Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mediadirecteur NTR vertrekt eerder na onderzoek over werkcultuur

Mediadirecteur NTR vertrekt eerder na onderzoek over werkcultuur

HILVERSUM (ANP) - Mediadirecteur Willemijn Francissen vertrekt per 1 februari aanstaande, eerder dan gepland, bij de NTR. Dat heeft de omroep donderdag bekendgemaakt. Zij was al enige tijd tijdelijk teruggetreden om ruimte te maken voor een lopend extern onderzoek naar de werkcultuur bij de NTR.

Het was eerder de bedoeling dat Francissen op korte termijn weer aan de slag zou gaan en per 1 september 2025 afscheid zou nemen. "De voortdurende onduidelijkheid over het onderzoek en de mogelijke terugkeer van de mediadirecteur staan het terugbrengen van het vertrouwen en de stabiliteit bij de NTR in de weg", zegt Koos van der Steenhoven, de voorzitter van de raad van toezicht van de NTR. "Daarom is het goed dat Willemijn Francissen eerder opstapt en hierover nu duidelijkheid is voor de organisatie."

De NTR zegt Francissen dankbaar te zijn voor haar inspanningen en behaalde resultaten. "Ik ben in juli tijdelijk teruggetreden om het externe onderzoek ruim baan te geven", zegt ze in een toelichting. "De oplevering van dat onderzoek is meermaals uitgesteld en laat zo lang op zich wachten dat de periode tot september te kort wordt om nog effectief invulling te kunnen geven aan mijn functie als mediadirecteur. Ik gun mijn collega's duidelijkheid zodat de organisatie verder kan. En dat geldt voor mij ook, ik wil mijn blik weer op de toekomst richten, ook al is die helaas niet bij de NTR."

Ongewenst gedrag

In eerste instantie zou Francissen aanblijven tot 1 september 2025. In november 2024 stapte de gehele toenmalige raad van toezicht van de NTR op. Minister Eppo Bruins van OCW heeft Van der Steenhoven vervolgens benoemd tot nieuwe toezichthouder met als opdracht om het vertrouwen en de stabiliteit bij de NTR te herstellen. In zijn rol als voorzitter van die raad van toezicht heeft hij met Francissen afgesproken dat ze eerder, per 1 februari 2025, vertrekt bij de NTR.

Het onderzoek van de NTR naar de werkcultuur volgde op het rapport van de commissie-Van Rijn, waaruit bleek dat driekwart van de medewerkers binnen de Publieke Omroep ongewenst gedrag heeft ervaren. De NTR moest het onderzoek, uitgevoerd door kenniscentrum CAOP, echter stopzetten omdat de digitale vragenlijsten niet in orde waren. Inmiddels is een ander onderzoeksbureau aangesteld.

Meer uit Binnenland

Vier mensen naar ziekenhuis na woningbrand in Hellevoetsluis

HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

1 uur geleden
Onderwijsraad: toetsen op scholen moeten meer gaan over leren

DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.

4 uur geleden
Burgemeester Groningen wil asielopvang op locaties van het Rijk

HILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.

4 uur geleden
Warffum vangt vanaf donderdag 4 nachten asielzoekers Ter Apel op

WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.

11 uur geleden
Leiden verlengt noodopvang voor asielzoekers met enkele maanden

LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.

11 uur geleden
Inspectie onderzoekt jeugdhulp na kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.

11 uur geleden
Groningen: nog 1 nacht opvang voor Ter Apel, erna andere gemeente

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.

12 uur geleden