Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mediadirecteur NTR vertrekt eerder na onderzoek over werkcultuur

Mediadirecteur NTR vertrekt eerder na onderzoek over werkcultuur

HILVERSUM (ANP) - Mediadirecteur Willemijn Francissen vertrekt per 1 februari aanstaande, eerder dan gepland, bij de NTR. Dat heeft de omroep donderdag bekendgemaakt. Zij was al enige tijd tijdelijk teruggetreden om ruimte te maken voor een lopend extern onderzoek naar de werkcultuur bij de NTR.

Het was eerder de bedoeling dat Francissen op korte termijn weer aan de slag zou gaan en per 1 september 2025 afscheid zou nemen. "De voortdurende onduidelijkheid over het onderzoek en de mogelijke terugkeer van de mediadirecteur staan het terugbrengen van het vertrouwen en de stabiliteit bij de NTR in de weg", zegt Koos van der Steenhoven, de voorzitter van de raad van toezicht van de NTR. "Daarom is het goed dat Willemijn Francissen eerder opstapt en hierover nu duidelijkheid is voor de organisatie."

De NTR zegt Francissen dankbaar te zijn voor haar inspanningen en behaalde resultaten. "Ik ben in juli tijdelijk teruggetreden om het externe onderzoek ruim baan te geven", zegt ze in een toelichting. "De oplevering van dat onderzoek is meermaals uitgesteld en laat zo lang op zich wachten dat de periode tot september te kort wordt om nog effectief invulling te kunnen geven aan mijn functie als mediadirecteur. Ik gun mijn collega's duidelijkheid zodat de organisatie verder kan. En dat geldt voor mij ook, ik wil mijn blik weer op de toekomst richten, ook al is die helaas niet bij de NTR."

Ongewenst gedrag

In eerste instantie zou Francissen aanblijven tot 1 september 2025. In november 2024 stapte de gehele toenmalige raad van toezicht van de NTR op. Minister Eppo Bruins van OCW heeft Van der Steenhoven vervolgens benoemd tot nieuwe toezichthouder met als opdracht om het vertrouwen en de stabiliteit bij de NTR te herstellen. In zijn rol als voorzitter van die raad van toezicht heeft hij met Francissen afgesproken dat ze eerder, per 1 februari 2025, vertrekt bij de NTR.

Het onderzoek van de NTR naar de werkcultuur volgde op het rapport van de commissie-Van Rijn, waaruit bleek dat driekwart van de medewerkers binnen de Publieke Omroep ongewenst gedrag heeft ervaren. De NTR moest het onderzoek, uitgevoerd door kenniscentrum CAOP, echter stopzetten omdat de digitale vragenlijsten niet in orde waren. Inmiddels is een ander onderzoeksbureau aangesteld.

Meer uit Binnenland

Politie houdt verdachte van steekpartij aan en lost schot

SPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.

3 uur geleden
Zo'n 2000 demonstranten op Malieveld tegen het Iraanse regime

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.

5 uur geleden
ProRail plaatst dit jaar ruim 280 slimme camera's langs het spoor

UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.

12 uur geleden
Nederland verantwoordt zich volgende week over VN-vrouwenverdrag

GENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.

14 uur geleden
Oud hoofdkantoor Aegon wordt hoofdkwartier cyberveiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.

20 uur geleden
Gemeenten Noord-Veluwe vrezen impact Lelystad Airport op natuur

HATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.

20 uur geleden
VNG vindt coalitieakkoord verantwoord en vooruitstrevend

UTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.

1 dag geleden