Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media VS: uitslag Iowa is monsterzege voor Trump

Media VS: uitslag Iowa is monsterzege voor Trump

WASHINGTON (ANP) - De uitkomst van de voorverkiezingen in de Amerikaanse staat Iowa kan worden gezien als een monsterzege voor oud-president Donald Trump. Dat concluderen Amerikaanse media op basis van de voorlopige uitslagen. Trump zou bovendien kunnen profiteren van het feit dat zijn rivaal Vivek Ramaswamy na een teleurstellende uitslag besloot zijn campagne stil te leggen. Die heeft al steun uitgesproken voor de oud-president.

Trump kreeg in Iowa bij de eerste Republikeinse voorverkiezingen zo'n 51 procent van de stemmen. De krant The Washington Post schrijft dat het goed nieuws is voor de oud-president dat er geen duidelijke tegenkandidaat naar voren is getreden. Gouverneur Ron DeSantis kwam met afstand binnen op de tweede plaats, nipt gevolgd door voormalig topdiplomaat en ex-gouverneur Nikki Haley. Het wordt voor Haley nu lastiger om zich als het echte alternatief voor Trump te presenteren, schrijft de krant.

De krant The New York Times omschrijft de tweede plaats van DeSantis als een "pyrrusoverwinning" voor de gouverneur, een overwinning waar zo'n hoge prijs voor is betaald dat het eigenlijk een nederlaag is. Hij had energiek campagne gevoerd in Iowa en kreeg de steun van conservatieve prominenten. Het is volgens de krant nog maar de vraag hoelang DeSantis het zich financieel nog kan permitteren om verder te gaan. Hij heeft ook bij aankomende voorverkiezingen in staten als New Hampshire en Nevada geen uitzicht op een overwinning.

Politico schrijft dat de overwinning van Trump zo overweldigend is, dat het voor rivalen lastig zal zijn om nog een inhaalslag te maken. De politieke nieuwssite stelt dat de echte test voor Haley bij de aankomende voorverkiezingen in New Hampshire komt. Waarnemers hadden een overwinning in Iowa bij haar toch al niet voor mogelijk gehouden, luidt het oordeel. In New Hampshire is de voormalige Amerikaanse VN-ambassadeur wel bezig aan een opmars in de peilingen, al staat Trump ook daar bovenaan.

Meer uit Buitenland

Meerdere landen in Midden-Oosten melden aanvallen

TEHERAN/DUBAI/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - In verschillende landen in het Midden-Oosten worden in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen gemeld. Zo zijn er in delen van de Iraanse hoofdstad Teheran stroomstoringen na een reeks explosies, meldt het Iraanse persagentschap Fars.

2 uur geleden
Gestrande bultrug voor Duitse kust naar open zee gezwommen

SCHWERIN (ANP/DPA) - De gestrande bultrug die al dagen bekijks trekt langs de Duitse kust, is maandagavond naar open zee gezwommen. De waterpolitie meldt dat het dier in eerste instantie de verkeerde kant op zwom, richting de haven, maar later alsnog richting de Oostzee vertrok.

4 uur geleden
WSJ: Trump wil einde oorlog, ook zonder opening Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil graag dat de oorlog met Iran eindigt, melden bronnen aan The Wall Street Journal. Hij zou daarom welwillend zijn om de Amerikaanse militaire vijandelijkheden te stoppen, zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend, schrijft de krant. Trump zou dit scenario "in de afgelopen dagen" met zijn adviseurs hebben besproken, maar er nog geen definitieve beslissing over hebben genomen.

5 uur geleden
Céline Dion kondigt concertreeks in Parijs aan

PARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.

11 uur geleden
Parlement Israël keurt omstreden wet over doodstraf goed

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.

12 uur geleden
Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) overleden

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.

12 uur geleden
Mexicaanse immigrant overleden in ICE-detentiecentrum VS

ADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.

14 uur geleden