verdenkingen tegen W. "te ernstig en schokkend" voor een tijdelijke celstraf. "Verdachte heeft zijn recht om deel te nemen aan onze samenleving met het plegen van deze feiten verspeeld."
12 uur geleden