Medisch technologiebedrijf Philips geeft kijkje in de boeken
AMSTERDAM (ANP) - Philips komt maandag met de cijfers over het tweede kwartaal van het jaar. De resultaten worden sowieso gedrukt door een wereldwijde terugroepactie van slaap- en ademhalingsapparatuur van het medisch technologiebedrijf. Desondanks rekenen analisten er in doorsnee op dat Philips een winst heeft geboekt.
In juni maakte het bedrijf bekend dat het nog eens 250 miljoen euro opzij heeft gezet vanwege de terugroepactie van slaap- en ademhalingsapparatuur. Bepaalde onderdelen van de beademingsapparatuur zouden een gezondheidsrisico kunnen vormen. In het eerste kwartaal werd daar al een zelfde bedrag voor gereserveerd. Onder de streep boekte Philips toen een nettowinst van 40 miljoen euro.
Analisten verwachten dat de groei van de omzet van de afdeling Personal Health flink doorzet, met 27 procent. In het vorige kwartaal was het herstel van de coronacrisis in die tak al zichtbaar met een omzetgroei van 17 procent. Vooral de producten voor persoonlijke verzorging zoals scheerapparaten deden het goed. Ook zullen kenners bij het kwartaalbericht erg geïnteresseerd zijn in opmerkingen van Philips over de leveringsketen. Veel bedrijven kampen de laatste tijd met bevoorradingsproblemen door verstoringen in de internationale scheepvaart.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten versoepelen "selectief" de oliesancties om de wereldwijde verkoop mogelijk te maken. Dit meldt het Amerikaanse ministerie van Energie woensdag. Het is niet duidelijk om welke sancties het precies gaat.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Importeurs van kunstmeststoffen ammoniak en ureum krijgen van Brussel een tijdelijke uitzondering op het betalen van importtarieven en een CO2-belasting. Dat zei handelschef Maroš Šefčovič na overleg met EU-landbouwministers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic hervat de bezorgingen van bestelde boodschappen donderdagochtend. Woensdag schrapte Picnic alle bezorgingen, omdat het vanwege het winterse weer onverantwoord was om de weg op te gaan.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de verkoop van tickets tijdelijk stopgezet. Daarmee wil de luchtvaartmaatschappij ervoor zorgen dat zoveel mogelijk stoelen in vliegtuigen beschikbaar zijn om op Schiphol gestrande reizigers naar hun bestemming te brengen. Daarvoor zet KLM ook grotere toestellen in.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is woensdag flink lager gesloten. Daarmee is de graadmeter verder verwijderd van de grens van 1000 punten, nadat de AEX dinsdag nog een nieuw record had bereikt. Vooral de koers van postkluisjesbedrijf InPost (min 5,9 procent) drukte op de stemming.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - De regering van China heeft een aantal technologiebedrijven in het land verzocht bestellingen van H200-chips bij het Amerikaanse Nvidia stop te zetten. Dat meldt het nieuwsmedium voor de techsector The Information op basis van ingewijden. Beijing wil de bedrijven mogelijk verplichten Chinese chips voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie te kopen.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Vrijwilligers van het Nederlandse Rode Kruis gaan woensdagavond opnieuw naar Schiphol om hulp te bieden aan gestrande reizigers. Volgens een woordvoerster zijn er net als afgelopen nacht weer vier hulpverleners paraat op de luchthaven.
3 uur geleden