Media Israël: nieuwe Gaza-deal bevat vrije aftocht voor Sinwar
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft een nieuwe deal gepresenteerd voor het beëindigen van de oorlog in de Gazastrook, schrijven Israëlische media. Volgens deze deal zouden alle gijzelaars in de Gazastrook worden vrijgelaten in ruil voor een vrije aftocht voor Yahya Sinwar, de hoogste leider van Hamas, en een staakt-het-vuren.
De Israëlische omroep Kan meldt dat het voorstel ook oproept tot de vrijlating van Palestijnse gevangenen en een nieuw bestuurssysteem in Gaza, hoewel er geen details werden verstrekt. Volgens de Times of Israel heeft een Israëlische vertegenwoordiger "het plan voorgelegd aan de Amerikanen, die het naar verwachting zouden doorgeven aan niet-gespecificeerde Arabische functionarissen". De Verenigde Staten treden net als Egypte en Qatar op als bemiddelaar tussen Israël en Hamas.
Een woordvoerder van de Israëlische regering wilde tijdens een persconferentie desgevraagd niet ingaan op de berichtgeving. Hij verwees naar eerdere verklaringen waarin werd opgeroepen tot druk van de internationale gemeenschap op Hamas om concessies te doen bij een deal. Volgens de Palestijnse groepering is er nu geen akkoord omdat Israël onvoldoende zou meewerken. Een eerder vredesplan voor Gaza bestond uit onder meer de gefaseerde vrijlating van gijzelaars.
Meer uit Buitenland
TAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.
35 minuten geledenABUJA (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen in Nigeria zijn in de nacht van donderdag op vrijdag niet alleen strijders van Islamitische Staat (IS) getroffen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump verkondigde. Volgens een woordvoerder van de Nigeriaanse president zijn ook kleinere groepen geraakt.
51 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.
5 uur geledenKYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.
7 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.
8 uur geledenPHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.
10 uur geleden