Media: Justitie VS klaagt Ticketmaster-moederbedrijf aan
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie en een groep Amerikaanse staten gaan Live Nation Entertainment donderdag aanklagen, melden Amerikaanse media op basis van ingewijden. Dochterbedrijf Ticketmaster zou een te machtige positie hebben bij de verkoop van concertkaartjes.
Live Nation nam Ticketmaster in 2010 over. Toezichthouders stemden in op voorwaarde dat Ticketmaster genoeg zou doen om gezonde concurrentie op de markt voor kaartverkopers te behouden. Die belofte is meermaals geschonden en in 2019 volgden in een aangepaste schikking extra eisen om de markt voor kaartjesverkoop open te houden voor concurrenten.
De verwachte aanklacht volgt op jarenlang onderzoek van het ministerie van Justitie naar het bedrijf. Vorige maand deed zakenkrant The Wall Street Journal al melding dat er een aanklacht aan zat te komen.
Crash
Bij het geschil zal worden gezocht naar oplossingen voor het vermeende machtsmisbruik, waaronder volgens persbureau Bloomberg mogelijk het opbreken van Live Nation.
In november 2022 kwam Ticketmaster in de VS onder vuur te liggen, omdat de vroege kaartverkoop rond de extreem populaire Eras Tour van Taylor Swift helemaal mis ging. De website van Ticketmaster crashte, wat direct tot vragen leidde in de Amerikaanse politiek.
Exclusieve contracten
In Nederland is de invloed van Ticketmaster en Live Nation ook groot. MOJO, een grote Nederlandse organisator van concerten en festivals, is ook een dochterbedrijf van het Amerikaanse concern. Kaarten voor MOJO worden alleen via Ticketmaster verkocht.
In de VS hebben artiesten geklaagd dat Live Nation concertpromotor, evenementenlocatie en ticketbedrijf ineen in. De exclusieve contracten die het bedrijf heeft met vele grote locaties in de VS waar bekende artiesten optreden, zouden ervoor zorgen dat artiesten en fans weinig keuze hebben als het gaat om het kopen en verkopen van tickets.
Meer uit Financieel
MAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.
21 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen hebben maandag moeite met inloggen op DigiD. Via de website allestoringen.nl is het aantal meldingen over DigiD sinds ongeveer 11.00 uur opgelopen tot ruim 3500. Een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD, bevestigt dat er een storing is.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Het aantal automobilisten dat wegrijdt na het tanken zonder te betalen is opnieuw toegenomen. In april gebeurde dit bijna de helft vaker dan een jaar eerder, meldt SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat. Sinds de oorlog in het Midden-Oosten eind februari begon, zijn de prijzen aan de pomp in Nederland gestegen tot nieuwe recordhoogtes.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP geven het kabinet nog twee weken om de bezuinigingen in de sociale zekerheid van tafel te halen. "Mocht het kabinet ons niet tegemoetkomen, dan volgen vanaf 30 mei collectieve acties. Stakingen en werkonderbrekingen worden niet uitgesloten. Dit zal grote delen van Nederland raken", zeggen de voorzitters van de bonden in een gezamenlijke verklaring.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het lijkt er volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) niet op dat tankstations meer winst maken door de hogere brandstofprijzen vanwege de Iranoorlog. De toezichthouder ziet geen aanwijzingen dat hun winstmarges zijn gestegen.
4 uur geledenJIAXING (ANP) - Wingtech, het Chinese moederbedrijf van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia, wil een arbitrageprocedure tegen Nederland beginnen. Het bedrijf zint op compensatie omdat Nederlands ingrijpen voor ruim 8 miljard dollar aan schade zou hebben gezorgd. Dat meldt Wingtech na berichtgeving door Het Financieele Dagblad.
4 uur geleden