Medische bron: kankerpatiënten uit Gaza naar Egypte gebracht
CAÏRO (ANP/AFP) - Een groep van 21 kankerpatiënten is donderdag vanuit de Gazastrook naar Egypte gebracht, zegt een medische bron in Egypte tegen persbureau AFP. Ze zouden via de grensovergang Kerem Shalom, tussen Gaza en Israël, zijn geëvacueerd.
De bron zegt dat de patiënten naar de Verenigde Arabische Emiraten gaan voor behandeling. Het lijkt te gaan om de eerste evacuatie vanuit de Gazastrook sinds de grenspost Rafah tussen Gaza en Egypte is gesloten. Dit was de belangrijkste grensovergang voor de humanitaire hulpverlening aan inwoners van het dichtbevolkte kustgebied.
Israëlische militairen namen de grenspost Rafah begin mei in. Sindsdien worden via Rafah geen goederen meer geleverd aan het Palestijnse gebied. Ook is het beperkte personenverkeer tussen Egypte en Gaza gestopt. Onderhandelingen over het heropenen van de overgang hebben tot dusver niets opgeleverd.
Meer uit Buitenland
PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Door bendegeweld zijn afgelopen weekend zeker zeventig doden gevallen in Haïti, bevestigt een VN-functionaris. De aanvallen vonden plaats op verschillende plaatsen in de regio Petite-Rivière-de-l'Artibonite in de nacht van zaterdag op zondag.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de bouw van een balzaal in het Witte Huis tijdelijk stilgelegd. Het is het prestigeproject van 400 miljoen dollar van de Amerikaanse president Donald Trump. Een non-profitorganisatie heeft een rechtszaak aangespannen tegen de bouw. Zolang deze loopt, wordt het project tijdelijk stilgelegd.
20 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenchef Volker Türk roept Israël op om de nieuwe doodstrafwet in te trekken. Hij noemt de wet in strijd met de internationale mensenrechten en de toepassing ervan een oorlogsmisdaad.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een "noodzakelijke wil" om de oorlog met Israël en de Verenigde Staten te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen. Dat heeft de Iraanse president Masoud Pezeshkian gezegd in een telefoongesprek met de voorzitter van EU-leiders António Costa.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk is "verbaasd" over de kritiek van Donald Trump. De Amerikaanse president schreef eerder boos op Truth Social dat Frankrijk weigerde Amerikaanse vliegtuigen met militaire voorraden door het Franse luchtruim te laten vliegen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt Amerikaanse techbedrijven als Apple, Google en Meta aan te zullen vallen als er meer Iraanse leiders worden gedood. De krijgsmacht beweert dat de techbedrijven "de belangrijkste rol spelen bij het bedenken en volgen van doelwitten voor moordaanslagen".
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is teruggekomen op uitspraken die hij een dag eerder deed over Syrische vluchtelingen in zijn land. Op een persconferentie met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zei hij te verwachten dat in de komende drie jaar 80 procent van de vluchtelingen zal terugkeren naar Syrië, maar nuanceert die uitspraak nu.
3 uur geleden