
Meer bedrijven failliet in november
DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in november weer toegenomen, na een daling in oktober. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vorige maand negentien bedrijven meer failliet verklaard dan in oktober. Dat is een stijging van 6 procent. De trend van het aantal faillissementen is volgens het CBS al ruim twee jaar stijgend. In de eerste elf maanden van 2024 zijn ongeveer een derde meer bedrijven failliet verklaard dan in dezelfde periode een jaar eerder.
In november werden 322 bedrijven en instellingen, inclusief eenmanszaken, failliet verklaard. Van alle bedrijfstakken had de handel het grootste aantal faillissementen, namelijk 66. Dat is wel 15 procent minder dan in oktober. De handel behoort tot de bedrijfstakken met de meeste bedrijven. Relatief gezien werden de meeste faillissementen uitgesproken in de industrie. In de bouwnijverheid nam het aantal faillissementen toe. In de horeca en de sector vervoer en opslag was sprake van een daling.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Carlos Tavares, oud-topman van Stellantis, het moederbedrijf van automerken als Opel, Peugeot, Citroën, Alfa Romeo, Jeep en Fiat, vreest dat het autoconcern moet worden opgesplitst. De autogroep bestaat uit Franse, Italiaanse en Amerikaanse activiteiten. Tavares betwijfelt echter of deze constructie houdbaar is, gezien de druk van verschillende belanghebbenden in de thuismarkten.
54 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern TotalEnergies heeft consumenten misleid door het doen van bepaalde klimaatbeloften. Dat heeft de rechter in Frankrijk donderdag geoordeeld in een zaak die was aangespannen door milieuorganisaties.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/RTR) - China heeft toegezegd de komende vijf jaar te streven naar meer technologische zelfstandigheid. Daarmee wil het land de economie beschermen tegen buitenlandse invloeden, komt naar voren uit een officiële mededeling waarover staatsomroep CCTV en staatspersbureau Xinhua berichtten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Vliegtuigbouwer Airbus en defensiebedrijven Thales en Leonardo hebben overeenstemming bereikt over de vorming van een gezamenlijke satellietenonderneming. Die moet op het gebied van onder meer defensie een Europees alternatief worden voor Elon Musks SpaceX.
3 uur geledenPAPENDRECHT (ANP) - Een dochterbedrijf van Boskalis verkocht een schip dat via een Cypriotische onderneming in handen van Rusland kwam toen de banden tussen Rusland en het Westen nog goed waren. Hiermee reageert een woordvoerder van de baggeraar en maritiem dienstverlener op een onderzoek van onder meer Pointer en The Washington Post.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Unilever stopt met "vage en algemene" duurzaamheidsclaims op verpakkingen, na ingrijpen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Het gaat onder meer om claims zoals 'duurzaam geteelde pinda's', 'duurzaam verbouwde groente' of 'duurzame verpakking'. Die zijn volgens de toezichthouder onduidelijk voor consumenten.
4 uur geledenBUNNIK (ANP) - De autoverkoop in Nederland blijft dit jaar naar verwachting steken op het "historisch lage niveau" van 367.000 stuks, voorzien de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Voor volgend jaar lopen de verkopen naar verwachting verder terug tot 361.000 exemplaren.
4 uur geleden