Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: Israël stelde vertrek Hamasleiders voor bij wapenstilstand

Media: Israël stelde vertrek Hamasleiders voor bij wapenstilstand

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft voorgesteld dat hoge leiders van Hamas Gaza zouden kunnen verlaten als onderdeel van een bredere wapenstilstandsovereenkomst. Dit hebben twee functionarissen die bekend zijn met de lopende internationale discussies verteld aan CNN, zo meldt de Amerikaanse nieuwszender.

Hoewel het een veilige doorgang uit Gaza zou bieden aan hoge Hamasleiders die de aanval van 7 oktober planden, zou hun vertrek de greep van Hamas op Gaza kunnen verzwakken. Tegelijkertijd zou Israël wel gewoon achter belangrijke doelwitten in het buitenland aan kunnen blijven gaan, schrijft CNN verder.

De suggestie van Israël dat Hamasleiders Gaza zouden kunnen verlaten, is de afgelopen weken minstens twee keer besproken als onderdeel van bredere onderhandelingen over een staakt-het-vuren. Volgens de Amerikaanse nieuwszender is het onwaarschijnlijk dat Hamas zo'n voorstel zal aanvaarden.

Amerikaanse en internationale functionarissen die bekend zijn met de onderhandelingen hebben gezegd dat de recente betrokkenheid van Israël en Hamas bij de gesprekken bemoedigend is, maar dat een deal niet op handen is, aldus CNN.

Meer uit Buitenland

Rechters geven Trump gelijk in zijn strijd tegen transgenders

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering mag aanvragers van een Amerikaans paspoort verbieden om op het document het geslacht aan te geven dat overeenkomt met hun genderidentiteit. Het Hooggerechtshof in Washington heeft president Trump gelijk gegeven in zijn strijd tegen de rechten van transgender Amerikanen.

2 uur geleden
VS: Kazachstan sluit zich aan bij Abraham-akkoorden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan volgens speciaal gezant Steve Witkoff donderdag nog aankondigen dat een nieuw land zich aansluit bij de Abraham-akkoorden, het verdrag dat de diplomatieke betrekkingen tussen Israël en islamitische landen normaliseert. Een Amerikaanse functionaris meldt dat het gaat om Kazachstan, een land dat al ruim dertig jaar formele banden heeft met Israël, maar de relatie nu wil verbeteren.

3 uur geleden
Brazilië lanceert fonds voor regenwoud, Noren beloven 3 miljard

BELÉM (ANP/AFP/RTR) - Brazilië heeft zoals eerder aangekondigd een fonds gepresenteerd dat ervoor moet zorgen dat tropische regenwouden beter worden beschermd. Het gastland van de VN-klimaattop heeft daar grootse plannen mee: uiteindelijk hoopt Brazilië op 125 miljard dollar. Noorwegen heeft direct een grote bijdrage toegezegd: een lening van zo'n 3 miljard dollar.

4 uur geleden
Vliegveld Göteborg stilgelegd na melding drone

GÖTEBORG (ANP/RTR/BELGA) - De luchthaven van het West-Zweedse Göteborg is urenlang stilgelegd nadat er een of meer drones waren waargenomen, melden de autoriteiten. Drones hebben de afgelopen maanden tot grote verstoringen geleid in heel Europa. Vliegvelden in meerdere landen moesten tijdelijk worden gesloten. Ook in Brussel was het donderdag weer raak.

4 uur geleden
Amerikaans parlement wil Andrew ondervragen in Epstein-onderzoek

WASHINGTON (ANP) - Een comité van het Amerikaanse parlement dat onderzoek doet naar de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft gevraagd of Andrew Mountbatten Windsor zich wil laten verhoren. Dat schrijft de Britse krant The Guardian. Andrew, de broer van koning Charles, raakte door het schandaal zijn prinsentitel kwijt.

4 uur geleden
Prins William roept wereldleiders op tot actie in klimaatcrisis

BELÉM (ANP) - De Britse prins William heeft wereldleiders opgeroepen "de generatie te zijn die het tij keert" in de klimaatcrisis. "Onze kinderen en kleinkinderen kijken en hopen mee", zei de troonopvolger van Charles donderdag tijdens de officieuze opening van de klimaattop COP30 in het Braziliaanse Belém.

5 uur geleden
Oekraïne veroordeelt eerste Rus voor moord op krijgsgevangene

KYIV (ANP/RTR) - In Oekraïne is voor het eerst een Russische soldaat veroordeeld voor de moord op een krijgsgevangene. De 27-jarige Dmitri Koerasjov heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen.

7 uur geleden