
Media Jemen: Houthi-gebied voor derde dag op rij aangevallen
SANAA (ANP/AFP) - Het westen van Jemen, waar de Houthi-rebellen de macht hebben, is voor de derde dag op rij aangevallen, schrijven Jemenitische media. Vrijdag en zaterdag beschoten de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk doelen van de rebellenbeweging, omdat die de afgelopen maanden schepen op de Rode Zee onder vuur blijft nemen.
Zondag zou de havenstad Hodeida zijn geraakt door de Amerikanen en de Britten, bericht nieuwssite Ansar Allah. De afgelopen dagen zouden onder meer trainingsfaciliteiten, drone-opslagplaatsen en een radar-installatie zijn beschoten. De eerste dag werden vijf Houthi's gedood.
De Amerikaanse regering heeft niet gereageerd op de Jemenitische beschuldigingen. Wel ontkende een anonieme functionaris van het Amerikaanse leger tegen persbureau AFP dat er zondag nieuwe aanvallen zijn uitgevoerd. Hij zei niet alleen dat de Verenigde Staten geen beschietingen hebben uitgevoerd, maar ook dat de andere landen waarmee de VS samenwerken tegen de Houthi's zondag niet hebben aangevallen.
De Amerikanen en de Britten zien de aanvallen van vrijdag en zaterdag als een defensieve operatie, omdat de Houthi's op de Rode Zee schepen beschieten. Zij doen dit uit solidariteit met de Palestijnen in Gaza, waar sinds 7 oktober al bijna 24.000 doden zijn gevallen in de oorlog tussen Israël en Hamas. Nederland steunt de Amerikaanse en Britse aanvallen en hielp mee bij de eerste operatie.
Meer uit Buitenland
TARRAGONA (ANP) - De bosbrand bij het Spaanse Tarragona, in de regio Catalonië, heeft zich verder uitgebreid. Een gebied van 2300 hectare is inmiddels getroffen, berichten El País en andere Spaanse media.
41 minuten geledenNARBONNE (ANP) - De Franse snelweg A9 richting de Spaanse grens is dinsdagochtend in beide richtingen weer open na de afsluiting van maandagavond vanwege een grote bosbrand bij Narbonne. Er staat nog wel een forse file, die volgens de ANWB goed is voor een half uur tot een uur vertraging. De weg was dicht tussen Narbonne en Perpignan.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk beperkt het gebruik van geheimhoudingsovereenkomsten door werkgevers. Medewerkers moeten de mogelijkheid krijgen om zich uit te spreken over seksueel wangedrag of discriminatie, schrijft de BBC.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Een meerderheid van de Duitsers (59 procent) wil in eigen land een vuurwerkverbod zoals in Nederland. Opiniepeiler Forsa onderzocht in opdracht van tijdschrift Stern hoe er in Duitsland gedacht wordt over een vuurwerkverbod. Vrouwen (67 procent) zijn vaker voor een vuurwerkverbod dan mannen (51 procent), komt naar voren uit de enquête die door duizend mensen is ingevuld.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan meer wapens aan Oekraïne leveren, zei president Donald Trump maandagavond in het Witte Huis. "We zullen meer wapens moeten sturen, voornamelijk defensieve wapens", zei Trump tegen journalisten. Volgens hem wordt Oekraïne momenteel "heel hard getroffen".
4 uur geledenAUSTIN (ANP) - Het dodental door de overstromingen in Texas is gestegen tot 104, maakten de autoriteiten maandagavond bekend, aldus The New York Times. In Kerr County, waar vrijdag de hevigste overstromingen waren, kwamen 84 mensen om, onder wie 28 kinderen. Er zijn nog 11 vermisten na de ramp in Camp Mystic, een christelijk zomerkamp voor meisjes.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump voorgedragen voor de Nobelprijs voor de Vrede. Tijdens een diner overhandigde Netanyahu Trump een brief met de nominatie, zo is te zien op beelden die onder meer door Fox News zijn verspreid.
8 uur geleden