Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media Israël: nieuwe Gaza-deal bevat vrije aftocht voor Sinwar

Media Israël: nieuwe Gaza-deal bevat vrije aftocht voor Sinwar

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft een nieuwe deal gepresenteerd voor het beëindigen van de oorlog in de Gazastrook, schrijven Israëlische media. Volgens deze deal zouden alle gijzelaars in de Gazastrook worden vrijgelaten in ruil voor een vrije aftocht voor Yahya Sinwar, de hoogste leider van Hamas, en een staakt-het-vuren.

De Israëlische omroep Kan meldt dat het voorstel ook oproept tot de vrijlating van Palestijnse gevangenen en een nieuw bestuurssysteem in Gaza, hoewel er geen details werden verstrekt. Volgens de Times of Israel heeft een Israëlische vertegenwoordiger "het plan voorgelegd aan de Amerikanen, die het naar verwachting zouden doorgeven aan niet-gespecificeerde Arabische functionarissen". De Verenigde Staten treden net als Egypte en Qatar op als bemiddelaar tussen Israël en Hamas.

Een woordvoerder van de Israëlische regering wilde tijdens een persconferentie desgevraagd niet ingaan op de berichtgeving. Hij verwees naar eerdere verklaringen waarin werd opgeroepen tot druk van de internationale gemeenschap op Hamas om concessies te doen bij een deal. Volgens de Palestijnse groepering is er nu geen akkoord omdat Israël onvoldoende zou meewerken. Een eerder vredesplan voor Gaza bestond uit onder meer de gefaseerde vrijlating van gijzelaars.

Meer uit Buitenland

Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

31 minuten geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

2 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

14 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

15 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

16 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

18 uur geleden