
Meer aandacht dierenwelzijn bij supermarkten, aldus onderzoek
AMSTERDAM (ANP) - Supermarkten besteden op hun websites en in hun rapportages meer aandacht aan dierenwelzijn bij de producten die ze verkopen. Maar de verantwoordelijkheid voor het dierenwelzijn leggen ze bij de consument die de producten koopt, zegt Questionmark op basis van eigen onderzoek. De stichting probeert supermarkten aan te zetten om gezonder, duurzamer en diervriendelijker voedsel te verkopen.
Vooral bij eieren stellen supermarkten tegenwoordig minimale eisen als het gaat om dierenwelzijn. Alle supers hebben eerder ook toegezegd vanaf 2023 geen plofkippen meer te verkopen. Maar met aanbiedingen voor diervriendelijker zuivel of vlees is het minder goed gesteld, vindt de stichting. Nauwelijks de helft van de onderzochte supermarkten publiceert gegevens over het percentage producten dat ze verkopen met een dierenwelzijnskeurmerk.
Het onderzoek is uitgevoerd onder zes supermarkten: Albert Heijn, Aldi, Coop, Dirk, Ekoplaza, Jumbo, Lidl en Plus. De onderzoekers noemen Ekoplaza een duidelijke voorloper. Lidl volgt als tweede. Albert Heijn en Jumbo behoren tot de middenmoot. Plus, Dirk, Coop en Aldi staan onderaan.
Albert Heijn en Jumbo namen de afgelopen tijd iets meer actie om dierenwelzijn te verbeteren, maar dat kan volgens Questionmark een momentopname zijn. Lidl wist zich vooral al te onderscheiden met kleine acties op het gebied van dierenwelzijn, zoals het nadrukkelijk benoemen dat de winkelketen vleesconsumptie wil verminderen. In de eindscores zat er overigens weinig verschil tussen de middenmoot en achterblijvers.
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - Poppodium 013 in Tilburg heeft het optreden dat de Britse rap-punkgroep Bob Vylan daar dinsdag zou geven, geannuleerd. De popzaal doet dat na uitspraken die de groep zaterdag tijdens een show in Paradiso in Amsterdam deed. Volgens onder meer De Telegraaf riep de band onder meer "Fuck de fascisten, fuck de zionisten. Ga ze vinden op straat."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakgenoten van Gerard Cox staan op sociale media stil bij het overlijden van de zanger, acteur en cabaretier. Cox overleed zaterdag op 85-jarige leeftijd aan de gevolgen van slokdarmkanker.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bij omroep KRO-NCRV zal Gerard Cox herinnerd worden om zijn "vakmanschap, humor en warmte". Dat laat een woordvoerder van de omroep weten naar aanleiding van het overlijden van de acteur. Cox speelde tussen 1994 en 2009 zestien seizoenen de hoofdrol in de comedyserie Toen was geluk heel gewoon. De serie werd uitgezonden bij de KRO.
5 uur geledenBEVERWIJK/HAARLEM (ANP) - In Beverwijk en in Haarlem zijn rondom de onrust van rivaliserende groepen twee jongeren aangehouden voor "overtreding van de wet wapens en munitie", meldt de politie zondag. Een woordvoerder wil wegens het onderzoek niet toelichten wat ze precies bij zich hadden.
7 uur geledenMIJNSHEERENLAND (ANP) - Gerard Cox is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management laten weten aan het ANP. De zanger is zaterdagochtend overleden in zijn huis in het Zuid-Hollandse dorp Mijnsheerenland.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Kinderboekenweekgeschenk geeft dit jaar eenmalig toegang tot een aantal Nederlandse pretparken. Van 4 oktober tot en met 2 november mag een kind tot en met 12 jaar op vertoon van het boek, mits begeleid door een betalende volwassene, gratis naar binnen bij Avonturenpark Hellendoorn of Familiepark Drievliet, meldt boekenkoepel CPNB. Het Kinderboekenweekgeschenk 2025 is Lexie van auteur Kevin Hassing.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rapgroep Bob Vylan heeft tijdens hun optreden in Paradiso zaterdag de leus "Dood aan de IDF" herhaald. De IDF is het Israƫlische leger, dat grootschalige aanvallen uitvoert op de Gazastrook. Op filmpjes op sociale media is te zien dat zanger Bobby Vylan aan het publiek vraagt wat ze willen horen. Vervolgens roept hij "Dood, dood aan de IDF" onder luid gejuich van het publiek. Op het podium is daarnaast een Palestijnse vlag te zien.
20 uur geleden