Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: Israël stelde vertrek Hamasleiders voor bij wapenstilstand

Media: Israël stelde vertrek Hamasleiders voor bij wapenstilstand

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft voorgesteld dat hoge leiders van Hamas Gaza zouden kunnen verlaten als onderdeel van een bredere wapenstilstandsovereenkomst. Dit hebben twee functionarissen die bekend zijn met de lopende internationale discussies verteld aan CNN, zo meldt de Amerikaanse nieuwszender.

Hoewel het een veilige doorgang uit Gaza zou bieden aan hoge Hamasleiders die de aanval van 7 oktober planden, zou hun vertrek de greep van Hamas op Gaza kunnen verzwakken. Tegelijkertijd zou Israël wel gewoon achter belangrijke doelwitten in het buitenland aan kunnen blijven gaan, schrijft CNN verder.

De suggestie van Israël dat Hamasleiders Gaza zouden kunnen verlaten, is de afgelopen weken minstens twee keer besproken als onderdeel van bredere onderhandelingen over een staakt-het-vuren. Volgens de Amerikaanse nieuwszender is het onwaarschijnlijk dat Hamas zo'n voorstel zal aanvaarden.

Amerikaanse en internationale functionarissen die bekend zijn met de onderhandelingen hebben gezegd dat de recente betrokkenheid van Israël en Hamas bij de gesprekken bemoedigend is, maar dat een deal niet op handen is, aldus CNN.

Meer uit Buitenland

Axios: Netanyahu vroeg Trump om meer verkiezingssteun

WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bij de Amerikaanse president Donald Trump aangedrongen op meer zichtbare steun voor zijn campagne in aanloop naar de parlementsverkiezingen van dinsdag. Dat schrijft nieuwssite Axios, die zich baseert op anonieme bronnen.

52 minuten geleden
EU-topvrouw Von der Leyen: democratie heeft gewonnen in Brazilië

BRUSSEL (ANP) - EU-topvrouw Ursula von der Leyen heeft opgetogen gereageerd op de verkiezingsoverwinning van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva. "De democratie en het multilateralisme hebben gewonnen in Brazilië", schreef ze in een bericht op X.

2 uur geleden
Arrestaties in Jordanië na aanslag op kerk

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - De Jordaanse autoriteiten zeggen na een vuurgevecht drie gewapende verdachten te hebben opgepakt van de recente aanslag op een kerk. Ze hadden zich volgens de veiligheidsdienst verstopt in een verlaten pand en weigerden zich over te geven.

2 uur geleden
Houthi's melden nieuwe aanval op luchthaven Riyad

RIYAD (ANP/AFP) - De Houthi's uit Jemen zeggen zondag opnieuw de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad te hebben aangevallen. Dat gebeurde enkele uren nadat het vliegverkeer was hervat. Volgens vluchtvolgsite Flightradar24 werd zondag het merendeel van de vluchten geannuleerd.

3 uur geleden
Flávio Bolsonaro erkent nederlaag tegen Lula niet

BRASÍLIA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro wil de uitslag van de presidentsverkiezingen laten vernietigen. Bolsonaro, die zondag verloor van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva, beschuldigt het hooggerechtshof ervan op het laatste moment de verkiezingsregels te hebben veranderd.

5 uur geleden
Trump noemt Democratische senaatskandidaat 'jihadist'

PORT HURON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Democratische kandidaat-senator Abdul El-Sayed zondag tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Michigan een "jihadist" genoemd. Ook beweerde Trump zonder bewijs dat El-Sayed lid is van de Moslimbroederschap.

5 uur geleden
Lula wint de Braziliaanse presidentsverkiezingen

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De linkse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft de Braziliaanse presidentsverkiezingen gewonnen. Dat heeft de kiesraad zondag bekendgemaakt. Lula versloeg in de tweede ronde de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, met 51,76 procent van de stemmen tegen 48,24 procent voor Bolsonaro. Lula begint daarmee aan zijn vierde ambtstermijn.

7 uur geleden