Meer coronabesmettingen in India dan in Rusland
NEW DELHI (ANP/AFP) - Het aantal coronabesmettingen dat is vastgesteld in India is gestegen naar bijna 700.000. Dat betekent dat het aantal coronagevallen in het land nu hoger ligt dan in Rusland, waar bij ongeveer 681.000 mensen is vastgesteld dat ze het besmettelijke virus hebben opgelopen.
Het Indiase ministerie van Volksgezondheid meldt dat het aantal vastgestelde coronabesmettingen steeg naar 697.358, een toename van ongeveer 24.000. Alleen de Verenigde Staten en Brazilië hebben meer coronabesmettingen gemeld.
Het officiële dodental door de uitbraak in India staat op 19.963. Dat is veel lager dan in andere zwaar getroffen landen. De Indiase autoriteiten voerden in maart een strenge lockdown in, maar hebben die later weer versoepeld. Op sommige plaatsen zijn ook weer nieuwe beperkingen ingevoerd om verspreiding van het virus te voorkomen.
Wereldwijd is bij meer dan 11 miljoen mensen vastgesteld dat ze het virus hebben. Het daadwerkelijke aantal coronabesmettingen ligt vermoedelijk veel hoger, omdat niet alle besmette personen worden getest.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA (ANP/RTR/DPA) - Het Zwitserse Openbaar Ministerie heeft een strafrechtelijk onderzoek geopend naar de managers van de bar in Crans-Montana waar tijdens nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Ze worden verdacht van "dood door nalatigheid, lichamelijk letsel door nalatigheid en het veroorzaken van een brand door nalatigheid".
30 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland weerspreekt het bericht van Reuters dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez in Rusland is. Vier ingewijden hadden dat aan het persbureau gemeld.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vastgehouden op een schip dat op weg is naar New York. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zojuist gezegd in een telefoongesprek met nieuwszender Fox.
35 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Er worden plannen gemaakt om de Venezolaanse president Nicolás Maduro naar New York te brengen, meldden ingewijden aan nieuwszender CNN. Daar is Maduro aangeklaagd en zou hij terechtstaan.
52 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez is na de gevangenneming van president Nicolás Maduro uitgeweken naar Rusland. Dat melden vier ingewijden aan persbureau Reuters. Rodríguez was eerder nog te horen in een audiofragment op de Venezolaanse staatstelevisie, waarin ze de VS opriep om te bewijzen dat Maduro nog in leven is.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gezegd dat president Donald Trump de Venezolaanse leider Nicolás Maduro uitwegen heeft geboden. "De president bood meerdere uitwegen aan, maar hij was gedurende het hele proces zeer duidelijk: de drugshandel moet stoppen en de gestolen olie moet terug naar de Verenigde Staten." Maduro is volgens Vance "de nieuwste persoon die aan den lijve ondervindt dat president Trump meent wat hij zegt".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft inmiddels de leiders van het parlement en leden van belangrijke commissies ingelicht over de operatie in Venezuela, schrijft CNN. In de nacht van vrijdag op zaterdag werden aanvallen uitgevoerd en werd de Venezolaanse president Nicolás Maduro gevangengenomen, maar meerdere politici zeiden dat president Donald Trump daarvoor eerst toestemming had moeten vragen aan het Amerikaanse Congres.
1 uur geleden