Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer coronabesmettingen in vluchtelingenkamp op Lesbos

Meer coronabesmettingen in vluchtelingenkamp op Lesbos

ATHENE (ANP/DPA/RTR) - In het overbevolkte vluchtelingenkamp Moria op het Griekse eiland Lesbos zijn inmiddels 17 coronabesmettingen bevestigd. Gevreesd wordt dat het aantal verder oploopt.

Het eerste geval werd afgelopen woensdag gemeld. Het betrof een 40-jarige Somaliër die was teruggekeerd uit Athene omdat hij daar geen werk kon vinden. Inmiddels zijn er circa 16.000 testen uitgevoerd op het eiland, meldt de Griekse migratieminister Notis Mitarachi aan de omroep Alpha TV.

In Moria, dat sinds donderdag in quarantaine is, worden bijna 13.000 asielzoekers opgevangen, terwijl het is ontworpen voor minder dan 3000 personen. Veel migranten slapen noodgedwongen in tentjes in de omgeving van het kamp.

Meer kampen in quarantaine

Een corona-uitbraak in een vluchtelingenkamp op het naburige eiland Chios werd vorige maand onder controle gebracht nadat de vijf geïnfecteerde mensen waren geïsoleerd.

De Griekse autoriteiten meldden maandagavond dat nog eens drie kampen in quarantaine zijn geplaatst. Het gaat om het Eleonas-kamp in Athene, kamp Malakasa ten noorden van de hoofdstad en het kamp van Schisto bij de haven van Piraeus.

Meer uit Buitenland

Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.

39 minuten geleden
Nog drie Iraanse voetbalsters zien af van asielaanvraag Australië

CANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Nog eens drie van de Iraanse voetbalsters die in Australië asiel hadden aangevraagd, hebben besloten terug naar huis te keren. Dat berichtte de krant The Australian zaterdag.

3 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

12 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

13 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

13 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

15 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

16 uur geleden