Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer coronabesmettingen in vluchtelingenkamp op Lesbos

Meer coronabesmettingen in vluchtelingenkamp op Lesbos

ATHENE (ANP/DPA/RTR) - In het overbevolkte vluchtelingenkamp Moria op het Griekse eiland Lesbos zijn inmiddels 17 coronabesmettingen bevestigd. Gevreesd wordt dat het aantal verder oploopt.

Het eerste geval werd afgelopen woensdag gemeld. Het betrof een 40-jarige Somaliër die was teruggekeerd uit Athene omdat hij daar geen werk kon vinden. Inmiddels zijn er circa 16.000 testen uitgevoerd op het eiland, meldt de Griekse migratieminister Notis Mitarachi aan de omroep Alpha TV.

In Moria, dat sinds donderdag in quarantaine is, worden bijna 13.000 asielzoekers opgevangen, terwijl het is ontworpen voor minder dan 3000 personen. Veel migranten slapen noodgedwongen in tentjes in de omgeving van het kamp.

Meer kampen in quarantaine

Een corona-uitbraak in een vluchtelingenkamp op het naburige eiland Chios werd vorige maand onder controle gebracht nadat de vijf geïnfecteerde mensen waren geïsoleerd.

De Griekse autoriteiten meldden maandagavond dat nog eens drie kampen in quarantaine zijn geplaatst. Het gaat om het Eleonas-kamp in Athene, kamp Malakasa ten noorden van de hoofdstad en het kamp van Schisto bij de haven van Piraeus.

Meer uit Buitenland

Mexico biedt bemiddeling aan tussen Cuba en VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.

25 minuten geleden
Deense minister na Groenland-overleg: blijven in gesprek met VS

WASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.

28 minuten geleden
Noodtoestand voor Oekraïense energiesector na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.

29 minuten geleden
Denemarken steekt miljarden in extra defensie Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.

2 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie meldt 3428 doden door protesten in Iran

OSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.

2 uur geleden
VS kondigen tweede fase aan van bestandsakkoord Gazastrook

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".

2 uur geleden
Egypte meldt akkoord over leden interim-bestuur voor Gaza

CAÏRO (ANP/AFP) - Egypte meldt dat overeenstemming is bereikt over de leden van het vijftienkoppige Palestijnse technocratische comité dat de Gazastrook moet besturen. Dat moet dienen als overgangsautoriteit in het Palestijnse gebied, dat nu nog onder controle staat van Hamas.

3 uur geleden