Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: Macron wint bij Fransen in buitenland, Le Pen overzee

Media: Macron wint bij Fransen in buitenland, Le Pen overzee

PARIJS (ANP/BELGA/RTR) - De Franse presidentskandidate Marine Le Pen behaalt volgens resultaten die zijn vrijgegeven door Belgische media zondag de meeste stemmen in de overzeese gebieden. De huidige president Emmanuel Macron wint onder Fransen in het buitenland. Franse media mogen geen resultaten bekendmaken totdat de laatste stembussen om 20.00 uur sluiten.

In Guadeloupe kreeg de partij van Le Pen, Rassemblement National, 69,60 procent van de stemmen, tegenover 30,40 procent voor Macron. De opkomst op het Caribische eiland was 47,18 procent. Op Martinique stemde 60,87 procent op Le Pen en 39,13 procent op Macron. 45,45 van de kiesgerechtigden bracht een stem uit. Ook in Frans Guyana (60,70 procent), Saint-Martin en Saint-Barthélémy (55,52 procent) en in Saint-Pierre-et-Miquelon (50,69 procent) versloeg Le Pen haar tegenstander. In Frans-Polynesië kwam Macron wel als winnaar uit de bus met 51,81 procent van de stemmen.

Fransen in het buitenland stemden wel overwegend op de huidige president. In de Verenigde Staten (zonder Chicago en New Orleans) kreeg hij 92 procent van de stemmen en in Canada (zonder Vancouver) 86 procent. In Argentinië (89 procent), Brazilië (86 procent) en Chili (87 procent) was Macron eveneens het populairst.

Inwoners van de Franse overzeese departementen konden zaterdag al een keuze maken. In de eerste ronde werd in de overzeese gebieden overwegend op de linkse Jean-Luc Mélenchon gestemd. De tweede ronde gaat zondag net als in 2017 enkel tussen Macron en Le Pen. Om 17.00 uur was de opkomst 63,23 procent, ruim 2 procent lager dan vijf jaar geleden. De laatste stemlokalen sluiten om 20.00 uur, waarna de eerste exitpolls volgen. De eerste uitslagen worden in de loop van de avond verwacht.

Meer uit Buitenland

Overheid VS gedeeltelijk gesloten na uitblijven stemming in Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.

58 minuten geleden
VS: we tolereren geen onveilige acties Iran in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.

3 uur geleden
Ministerie VS keurt wapenverkopen aan Israël en Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).

4 uur geleden
Meer dan 200 doden bij instorten mijn in Congo

KINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.

4 uur geleden
NYT: ICE-agenten mogen voortaan arresteren zonder arrestatiebevel

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.

5 uur geleden
Senaat VS neemt begrotingspakket aan, toch grote kans op shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.

6 uur geleden
Journalist Don Lemon weer vrij na arrestatie om anti-ICE-protest

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

6 uur geleden