Meer belastingaangiften al in maart binnen, meldt Belastingdienst
DEN HAAG (ANP) - Meer mensen hebben in maart belastingaangifte gedaan dan in maart vorig jaar, meldt de Belastingdienst. Afgelopen maand hebben bijna 6,6 miljoen mensen belastingaangifte gedaan, dat zijn volgens de Belastingdienst 244.000 meer aangiften dan vorig jaar.
Mensen kunnen sinds 1 maart belastingaangifte doen. Twee op de drie belastingaangiften die de Belastingdienst voor 1 mei verwacht te krijgen zijn inmiddels binnen. De overheidsdienst zegt "enorm tevreden" te zijn met hoe de aangifteperiode tot nu toe verloopt.
Ruim 735.000 Nederlanders hadden hun aangifte al op de eerste dag gedaan. Volgens de Belastingdienst was dit het hoogste aantal ooit op een dag. In totaal moeten vanaf maart ongeveer 7,3 miljoen particulieren en zo'n 1,9 miljoen ondernemers hun aangifte inkomstenbelasting over 2023 doen. Dat zijn er meer dan vorig jaar.
Particulieren en ondernemers kunnen tot 1 mei belastingaangifte doen. Mensen kunnen ook uitstel aanvragen, dan hebben ze tot 1 september de tijd om belastingaangifte te doen.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
5 minuten geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.
24 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.
1 uur geledenDEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.
4 uur geleden