Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media Israël: nieuwe Gaza-deal bevat vrije aftocht voor Sinwar

Media Israël: nieuwe Gaza-deal bevat vrije aftocht voor Sinwar

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft een nieuwe deal gepresenteerd voor het beëindigen van de oorlog in de Gazastrook, schrijven Israëlische media. Volgens deze deal zouden alle gijzelaars in de Gazastrook worden vrijgelaten in ruil voor een vrije aftocht voor Yahya Sinwar, de hoogste leider van Hamas, en een staakt-het-vuren.

De Israëlische omroep Kan meldt dat het voorstel ook oproept tot de vrijlating van Palestijnse gevangenen en een nieuw bestuurssysteem in Gaza, hoewel er geen details werden verstrekt. Volgens de Times of Israel heeft een Israëlische vertegenwoordiger "het plan voorgelegd aan de Amerikanen, die het naar verwachting zouden doorgeven aan niet-gespecificeerde Arabische functionarissen". De Verenigde Staten treden net als Egypte en Qatar op als bemiddelaar tussen Israël en Hamas.

Een woordvoerder van de Israëlische regering wilde tijdens een persconferentie desgevraagd niet ingaan op de berichtgeving. Hij verwees naar eerdere verklaringen waarin werd opgeroepen tot druk van de internationale gemeenschap op Hamas om concessies te doen bij een deal. Volgens de Palestijnse groepering is er nu geen akkoord omdat Israël onvoldoende zou meewerken. Een eerder vredesplan voor Gaza bestond uit onder meer de gefaseerde vrijlating van gijzelaars.

Meer uit Buitenland

Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

6 uur geleden
Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

11 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

11 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

13 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

16 uur geleden
In totaal vijf doden door lawines in Oostenrijk

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.

18 uur geleden
Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

1 dag geleden