Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media Israël: nieuwe Gaza-deal bevat vrije aftocht voor Sinwar

Media Israël: nieuwe Gaza-deal bevat vrije aftocht voor Sinwar

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft een nieuwe deal gepresenteerd voor het beëindigen van de oorlog in de Gazastrook, schrijven Israëlische media. Volgens deze deal zouden alle gijzelaars in de Gazastrook worden vrijgelaten in ruil voor een vrije aftocht voor Yahya Sinwar, de hoogste leider van Hamas, en een staakt-het-vuren.

De Israëlische omroep Kan meldt dat het voorstel ook oproept tot de vrijlating van Palestijnse gevangenen en een nieuw bestuurssysteem in Gaza, hoewel er geen details werden verstrekt. Volgens de Times of Israel heeft een Israëlische vertegenwoordiger "het plan voorgelegd aan de Amerikanen, die het naar verwachting zouden doorgeven aan niet-gespecificeerde Arabische functionarissen". De Verenigde Staten treden net als Egypte en Qatar op als bemiddelaar tussen Israël en Hamas.

Een woordvoerder van de Israëlische regering wilde tijdens een persconferentie desgevraagd niet ingaan op de berichtgeving. Hij verwees naar eerdere verklaringen waarin werd opgeroepen tot druk van de internationale gemeenschap op Hamas om concessies te doen bij een deal. Volgens de Palestijnse groepering is er nu geen akkoord omdat Israël onvoldoende zou meewerken. Een eerder vredesplan voor Gaza bestond uit onder meer de gefaseerde vrijlating van gijzelaars.

Meer uit Buitenland

Trump denkt dat koning Charles zou hebben geholpen met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat als het aan koning Charles had gelegen, Groot-Brittannië "waarschijnlijk zou hebben geholpen" bij het Amerikaanse militaire offensief tegen Iran. Die uitspraak deed Trump woensdag, een dag na de ontvangst van de Britse koning in het Witte Huis.

22 minuten geleden
Schepen van Gaza-Flotilla benaderd door 'Israëlische speedboten'

ATHENE (ANP) - Meerdere schepen van de Global Sumud Flotilla zijn benaderd door "militaire speedboten die zich identificeerden als 'Israël'", laat de organisatie aan onder meer het ANP weten. De boten zouden lasers en semi-automatische wapens op de activisten hebben gericht en hen hebben bevolen naar de voorkant van de boten te gaan en op hun handen en knieën te zitten.

1 uur geleden
Washington Post: vliegdekschip VS verlaat Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip de USS Gerald R. Ford verlaat het Midden-Oosten en vaart de komende dagen naar Virginia, meldden Amerikaanse functionarissen aan de Washington Post. Het schip bevindt zich al tien maanden op zee en moet dringend gerepareerd worden.

1 uur geleden
Pro-Iraanse beweging eist steekincident Londen op

LONDEN (ANP/RTR) - De pro-Iraanse beweging Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft het steekincident in Londen opgeëist waarbij twee mensen gewond raakten. Dat schrijft de groepering op sociale media. De politie zei eerder dergelijke onlinebeweringen te onderzoeken.

2 uur geleden
Kritiek op minister Hegseth om kosten oorlog VS met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse parlementsleden hebben kritische vragen gesteld aan defensieminister Pete Hegseth over de oorlog met Iran. De hoorzitting in het Huis van Afgevaardigden was bedoeld om het budgetvoorstel van het ministerie van Defensie te bespreken. In plaats daarvan gaat het grotendeels over de kosten van de VS in de oorlog met Iran.

2 uur geleden
Poetin stelt eendaagse wapenstilstand met Oekraïne voor op 9 mei

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een eendaagse wapenstilstand voorgesteld met Oekraïne. Dat heeft hij volgens het Kremlin gezegd in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Het staakt-het-vuren zou moeten gelden op 9 mei, de Russische Dag van de Overwinning. Trump zou positief hebben gereageerd op het voorstel.

3 uur geleden
Voormalig FBI-directeur Comey meldt zich bij rechter in Virginia

ALEXANDRIA (ANP/RTR) - Voormalig FBI-directeur James Comey heeft zich gemeld bij een federale rechtbank in Virginia. Woensdag werd hij aangeklaagd voor onder meer het bedreigen van de Amerikaanse president Donald Trump.

3 uur geleden