Media Israël: nieuwe Gaza-deal bevat vrije aftocht voor Sinwar
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft een nieuwe deal gepresenteerd voor het beëindigen van de oorlog in de Gazastrook, schrijven Israëlische media. Volgens deze deal zouden alle gijzelaars in de Gazastrook worden vrijgelaten in ruil voor een vrije aftocht voor Yahya Sinwar, de hoogste leider van Hamas, en een staakt-het-vuren.
De Israëlische omroep Kan meldt dat het voorstel ook oproept tot de vrijlating van Palestijnse gevangenen en een nieuw bestuurssysteem in Gaza, hoewel er geen details werden verstrekt. Volgens de Times of Israel heeft een Israëlische vertegenwoordiger "het plan voorgelegd aan de Amerikanen, die het naar verwachting zouden doorgeven aan niet-gespecificeerde Arabische functionarissen". De Verenigde Staten treden net als Egypte en Qatar op als bemiddelaar tussen Israël en Hamas.
Een woordvoerder van de Israëlische regering wilde tijdens een persconferentie desgevraagd niet ingaan op de berichtgeving. Hij verwees naar eerdere verklaringen waarin werd opgeroepen tot druk van de internationale gemeenschap op Hamas om concessies te doen bij een deal. Volgens de Palestijnse groepering is er nu geen akkoord omdat Israël onvoldoende zou meewerken. Een eerder vredesplan voor Gaza bestond uit onder meer de gefaseerde vrijlating van gijzelaars.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.
10 uur geledenBAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.
12 uur geledenBAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.
13 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.
15 uur geleden