Mediaplatform X sluit bedrijfsactiviteiten in Brazilië
São Paulo (ANP/RTR) - Mediaplatform X heeft zaterdag bekendgemaakt zijn bedrijfsactiviteiten in Brazilië met onmiddellijke ingang te beëindigen. Reden is de "censuurmaatregel" van de Braziliaanse rechter Alexandre de Moraes.
X meent dat Moraes heimelijk heeft gedreigd een van zijn vertegenwoordigers in het Zuid-Amerikaanse land te arresteren, als die de verordening bepaalde content te verwijderen van het platform negeert. Het Braziliaanse hooggerechtshof, waar Moraes werkzaam is, heeft nog geen commentaar gegeven.
De dienstverlening van X op internet blijft gewoon beschikbaar voor de Braziliaanse bevolking, liet het platform van de Amerikaanse miljardair Elon Musk weten.
Verwijderen
Eerder dit jaar droeg Moraes X op bepaalde accounts op de site te verwijderen. Dat gebeurde na een gerechtelijk onderzoek naar zogenoemde "digitale milities", die werden beschuldigd van de verspreiding van nepnieuws en haatberichten tijdens de regering van de rechtse president Jair Bolsonaro.
Musk vond de maatregel in strijd met de vrijheid van meningsuiting en "ongrondwettelijk". Dat herhaalde hij zaterdag nog eens in een tweet. "Geen twijfel mogelijk, Moraes moet opstappen. Justitie die herhaaldelijk en flagrant de wet schendt, is helemaal geen justitie", aldus de eigenaar van X.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Het luchtafweersysteem werd ingeschakeld en inwoners werd geadviseerd schuilkelders op te zoeken.
16 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.
18 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.
2 uur geledenWASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.
2 uur geledenMONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".
6 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de EU-sancties voor gewelddadige kolonisten afgedaan als het "moreel bankroet" van de Europese Unie. In een verklaring van zijn kantoor op X staat dat de Europeanen op deze manier de kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gelijkstellen aan Hamas.
7 uur geleden