Media: Justitie VS klaagt Ticketmaster-moederbedrijf aan
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie en een groep Amerikaanse staten gaan Live Nation Entertainment donderdag aanklagen, melden Amerikaanse media op basis van ingewijden. Dochterbedrijf Ticketmaster zou een te machtige positie hebben bij de verkoop van concertkaartjes.
Live Nation nam Ticketmaster in 2010 over. Toezichthouders stemden in op voorwaarde dat Ticketmaster genoeg zou doen om gezonde concurrentie op de markt voor kaartverkopers te behouden. Die belofte is meermaals geschonden en in 2019 volgden in een aangepaste schikking extra eisen om de markt voor kaartjesverkoop open te houden voor concurrenten.
De verwachte aanklacht volgt op jarenlang onderzoek van het ministerie van Justitie naar het bedrijf. Vorige maand deed zakenkrant The Wall Street Journal al melding dat er een aanklacht aan zat te komen.
Crash
Bij het geschil zal worden gezocht naar oplossingen voor het vermeende machtsmisbruik, waaronder volgens persbureau Bloomberg mogelijk het opbreken van Live Nation.
In november 2022 kwam Ticketmaster in de VS onder vuur te liggen, omdat de vroege kaartverkoop rond de extreem populaire Eras Tour van Taylor Swift helemaal mis ging. De website van Ticketmaster crashte, wat direct tot vragen leidde in de Amerikaanse politiek.
Exclusieve contracten
In Nederland is de invloed van Ticketmaster en Live Nation ook groot. MOJO, een grote Nederlandse organisator van concerten en festivals, is ook een dochterbedrijf van het Amerikaanse concern. Kaarten voor MOJO worden alleen via Ticketmaster verkocht.
In de VS hebben artiesten geklaagd dat Live Nation concertpromotor, evenementenlocatie en ticketbedrijf ineen in. De exclusieve contracten die het bedrijf heeft met vele grote locaties in de VS waar bekende artiesten optreden, zouden ervoor zorgen dat artiesten en fans weinig keuze hebben als het gaat om het kopen en verkopen van tickets.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger gesloten. Beleggers op Wall Street deden het rustiger aan, na de flinke koersverliezen op donderdag en de kleine uitslagen op vrijdag.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk benadert meerdere EU-landen, waaronder Nederland, om zich te verzetten tegen strenge handelsvoorstellen die het VK kunnen uitsluiten van deelname aan openbare aanbestedingen. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
5 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.
9 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
9 uur geledenTIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.
11 uur geleden