Media Ukkie Dagen bij de ZB
VLISSINGEN/MIDDELBURG - Tijdens de Media Ukkie Dagen, van 25 maart tot en met 1 april 2022, wordt door ZB Bibliotheek van Zeeland aandacht gevraagd voor mediawijsheid in de opvoeding van kinderen van 0 tot 6 jaar. Met het thema ‘Swipe,stap, sprong’ geeft de bibliotheek antwoord op de vele vragen die leven bij iedereen die met jonge kinderen te maken heeft.
Tablets, smartphones en tv’s hebben een grote aantrekkingskracht op de allerkleinsten. Binnen een klik bevinden ze zich in een andere wereld. Kinderen beleven hier veel plezier aan en het geeft ouders af en toe een moment voor zichzelf. Maar dreumesen, peuters en kleuters zijn nog te klein om hier wijs mee om te gaan en begeleiding van ouders en verzorgers is nodig.
Mediawijsheid
Tijdens de Media Ukkie Dagen van 25 maart t/m 1 april 2022 wordt aandacht gevraagd voor mediawijsheid in de opvoeding van kinderen van 0 t/m 6 jaar. Met het thema swipe, stap, sprong geven we antwoord op vragen, zoals: kun je een kind alleen met een tablet, tv, smartphone of boekje laten spelen of is samen beter? Hoe begeleid je een kind stap voor stap in de ‘digitale wereld’? Hoe zet je media in, zodat een kind er ook iets van leert en sprongen maakt? En hoe maak je keuzes die aansluiten op de ontwikkeling van het kind?
Activiteiten
Bij ZB in Middelburg en Vlissingen worden diverse activiteiten georganiseerd in het kader van de Media Ukkie Dagen. Van een voorstelling in het CCXL Theater tot een gratis webinar voor ouders op 28 maart. Een overzicht is te vinden op de website van ZB.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Cinema Middelburg presenteert een speciaal gratis programma tijdens de N8vdN8 zaterdagavond 25 oktober.
16 uur geledenMIDDELBURG - De brandweer is donderdag uitgerukt naar de Poppenroedestraat in Middelburg voor een melding van stormschade. Er bleek een grote tak los te hangen. De brandweerlieden hebben de tak weggehaald.
17 uur geledenMIDDELBURG - Vanwege de verwachte storm, met windstoten tot 115 kilometer per uur in het zuidwesten van Nederland, rijden er donderdag vanaf 15.00 uur minder treinen in Zeeland. Dat meldt de NS.
19 uur geledenVEERE - Vrijdagavond is het 'Halloween Trick Or Treat!' in Veere. Dit feest is voor alle kinderen in Veere en Zanddijk.
19 uur geledenMIDDELBURG/DOMBURG - In Zeeland is ruimte voor maximaal twee aanlandingen van windparken op zee. Of maximaal één als er twee nieuwe kerncentrales komen. Dit staat in het advies van de regio aan het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG). 'Aanlandingen bij Nieuwvliet-Bad zorgen voor het kortste ondergrondse landtracé en is daarmee het meest wenselijk. Aanlandingen via de Westerschelde zijn niet haalbaar.'
22 uur geledenMIDDELBURG - In de pizzeria in Winkelcentrum Dauwendaele in Middelburg heeft donderdagmorgen vroeg brand gewoed. De brandweer heeft het vuur geblust. Het winkelcentrum kan gewoon opengaan, laat de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) weten.
23 uur geledenZeeuwen moeten vanaf donderdagavond rekening houden met harde wind. Het KNMI geeft code geel af vanwege storm Benjamin die over het land trekt. De wind kan schade veroorzaken en zorgt mogelijk voor hinder op de weg.
1 dag geleden