Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Meer biodiversiteit beschermt bij tegen hoornaar’

‘Meer biodiversiteit beschermt bij tegen hoornaar’

YERSEKE - Een ding is duidelijk: de Aziatische hoornaar, overigens niet te verwarren met de Europese hoornaar die geen kwaad doet, komt telkens meer voor in Nederland. Maar wat is nu echt de beste oplossing tegen het dier? 

Het insect, dat vermoedelijk jaren geleden met een schip aankwam in Frankrijk en daarna naar het noorden trok, eet graag andere insecten als de honingbij. De hoornaar bijt de kop en pootjes van de bij af en voert de eiwitrijke romp aan de larven in het nest. Een groot gevaar voor de bijen dus, maar hoe voorkomen we dat de opmars van de Aziatische hoornaar grote problemen gaat veroorzaken? ‘’Net als Amerikaanse rivierkreeftjes en de Japanse oester lijkt de Aziatische hoornaar een plaag te worden. Er komt dus een moment dat ze nog maar lastig te bestrijden zijn’’, zegt bijengezondheidscoördinator van ‘BijdeSchelde’, Marcel Sevenstern. Hij volgde cursussen over bijengezondheid en biodiversiteit. ‘’Manieren om de bij te beschermen liggen juist meer in het beschermen van de bij dan het bestrijden van de hoornaar. Dit kan het beste door ons in te zetten om de biodiversiteit van onze natuur te verbeteren. De hoornaar eet namelijk niet alleen graag bijen, maar bijvoorbeeld ook libelles en zweefvliegen. Wanneer we de monocultuur bestrijden in plaats van de, dan inmiddels misschien wel niet meer te bestrijden hoornaar, zullen er meer insecten zijn en daarmee meer te eten voor de hoornaar. Zo zal de bij er minder onder lijden. Bovendien is een toename in biodiversiteit sowieso goed voor bijen.”

Meer uit Reimerswaal

Optreden bij Zonnebloem Goes-Kapelle

KAPELLE- De Zonnebloemafdeling Goes-Kapelle organiseert op zaterdag 22 november een optreden van het accordeonorkest Accordeola in het Heer Hendrikhuis aan de Te Werfstraat 18.

1 maand geleden
Toch Sinterklaas in Yerseke, alternatieve intocht verloopt rustig

YERSEKE - Ondanks het eerdere besluit om de officiële intocht van Sinterklaas af te gelasten, heeft Sinterklaas zaterdag toch voet aan wal gezet in Yerseke. De Sint kwam met zwart geschminkte Pieten, een onderwerp dat al langere tijd tot discussie leidt. Actievoerders waren niet aanwezig, waardoor de alternatieve intocht rustig verliep.

1 maand geleden
Zondag 16 november intocht Sint in Hansweert

HANSWEERT - Sinterklaas en zijn pieten staan te trappelen om voet aan wal te zetten in Hansweert. Ze hebben goed nieuws: de pakjesboot ligt op koers en Sint en zijn pieten hopen zondag 16 november rond 14.30 uur te arriveren in de buitenhaven bij de steiger van het fiets-voetveer. Muziekvereniging EMM/ Scheldegalm zal het gezelschap verwelkomen met de bekende sinterklaas-meezingers. 

1 maand geleden
Krabbendijke krijgt park en pumptrack

Krabbendijke - Het voormalig veilingterrein in Krabbendijke krijgt een nieuwe invulling. De gemeenteraad heeft duidelijke kaders vastgesteld voor de inrichting van het terrein, dat een groene ontmoetingsplek voor het dorp moet worden.

1 maand geleden
Yerseke maakt zich op voor sinterklaasprotest

YERSEKE - De gemeente Reimerswaal bereidt zich voor op een aangekondigde demonstratie tijdens de sinterklaasintocht in Yerseke, komende zaterdag 15 november.

1 maand geleden
Nova Melodica viert 55-jarig jubileum

KAPELLE/ BIEZELINGE - Nova Melodica uit Kapelle-Biezelinge bestaat 55 jaar! Reden om terug te kijken, dankbaar te zijn en feest te vieren! Het jongerenkoor en -combo, onder leiding van dirigent Marianne van Dijke, viert dit met een muzikaal optreden op zaterdag 15 november in Theater De Mythe in Goes. Met een gevarieerd programma vol krachtige gospelsongs wordt u meegenomen op een reis vol van hoop en verwachting. Juist in het donker laten hoop en vertrouwen ons uitzien naar de toekomst. De zon zal opnieuw opgaan, iedere dag weer. 

1 maand geleden
Dirk en Jeanette delen hun huis met honderden vogels

Waarde - Wie de garage bij Dirk en Jeanette Verburg inloopt, hoort het meteen: een vrolijk koor van getjilp, gefluit en gekwetter. Via een trapje naar boven kom je in een ruimte die letterlijk leeft. De hele bovenverdieping is één grote volière, gevuld met wel 130 kanaries en dwergpapegaaitjes.

1 maand geleden