Media: Justitie VS klaagt Ticketmaster-moederbedrijf aan
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie en een groep Amerikaanse staten gaan Live Nation Entertainment donderdag aanklagen, melden Amerikaanse media op basis van ingewijden. Dochterbedrijf Ticketmaster zou een te machtige positie hebben bij de verkoop van concertkaartjes.
Live Nation nam Ticketmaster in 2010 over. Toezichthouders stemden in op voorwaarde dat Ticketmaster genoeg zou doen om gezonde concurrentie op de markt voor kaartverkopers te behouden. Die belofte is meermaals geschonden en in 2019 volgden in een aangepaste schikking extra eisen om de markt voor kaartjesverkoop open te houden voor concurrenten.
De verwachte aanklacht volgt op jarenlang onderzoek van het ministerie van Justitie naar het bedrijf. Vorige maand deed zakenkrant The Wall Street Journal al melding dat er een aanklacht aan zat te komen.
Crash
Bij het geschil zal worden gezocht naar oplossingen voor het vermeende machtsmisbruik, waaronder volgens persbureau Bloomberg mogelijk het opbreken van Live Nation.
In november 2022 kwam Ticketmaster in de VS onder vuur te liggen, omdat de vroege kaartverkoop rond de extreem populaire Eras Tour van Taylor Swift helemaal mis ging. De website van Ticketmaster crashte, wat direct tot vragen leidde in de Amerikaanse politiek.
Exclusieve contracten
In Nederland is de invloed van Ticketmaster en Live Nation ook groot. MOJO, een grote Nederlandse organisator van concerten en festivals, is ook een dochterbedrijf van het Amerikaanse concern. Kaarten voor MOJO worden alleen via Ticketmaster verkocht.
In de VS hebben artiesten geklaagd dat Live Nation concertpromotor, evenementenlocatie en ticketbedrijf ineen in. De exclusieve contracten die het bedrijf heeft met vele grote locaties in de VS waar bekende artiesten optreden, zouden ervoor zorgen dat artiesten en fans weinig keuze hebben als het gaat om het kopen en verkopen van tickets.
Meer uit Financieel
DEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.
10 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geëindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten heeft in het eerste kwartaal nog weinig te lijden gehad onder de oorlog in Iran. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg harder dan in de laatste drie maanden van 2025, meldt het Bureau of Economic Analysis op basis van een eerste raming. Nu veel bedrijven geld steken in de ontwikkeling of inzet van kunstmatige intelligentie, stijgen de investeringen hard.
3 uur geleden