
Media: Israël blaast hele dorpen op in Libanon
BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Het Israëlische leger heeft verschillende dorpen in Zuid-Libanon bijna volledig verwoest, waarbij hun huizen en moskeeën met de grond gelijk zijn gemaakt. Dat melden Libanese media op basis van veiligheidsbronnen. Israël zou in drie grensdorpen op grote schaal explosieven hebben geplaatst en gebouwen laten ontploffen.
Het gaat om onder meer de plaats Ramia bij Bint Jbeil, in het zuiden van Libanon. Enkele dagen geleden circuleerde op sociale media een foto waarop Israëlische soldaten lijken te poseren voor het gemeentehuis van het dorp.
Soldaten van de internationale VN-missie UNIFIL zagen ongeveer een week geleden Israëlische eenheden vanuit Israël over de demarcatielijn naar Libanon oprukken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De eerste groep ongedocumenteerde migranten die een betaling van 1000 dollar (ongeveer 890 euro) accepteerde is maandag vrijwillig vertrokken uit de Verenigde Staten. De migranten stemden door de acceptatie van het geld in met "zelfdeportatie" en werden naar Honduras en Colombia gevlogen, aldus het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid.
2 uur geledenGAZA (ANP/AFP) - Maandag zijn zeker 91 mensen omgekomen bij Israëlische aanvallen op de Gazastrook, meldde een functionaris van de burgerbescherming in Gaza, die hieraan toevoegde dat de doden sinds de vroege ochtend werden geregistreerd. Eerder op de dag werd een dodental van 52 gemeld.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering gaat 5 miljoen dollar (4,45 miljoen euro) betalen aan de nabestaanden van Ashli Babbitt, een Trump-aanhanger die werd doodgeschoten door de politie toen ze het Capitool bestormde in 2021. Haar familie had de overheid aangeklaagd en eiste 30 miljoen dollar, maar volgens The Washington Post is die nu een schikking overeengekomen met de regering van Donald Trump.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land en Rusland maandag telefonisch contact hebben gehad over een aanstaande gevangenenruil. De landen stemden vorige week in met een grote uitwisseling van krijgsgevangenen, tijdens directe onderhandelingen in Istanbul.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky overwegen Oekraïne en zijn bondgenoten een ontmoeting op hoog niveau te organiseren tussen Oekraïne, Rusland, de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en de landen uit de Europese Unie. Dat zou de volgende stap kunnen zijn in het bereiken van vrede tussen Rusland en Oekraïne.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft na zijn telefoongesprek met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin ook gebeld met een aantal Europese leiders. Hij sprak met Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen, de Duitse bondskanselier Friedrich Merz, de Franse president Emmanuel Macron, de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, de Italiaanse premier Giorgia Meloni en de Finse president Alexander Stubb.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Canada dreigen met maatregelen tegen Israël als dat land niet stopt met zijn offensief in Gaza en de beperkingen op de hulpgoederen voor het gebied niet opheft. Ook spreken zij zich uit tegen nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever.
8 uur geleden