Media VS: uitslag Iowa is monsterzege voor Trump
WASHINGTON (ANP) - De uitkomst van de voorverkiezingen in de Amerikaanse staat Iowa kan worden gezien als een monsterzege voor oud-president Donald Trump. Dat concluderen Amerikaanse media op basis van de voorlopige uitslagen. Trump zou bovendien kunnen profiteren van het feit dat zijn rivaal Vivek Ramaswamy na een teleurstellende uitslag besloot zijn campagne stil te leggen. Die heeft al steun uitgesproken voor de oud-president.
Trump kreeg in Iowa bij de eerste Republikeinse voorverkiezingen zo'n 51 procent van de stemmen. De krant The Washington Post schrijft dat het goed nieuws is voor de oud-president dat er geen duidelijke tegenkandidaat naar voren is getreden. Gouverneur Ron DeSantis kwam met afstand binnen op de tweede plaats, nipt gevolgd door voormalig topdiplomaat en ex-gouverneur Nikki Haley. Het wordt voor Haley nu lastiger om zich als het echte alternatief voor Trump te presenteren, schrijft de krant.
De krant The New York Times omschrijft de tweede plaats van DeSantis als een "pyrrusoverwinning" voor de gouverneur, een overwinning waar zo'n hoge prijs voor is betaald dat het eigenlijk een nederlaag is. Hij had energiek campagne gevoerd in Iowa en kreeg de steun van conservatieve prominenten. Het is volgens de krant nog maar de vraag hoelang DeSantis het zich financieel nog kan permitteren om verder te gaan. Hij heeft ook bij aankomende voorverkiezingen in staten als New Hampshire en Nevada geen uitzicht op een overwinning.
Politico schrijft dat de overwinning van Trump zo overweldigend is, dat het voor rivalen lastig zal zijn om nog een inhaalslag te maken. De politieke nieuwssite stelt dat de echte test voor Haley bij de aankomende voorverkiezingen in New Hampshire komt. Waarnemers hadden een overwinning in Iowa bij haar toch al niet voor mogelijk gehouden, luidt het oordeel. In New Hampshire is de voormalige Amerikaanse VN-ambassadeur wel bezig aan een opmars in de peilingen, al staat Trump ook daar bovenaan.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.
10 uur geledenBOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
12 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.
12 uur geleden